Gurme pratik ve şık bir tasarım

3

GURME mutfakta sıkça kullanılan kesme tahtası ve elektronik tartıyı birleştiren partik ve şık bir üründür.
Günlük hayatımızda sıkça duymaya alışık olduğumuz “göz kararı”, “bir avu甝 ya da “bir çimdik” gibi terimler modern tariflerde yerini net gramajlara bırakmıştır. GURME de bu gözlemden yola çıkarak sunduğu kullanım kolaylığı ve estetik görünümü ile modern mutfakların vazgeçilmez bir parçası olmayı amaçlamaktadır.

GURME ile kolaylıkla kesebilir, tartabilir ve pişirebilirsiniz! Kesme yüzeyi, tartı yüzeyi ve cam hazneden oluşan GURME, yalnızca kesme tahtası amaçlı kullanılabileceği gibi, yalnızca tartı olarak da kullanılabilir.

Cam hazne dışarı sürüklendiğinde tartı yüzeyindeki sensörler aktive olur ve tartı kullanıma hazır hale gelir. Kesme yüzeyinde doğranmış gıda cam hazneye aktarılır ve ölçüm yapılır. Daha sonra hazne taşıyıcı olarak da kullanılabilir. Cam hazne kullanılmadığında kesme yüzeyinin altına sürüklenerek saklanabilir ve böylece alan işgal etmez. İki ayrı ürünü şık ve modern bir görünümle bir arada sunan GURME, iki farklı renkte Sanatec HDPE plastik mazemeden üretilmesi öngörülmüştür. Tartı yüzeyi çizilmeye dayanıklı ABS film ile kaplıdır. GURME’nin ölçüm kapasitesi 3 kilogram olarak düşünülmüştür.


Tasarımcı Hakan Diniz
Orta Doğu Teknik Üniversitesi
Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here