GYİAD’dan yeni nesil girişimcilere tam destek

GYİAD, girişimcilik üzerine yaptığı başarılı çalışmalarına “Yeni Nesil Girişimler” paneli ile bir yenisini daha ekledi.

Türk iş dünyasının öncü ve saygın sivil toplum kuruluşu Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD), girişimcilik üzerine yaptığı başarılı çalışmalarına “Yeni Nesil Girişimler” paneli ile bir yenisini daha ekledi. GYİAD tarafından 16 Aralık Perşembe günü düzenlenen panele, Mars Entertainment Yönetici ve Ortağı Muzaffer Yıldırım, Ay Yapım Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kerem Çatay ve Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz yeni nesil girişimler ve yenilikçi uygulamalar hakkındaki açıklamalarıyla renk kattı”¦

1986 yılından bu yana yaratıcı girişimcilik projelerini destek veren GYİAD, genç girişimcilere yön göstererek yeni projeler için teşvik etmeyi hedefleyen “Yeni Nesil Girişimler” panelini 16 Aralık Perşembe akşamı DEİK Konferans Salonu’nda gerçekleştirdi.

Panele konuşmacı olarak katılan Mars Entertainment Yönetici ve Ortağı Muzaffer Yıldırım, Ay Yapım Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kerem Çatay ve Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, gençlere başarılı girişimcilik deneyimlerini aktararak yenilikçi uygulamaları değerlendirdiler ve yeni nesil girişim beklentileri hakkında ipuçları verdiler.

Farklı sektörlerden çok sayıda genç yönetici ve işadamının katılımıyla gerçekleşen panelin açılış konuşması GYİAD Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Eczacıbaşı tarafından yapıldı.

Eczacıbaşı konuşmasında, “Öncü Sivil Toplum Kuruluşu rolümüze hep bağlı kaldık ve bu rolümüzü her zaman sürdüreceğiz. Girişimcilik bizim için çok hayati bir kavram”¦ Genç girişimciler ise ekonomik büyümenin en büyük destekçisi”¦ Rekabet kızışıyor. Risk almalıyız”¦ Yeni düşüncelerin yaratılması, yayılması ve uygulamasında öncü roller üstlenmeliyiz. Dilerseniz birlikte sinerji yaratarak büyük ve öncü projelerde bir araya gelebilir; sağlık, turizm, iletişim ve ulaşım gibi önümüzdeki yıllarda daha da gelişecek sektörlerde yeni adımlar atabiliriz” sözleri ile gençlere ve genç girişimcilere işbirliği çağrısında bulundu.

Genç Yönetici ve İşadamları Derneği’nin kendisi için önemine değinerek sözlerine başlayan; sinema, eğlence ve spor sektöründe faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Mars Entertainment’in kurucu ortağı ve CEO’su Muzaffer Yıldırım; “Ben bu hayatta en iyi bildiğim işi yapıyorum. Başarının formülü; hata yapmaktan korkmamak, şeffaf olmak ve inanmak” dedi. Gençlere ve çocuklara destek projelerinin önemine de değinen Yıldırım, başarıya giden yolun emek ve sabırdan geçtiğini sözlerine ekledi.

Yaprak Dökümü, Ezel, Aşk-ı Memnu gibi uzun soluklu ve reytingi yüksek dizilere imza atan Ay Yapım’ın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kerem Çatay; televizyoncu bir aileden geldiğini belirterek; başarının sırrının yapılan işten zevk almakta yattığının altını çizerek; “Rekabetin yüksek olduğu dizi sektörü, özellikle son iki, üç senedir zamana karşı yarışıyor. İzleyici algısı ve sektör dinamikleri çok hızlı değişiyor. ‘Aşk-ı Memnu’ dizisini ikinci sezon sonunda bitirmek altın yumurtlayan tavuğu kesmek gibiydi. Ancak, başarılı giden bir projeyi kısa sürede sonlandırmak ve sektördeki değişime ayak uydurmak zorundayız. Bu yorucu olabildiği gibi, planladığınız ve ince ince örüp ortaya koyduğunuz projenin beğenildiğini görmek mutluluk verici bir deneyim.” sözlerini kaydetti.

2007 yılında Kariyer.net Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Yusuf Azoz ise kendisini profesyonel hayattaki bir girişimci olarak niteleyerek, başarılı olmakta hayal kurmanın ve yenilikçi uygulamaların önemini vurguladı. Azoz; “Çalışma hayatında değişik pozisyonlarda görev almış olmamın ve risk almaktan korkmadan ilerlememin büyük faydasını gördüm. 2008 yılında yaşadığımız ekonomik krizi muazzam bir deneyim olarak görüyorum. Biz belirli stratejilerle ilerlemeyi sürdürdük ve bugün piyasalardaki düzelmeyi hep birlikte yaşıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

GYİAD Hakkında:
Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD), 1986 yılında kuruldu. Dernek, genç yönetici ve işadamlarının ihtiyaçlarına çözüm üretmek, onları çeşitli platformlarda temsil etmek, sosyal sorumluluk projeleri üretmenin yanı sıra AB ile müzakere sürecinde iş dünyasını temsil ederek üyeler arası ticari ilişki ve işbirliğinin arttırılması yönünde çalışmalar yürütmektedir. Aynı zamanda sektörel sorunların çözümüne yönelik projeler geliştirmeyi amaçlamaktadır.

GYİAD, toplum üzerinde genç yönetici ve işadamlarının siyasi ve ekonomik etkisini artırmak için çalışmalar yapan, yaratıcı girişimcilik projelerini destekleyen, hızla büyüyen etkili ve öncü bir sivil toplum örgütüdür.

Üniversiteler ve sivil toplum örgütleriyle iş birliğine büyük önem veren GYİAD, gerek kişisel gelişim gerekse Türkiye için fikir üreten faaliyetleriyle, 25 – 45 yaş arası, iş yeri sahibi ve yöneticisi üyeleri ile hızla büyümeye devam etmektedir.Finans.mynet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here