Hindistan’dan iş fikri Hawai Adda uçak restoranı

  Uçak Restoranlar Popüler Oluyor

  Hindistanda uygulamaya geçen güzel bir iş fikrine rastladık. Uçak restaurantı olarak tasarlanan konsept vejeteryan yemekleri için bir konsept oluşturmuş. Hawai Adda uçak restaurantı, Hindistan’ın Ludhiana kentinde bulunuyor. Firmanın bu konsept ile amacı lezzetli yemeklerin yanı sıra beklenmedik bir yemek deneyimi sunmak.

  Hawai Adda

  Hawai Adda yani Hintçe hava alanı, Air India tarafından sahip olunan ve işletilen eski bir Airbus 320’den yapılmış bir lokanta. Uçağın iç kısmı, patronların yaşayabileceği şık bir yemek yeme alanına dönüştürmek için tamamen yenilenmiş ve geliştirilmiş.

  Hawai Adda

  Hawai Adda uçak restoranında bir dizi vejetaryen mutfağı seçeneği sunuluyor ve 72 kişiye kadar oturma kapasitesine sahip. İç mekan tasarımı, mekanı hafif ve havadar hissettiriyor ve gökyüzüne giden geleneksel bir uçakta olma hissi yaşatıyor.

  Hawai Adda her ne kadar Hindistan’da yapılan bir fikir olsa da dünyanın bazı yerlerinde de bu tarz uçaktan yapılan restoranlar bulunuyor. Türkiye’de 2016 yılında Airbus A300 tipi uçaktan yapılan ve Konya’da hizmet vermeye başlayan Türk Yıldızları Parkı Uçak Restoran ve Kafe isimli proje ise Hawai Adda fikrinden daha güzel bir iç tasarımla karşımıza çıkıyor. Aradaki fark bizdeki uçak restoranın dış tasarımı daha sade ama iç tasarımı diğer örneklerden daha iyi gözüküyor.

  Türk Yıldızları Parkı
  Türk Yıldızları Parkı

  3 YORUMLAR

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here