Haber Siteleri İçin Yeni Bir İş Fikri

  Haber dünyasında yeni bir soluk. Coda Story.

  coda-760x416

  Gelişen teknolojiler sayesinde haber alma imkanımızda müthiş bir şekilde gelişmiş durumda. Ancak aradığımız bir haberi bulmak kolay olsa da bu haberle ilgili yeterli ayrıntıyı bulmak için bazen dakikalarca farklı sitelerde ve platformlarda araştırmalar yapmamız gerekmektedir. Coda Story adlı yeni bir sistem bu soruna çözüm getiriyor.

  Deneyimli bir gazeteci grubu tarafından düşünülerek hayata geçirilen Coda Story’nin kurucuları, New York Times ve BBC gibi dünyaca tanılan haber medyalarında çalışmış ve bu şirketlerin tecrübesine vakıf olmuş kişiler.

  Sistemin işleyişi ise oldukça basit. Belirli bir küresel ya da odaklanmaya değecek kadar önemli haberi seçerek bu konu üzerinde derinlemesine araştırmalar yapmak ve haberlerini yayınlamak. Böylece belirli bir konu üzerinde her türlü bilgiyi ve gelişmeyi okuyucularına sunacak olan Coda Story, gereksiz araştırmaları ve zaman kaybını ortadan kaldırmayı hedefliyor. Yani genel olarak kurulan web sitesi belirli konular üzerinde yoğunlaşıyor ve bu konuları derinlemesine araştırarak kullanıcıya sunuyor. Seçilen konuların oldukça önemli ve küresel olarak ilgi çekebilecek haberler olması gerekiyor. Böylece yeterli ilgiye de ulaşılması sağlanıyor.

  Halen geliştirme halinde olan sistem şu anda deneme olarak Ukrayna krizi hakkında haberler yapıyor. Kurulan websitesinin anasayfasında haberler kronolojik olarak sıralanabildiği gibi en güncel haberler şeklinde de sıralanabiliyor.

  Sistem insanların, seçilen haberleri daha iyi anlamaları, olayların gelişimini ve daha iyi bir değerlendirme yapılarak irdelenmesini sağlayacak. Sistemin web sitesi

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here