Güzel Fikir – Hydra Light Tuzlu Su İle Çalışan Fener

Güzel Fikir - Hydra Light Tuzlu Su İle Çalışan Fener 2
Tuzlu Su Feneri

Hydra Light çığır açacak bir teknolojiye sahip. Tuzlu su sayesinde enerji üreterek hem cep telefonunuzu şarj edebilirsiniz hemde hydraLight’ı bir fener olarak kullanabilirsiniz. HydraLight kendisi başlı başına tam bir tuzlu su enerji santrali.

Bu özelliği ile taşınabilir enerji santrali dalında büyük bir atılım niteliği taşıyor. Bir çok yerde Hydra Light sayesinde rahatlıkla kendinize lazım olabilecek elektriği üretmeniz mümkün. Bütün bunları yaparken hiçbir pil veya bataryaya ihtiyaç duymazsınız. Hydralight için tek gerekli olan su ve biraz da sofra tuzu. Bu iki maddeyi birleştirdikten sonra enerjiniz hazır durumda size hizmet etmeyi bekliyor.

Tuzlu Su Feneri
Tuzlu Su Feneri

Hydralight eğer dünya genelinde yaygınlaşırsa atık pillerde azalma olacağı için çevre kirliliğinden de kurtulunmuş olunacak. Hydralight çevreci bir proje olarak diğer enerji kaynaklarını saf dışı ediyor.Proje kickstarter aracılığı ile projesine destek bulmayı başardı.

Hydra-Light sadece fener olarak kullanılmıyor, üzerinde bulunan USB girişi ile telefon, tablet gibi mobil cihazlarınızı da şarj edebiliyor. Fenerin ortasında bulunan PowerRod adındaki kısıma tuzlu su koyduğunuzda cihaz suyu oksitlendirerek elektrik üretmeye başlıyor. Üreticilerine göre çok da pahalı olmayan bu teknikle tek hazneden 250 saat boyu aydınlanma elde edebilirsiniz. Eğer denizden uzaktaysanız hazneyi sofra tuzu kattığınız su ile de doldurabilirsiniz. Ürün 38 dolardan başlayan fiyatlar ile satılıyor.

1 YORUM

  1. Herkese Merhaba.

    250 saat sonra peki ne oluyor? Makineyi toptan cöpemi atiyoruz yoksa icindeki kartuju yada suyu degistirip yenidenbir 250 saatlik yüklememi yapiyoruz?

    Yukaridaki aciklamalarda ve videoda bu ayrinti özellikle gizlenmis, bir kere kullan cöpe at.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here