Halkbank kadınlara girişimcilik eğitimi veriyor

Halkbank kadınlara girişimcilik eğitimi veriyor
Halkbank

Halkbank

Halkbank, kadın girişimcilerin desteklenmesi hedefiyle yürüttüğü çalışmalar kapsamında KOSGEB ile imzaladığı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi protokolünü yeniledi. Banka yenilenen protokolle daha fazla kadın girişimciye ulaşmayı hedefliyor. Halkbank İzmir Bölge Koordinatörü Hüseyin Vehbi Yıldırım, “2012’de 17 ildeki eğitimlerle 800 kadın, erkek ve genç girişimciyi destekledik. 2014’te 20 ilde bin kadın girişimciye ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Halkbank
Halkbank

Kadın Girişimcilere İlk Adım Kredisi Halkbank’tan…
Halkbank, girişimciliği teşvik etmek, istihdamı arttırmak ve girişimci ruhuna sahip kadınların ekonomik hayata katılmalarının desteklenmek amacıyla “Kadın Girişimcilere İlk Adım Kredisi” çıkardı. Kredi Garanti Fonu (KGF) işbirliği ile verilen kredi, başvuru tarihi itibariyle, ilk defa iş kurmak isteyen veya 1 yılı aşmamak üzere ticari faaliyette bulunan Kadın Girişimcileri kapsıyor. Kullandırılacak kredilerde Kadın Girişimcinin mal/hizmet üretimine yönelik olarak veya ticaret, hizmet konularında faaliyet göstermesi ise ön şart olarak aranıyor.

Tercihe göre aylık eşit taksitli ya da dönemsel taksitli olarak verilecek kredi, 6 ay ila 1 yıl arasında ödemesiz dönem ve azami 60 ay vade imkanı sunuyor. Kredi limitleri kadın girişimcinin eğitim ve tecrübesine göre belirlenecek olup, azami limit 95.000 TL ile sınırlı. 1 yıllık “Kritik Hastalık Sigortası”nın hediye edileceği krediye son başvuru tarihi ise 31.12.2013.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here