Hellmann’dan WhatsApp Uygulaması İle Yemek Dersleri

Mayonez firması olan Hellmann, WhatsCook adlı bir uygulamayı Brazilyada hayata geçirdi.

Uygulama ile Helmmann, profesyonel aşçılar tarafından, yemek tarifleri ve tüyoları vermeye başladı. Üstelik WhatsApp adlı akıllı telefon uygulaması üzerinden.

whatscook

Mayonze firması Hellmann, müşterilerine ulaşmak için bir çok yeni fikir üretirken Brazilya’da uygulamaya koyduğu kampanya en fazla dikkat çekenler arasında.

Akıllı telefonlar, dijital dünyada büyük bir yer edinmişken bir çok firma bu gelişimin farkında ve yeni pazarlama taktiklerini bu gelişim üzerinden yapmaktalar. Gelişen teknolojilere ayak uydurmaya çalışan firmalar her gün yeni, müthiş fikirlerle karşımıza çıkıyorlar.

WhatsApp adlı uygulama şu anda yaklaşık 500 milyon günlük kullanıcıya sahip bir uygulama ve ne kadar önemli bir uygulama olduğu da, yakın zamanda Facebook tarafından 19 milyar dolara satın alınmasıyla kanıtlandı.

WhatsCook adlı kampanya ise bir çok otorite tarafından, bir firmanın gelişen teknolojilere ayak uydurarak pazarlama stratejisi geliştirmesi konusunda örnek olarak kabul ediliyor.

Uygulamanın işleyişi ise çok basit. Amatör aşçılar telefon numaralarını kampanya web sitesine gönderiyor ve kendilerine uygun bir zamanı, profesyonel aşçılar ile görüşmek üzere ayarlıyor. WhatsApp’ın fotoğraf ve video paylaşımı yapabiliyor olması da servis kalitesini oldukça arttırıyor.

Kampanya sayfasını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Sponsor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here