Hd Group Burger House’u Aldı

HD, Burger House’u aldı

Türkiye’de yeme içme sektörü hızla gelişiyor. Zaman içinde birçok yerli markamız oldu ve bunların pek çoğu zincir haline geldi. Bu alanda son zamanlarda büyüyenlerden biri de “AVM iskendercisi” olarak HD Group. 1995’de Kağan Demirag tarafından Ankara’da kurulan HD İskender bugün yeme içme sektöründe büyük bir zincire dönüştü.

Burger House
Burger House

Grup bünyesinde, HD İskender, HD Döner Kebap, Tadım Pizza, Ağababa Köfte ve Pidem markalarıyla 99 restoran bulunuyor. Bin 600 çalışanı olan grubun cirosu ise 120 milyon TL’ye ulaştı.

Öğrenilen bilgilere göre HD Group, yeni bir markayı daha bünyesine katmış. Bu da Burger House. Böylece hamburger sevenleride kendine çekmeyi planlayan grup, Burger House’un yüzde 51’ini 6 milyon TL’ye satın almış. Bu yeni ortaklığın ardından Burger House’un şubeleşme konusunda çok agresif bir şekilde büyüyeceği konuşuluyor. Şirketin yılsonuna kadar 12 şube birden açarak şube sayısını 30’a çıkartacağı bize gelen bilgiler arasında.

Ayrıca şimdiye kadar çoğunlukla İstanbul’da şubeler açan Burger House, artık her ilde şube açmayı planlıyor. Bunun için gelişmiş il ve ilçelere öncelik verilecek. Şimdiye kadar franchising sistemiyle büyüyen Burger House, İstanbul’da açacağı tüm şubeleri bundan böyle kendisi işletecek. Ancak franchise modeline tamamen son verilmeyecek. İstanbul dışındaki yeni şubeler yine franchising sistemiyle açılacak. Şirketin yurtdışında da franchising sistemiyle büyümeyi hedeflediğim belirtelim. Gurme hamburger restoranlarının ilklerinden olan Burger House, Kemal Gürer tarafından kurulmuştu. Burger House, ilk şubesini 2009’da İstanbul Bağdat Caddesi’nde açmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here