Güvenli Kaykay Projesi Streetboardz İçin 50.000 Dolar Toplanamadı

  6

  Güvenli Kaykay Projesi Streetboardz

  Ülkemizde yeni nesil gençler tarafından popüler olan kaykay sürmek göründüğü gibi kolay bir iş değil. Öğrenmesi oldukça zahmetli ve acı verici olan kaykay sporu öğrendikten sonra inanılmaz derece de bağımlılık ve tutku haline gelen bir hobi oluyor. Acı verici diyorum çünkü kaykayı öğrenme sürücü de istisnasız bütün kullanıcılar düşerler. Hemde öyle basit düşmezler. Kaykay kullananların genel olarak pantalonları ve üstleri yırtık olur bu yırtıklar modadan kaynaklı değildir tamamen düşmekten kaynaklanan yırtılmalardır.

  Güvenli Kaykay Projesi Streetboardz
  Güvenli Kaykay Projesi Streetboardz

  Streetboardz firması bu duruma bir son vermek için güvenli kaykay projesi geliştirmek için bir adım attı. Geliştirdikleri proje de kaykaya basit ama yenilikçi bir fikir ekleyerek kaykayı daha güvenli hale getirmeyi başardılar.

  Bu küçük yenilikçi fikir kaykay kullanırken tutunabileceğiniz bir ip. Bu ip sayesinde kaykay üzerinde dengede kalabileceksiniz. Tabi ki bu ipten başka kaykayda fren yani durma olayını da kolaylaştırıyorlar. Herkesin bildiği gibi hızlanmayı öğrenmekten daha çok durmayı bilmek gerekir. Streetboardz firması geliştirdiği bu proje için kickstarterdan 50.000 dolar telep ediyor. Proje neredeyse bitti sayılır. Ancak toplayabildikleri yatırım 15.000 dolara ulaşamadı bile.

  Fikirde eksik olan taraf ise yatırım için gereken miktarın yüksek tutulması olabilir. İşin aslı daha az bir miktar talep edilseydi bu fikir üretime rahatlıkla geçebilecekti.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here