Hindistan’da Sim Kart Çılgınlığı – Reklam Nasıl Yapılır?

Hindistan'da Sim Kart Çılgınlığı - Reklam Nasıl Yapılır? 1
Sim Kart Çılgınlığı

Hindistan telekomünikasyon firması Relance Jio, kampanyasıyla milyonlarca kişiyi sim kart kuyruğuna sokmayı başardı.

hindistan-sim-kart-cilginligi
Sim Kart Çılgınlığı

Hintli telekom operatörü Reliance Jio, ülkenin alanında ilk firmalarından bir tanesi. Firma daha cep telefonları yaygınlaşmadan önce dahi bu hizmeti vermeye başlamış ve geliştirmeler yapmaktaydı.

Firmanın son kampanyası ise 1.3 milyar nüfusu bulunan ülkede çılgınlık haline geldi. Reliance firmasının dijital mağazalarının önündeki kuyruk, tüm ülke hesaplandığında 1 milyonu geçmiş durumda.

hindistan-jio-sim-kart
Hindistan

Firma son gelişmelerin ardından yeni hayata geçirdiği 4G LTE veri, sesli arama ve sms sistemi, canlı televizyon yayını, ücretsiz müzik ve film hizmetlerini test etmeye başladı. Kampanya süresince de müşterilerine, tüm bu hizmetleri 3 ay boyunca ücretsiz vereceğini açıkladı.

Jio adlı operatör, ülkenin en büyük endüstri holdinglerinden biri olan Reliance’a ait. Bu nedenle oldukça bilinen ve güvenilen firmanın yeni hizmetinden yararlanmak ve yeni sim kartlara sahip olmak isteyen milyonlarca insan, mağazaların önünde adeta nöbet tutmaya başladı.

jio-hintli-operator
Reliance

Hintli bir teknolojisi yazarı olan 23 yaşındaki Sai Krishna, geçtiğimiz 45 gün boyunca toplam 350 GB veri alışverişinin telefon üzerinden yaptığını ve hiç bir şekilde ekstra ücret ödemediğini belirtti.

Twitter’da bir çok insan toplam veri alışveriş sayılarının ekran görüntülerini paylaşıyor.

Kampanya güzel olsa da sim kartı elde etmek pek kolay değil çünkü hizmetten yararlanabilmek için firma, LYF marka telefonlardan almanızı şart koşuyor. Kampanyanın çok tutulmasının ardından Samsung, LG, Micromax, ASUS gibi firmalar da Jio ile anlaşmalar yapmaya çalışıyor.

Telefonlara sahip olanların hizmetten yararlanabilmek için diğer ihtiyaç duydukları şey ise sim kart haricinde “Jio Suite” adlı uygulamaya sahip olmak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here