Güven bijuteri bayilik şartları

Değerli Girişimcilerimiz;
2005 yılında mütevazı bir işletme olarak yola çıkan Güven Bijuteri , yakın bir zamanda güçlü vizyonu, dinamik yapısı ve çağdaş bakış açısıyla bijuteri sektörünün önde gelen firmaları arasında olmayı başarmıştır.


Bijuteri sektöründe toptan ürün satışı bazında en ön sıralarda yer almayı ilke edinip , modayı ve yenilikleri çok yakından takip ederek ürün gruplarının çeşitlerini stoklarında bulundurmaktadır.


Güven Bijuteri, müşterilerinin taleplerini en kısa süre içerisinde karşılayabilecek güçlü yapısıyla; en yeni modellerden oluşan zengin ürün stoku ve dinamik dağıtım ağı ile sektörün önde gelen isimleri arasında yer almaktadır, bu yapısı ile sektöründe en iyisi olmayı kendine hedef olarak benimsemiştir. Sağlam bir yatırım yapmak ve bijuteri hizmet sektöründe yanımızda olmak istiyorsanız,  bayilerimize katılın, zincirimizin bir parçası olun .


Franchising nedir


Yeni bir işletme kurmak veya kurulu bir işletmeyi gerek ulusal gerekse uluslararası sosyal, ekonomik ve politik koşullar ve bu koşullarda meydana gelen sürekli değişimlere uyumlu kılarak başarıya eriştirmek ferdi yatırımcılar açısından çok güçtür. Küçük işletmelerin bu güçlükleri çözmeleri, özellikle büyük işletmelerin sağladığı olanaklardan yararlanarak daha kolay olmaktadır.
Bir dağıtım ve pazarlama sistemi olan Franchising, iki taraf arasında süreklilik gösteren ve ticari ilişkiye dayanan bir anlaşmadır. Franchising, bir işletme sistemi çerçevesinde yapılan satış etkinliklerinde denenmiş, kendini ispat etmiş bir markanın desteği ve güvencesi altında iş yapan, birbirinin kopyası firmaların mal ve hizmet dağılımına yönelik olarak belli bir bedel karşılığında söz konusu marka ve sistemin sahibi olan firma (Franchisor) ile girmiş oldukları bağımsız bir ticari ilişki türüdür. AB ülkeleri ile rekabette franchising anlaşmasına ihtiyaç duyabileceğiniz düşünülerek bu konuda kitapçığımıza alınmıştır.
Franchising işleminde,franchising veren franchisor ile, franchising alan franchisee olmak üzere iki taraf bulunmakta, işlem konusu olan işletme, marka ya da isim hakkına da Franchise denmektedir. Franchisor, piyasada tanınmış ve yerleşmiş bir ismin ya da markanın işletme hakkını veren taraftır. Franchisor; isim, marka, işletme hakkı yanında, girişimciye teknik, idari, mali, pazarlama ve eğitim konularında hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetler girişimcinin başarı şansını arttırıcı etki yapmaktadır. Franchısee ise işletmesini bağımsız olarak yöneten, isim, işletme hakkı ya da marka ve diğer hizmetleri belirli bir bedel karşılığında alan taraftır.
Franchising sisteminde taraflar arasında, sözleşme ile tespit edilen uzun dönemli bir iş ilişkisi bulunmaktadır. İki taraf arasında yapılan görüşmeler sonucunnda şartları belirlenen sözleşmedeki en önemli konulardan birisi, franchisee tarafından yapılacak ödemelerdir. Yatırımcı bir franchise satın aldığında, yılların tecrübesi ile birlikte denenmiş ve başarısı kanıtlanmış bir metodu da satın almaktadır. Franchising anlaşması süresince franchisor, franchisee’e tanıtım, reklam, eğitim, malzeme gibi her türlü hizmet ve desteği sunmaktadır. Ayrıca, franchisor franchise satın alan işletmeyi çok yakından izlemektedir.Çünkü franchisee’nin iyi ismini lekeleyecek bir hareketi ya da kötü söylentiler, sistemi olumsuz olarak etkileyebilmektedir.


Dürüstlük ve Açıklık İlkeleri nelerdir?
Yönlendirici İlkeler : Franchisor, kendisi ve Bireysel Franchisee’lerinden oluşan franchise sisteminin kurucusu ve uzun vadeli koruyucusudur.


Franchising Sürecimiz


Bilgi Alma: Franchise talepleri; web sitesinden başvuru, telefonla bilgi alma veya referans yöntemi ile gerçekleşebilir.
Başvuru: Başvuran kişi özgeçmişi, iş tecrübeleri ve referans bilgilerinin yer alacağı başvuru formunu doldurur.
Ön Görüşme: Başvuru yapan Franchıse adaylarımızdan profili uygun görülenler daha detaylı görüşme yapmak için şirketimize davet edilirler.
İş Planı Sunumu: Ön görüşmesi olumlu geçen Franchise adaylarımızdan Yönetim Kurulumuza sunması için bölge pazar araştırmasını da içeren iş planı istenir.
Seçim: Adayın, işin başında birebir bulunacağı ve planda yer alanları başarıp başaramayacağına yönetim kadrosu tarafından karar verilir.
Protokol: Aday bölge isim hakkı bedelini öder ve Franchise sözleşmesi imzalanır.
Oryantasyon ve Hazırlık: Adayın ve personelin 2 haftalık eğitim süreci başlar, bu eğitimlere tam anlamıyla katılmak zorundadır. Aynı dönemde ofis bulunması, yönetimin onayına sunulması, kiralama, dekorasyon, faaliyetleri başlar.
Uygulama: Ofiste pratik ve teorik eğitimler alınır.
Kontrat ve Açılış: Eğitim süreci esnasında herhangi bir problemle karşılaşılmamış ise açılış işlemleri başlatılır.
Franchising sisteminin avantajları nelerdir?


Franchising sisteminin çok önemli avantajları bulunmaktadır:
Piyasada tanınmış ve yerleşmiş bir firmanın ismi ile işe başlamak, yatırımcı için sıfırdan başlamaktan daha kolay ve avantajlı olmaktadır.
Franchisor, marka, işletme ve isim hakkı yanında franchisee’ye, eğitim, reklam,tanıtım, malzeme, promosyon gibi konularda da destek sağlamaktadır.
Dünya piyasalarındaki yoğun rekabet gözönüne alındığında, bu sistem ile yatırım yapmak, yatırımcılar için daha kolay ve risksiz olmaktadır.
Franchisee tanınmış bir marka, isim ya da işletme hakkını alırken, ek olarak ulusal ve uluslararası bir standardı da elde etmektedir.
Ülke ekonomisi açısından franchising sisteminin avantajı, sistem sayesinde ülkeye yeni ürün ve hizmetler yanında yeni teknolojiler ve iş organizasyonlarının gelmesidir.
Yatırımcı franchısor’un şöhretinden yararlanmakta, böylece avantaj elde etmektedir.
Yeni iş alanlarının açılması, istihdam alanlarının yaratılması sonucunu doğurmaktadır. Bu da ülke ekonomisi için önemli bir avantaj olmaktadır.


Güven bijuteri bayilik başvurularınız için;


Guven Bijuteri
Adres : Muratpaşa Mah. 567 Sokak M. Demirok Apt. No:6/1 ANTALYA 
Telefon : 0 242 247 44 52
E-Posta : info@guvenbijuteri.com
Websitesi : www.guvenbijuteri.comEtiketler : Güven bijuteri bayilik, Güven bijuteri bayiliği, Güven bijuteri bayilik şartları, Güven bijuteri bayiliği nasıl alınır, Güven bijuteri franchise, Güven bijuteri franchising, Güven bijuteri bayi.

6 YORUMLAR

 1. mrb ben izmirden ersan bulundugum semtte bu işle ugraşmak istiyorum balik şartlarınızı ögrene bilirmiyim tşk ederim

 2. Selam.Ben bu sektörde yatırım yapmayı düşünüyorum.bayilik için kriterleriniz nelerdir acaba?

 3. iyi günler……
  mersinden müjgan ben….
  mersinde küçük bi bujiteri dükkanı açmak istiyorum hem hazır ürünler satmayı hem de kendi yaptğıım takıları satmayı amaçladığım bi dükkan….
  bu iş hakknda pek bi fikre sahip değilim…malzemeleri sizden temin eebilri miyim yardımcı olabilr misiniz
  mujganduran@windowslive.com

 4. merhaba ben menekşe ankara balgatta dükkan açmayı planlıyorum bayilik konusun da yardımcı olursanız sevinirim

 5. slm van ın erciş ilçesınde en işlek cadde üstü n22 metrekare dükkanım var bayilık hakkında bilgi almak istiyorum 05424644425

 6. mrb ben düzce üniverstesi dış ticaret bölümü 2. sınıf öğreçisiyim ben burda iş yeri acmak isityorum bayilik almak isitiyorum yardım ederseniz sevinirim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here