Hintliler düğünü Türkiye’de yapıyor

Endonezya, Mauritius Adaları ve Dubai’de yapıyor. Dünya altın fiyatlarının yükselmesinde etkili olduğu belirtilen ihtişamlı Hintli düğünlerinde yılda bin ton altın takılıyor. Mittal örnek oldu, Hintliler düğünü Türkiye’de yapıyor.

Hintli çelik kralı Mittal’in ardından ünlü Pankaj ailesi de düğün için Türkiye’yi tercih etti. Organizasyonu gerçekleştiren Asterix Tour sahibi Asil Akar, davetlilerin THY’den kiralanan uçaklarla getirileceğini söyledi.Dünyanın en zengin beşinci işadamı çelik kralı Hintli Lakshmi Mittal’in, geçtiğimiz ay yeğenini İstanbul’da evlendirmesinin ardından Türkiye, ihtişamlı Hint düğünlerinin yeni adresi oldu. Antalya, temmuz ve eylül aylarında Hindistan’ın en zengin ailelerinin düğünlerine ev sahipliği yapacak. İlk düğün 6-11 Temmuz, ikincisi ise 5-10 Eylül tarihleri arasında Mardan Palace’ta yapılacak. Her biri 1,5 milyon Euro’ya mal olacak düğünlerde yaklaşık 5 milyon dolarlık da altın takılacak. Temmuz ayındaki düğünün kız tarafı Hindistan’ın en büyük demir çelik yatırımcılarından Pankaj ailesi. Damat ise yıllık 3 milyar dolar tekstil cirosuna sahip ve Hindistan’da 27 eğitim kurumu olan bir holding mensubu. Hindistan’dan 500 özel davetlinin katılacağı düğün için Türk Hava Yolları’ndan iki uçak kiralandı. Düğüne Türkiye’den de 5 jet sosyete davet edilecek. Üç günüç gece sürecek düğün için ayrıca Almanya, İngiltere, Amerika ve Rusya’dan 20’ye yakın sanatçı getirilecek. Düğün organizasyonunu yapan Asterix Tour Yönetim Kurulu Başkanı Asil Akar, aileleri ikna etmek için iki defa Hindistan’a gittiğini söyledi.

Özel davet ve düğün için kiralanan ülke
Özel davet ve düğün için kiralanan ülke

Bu arada Hintli ailelerin düğün için ilginç istekleri de bulunuyor. Düğün için iki dişi beyaz fil istendi. Bunun yanında Hindistan’dan gelecek davetliler, havalimanında mehter takımıyla karşılanacak. Misafirler, havalimanında CIP salonunu kullanacak. Gelin ve damat, 4 tane Harley Davidson marka motosiklet eşliğinde üstü açık bir arabayla düğünün yapılacağı otele geçecek. Düğünlerle ilgili bilgi veren Asil Akar, organizasyonu Antalya’ya çekmede THY’nin büyük katkısının olduğunu söyledi. Antalya’ da gerçekleştirilecek düğünlerin Hindistan’dan gelecek ilk toplu düğün olacağını belirten Akar, “Aileler de Antalya’ya geldi. Oteli inceledikten sonra düğünlerini Antalya’da yapmaya karar verdiler.” dedi. Hint geleneklerine göre düğünü kız tarafı yapıyor. Kızın ailesi damada başlık parası gibi değerli hediyeler veriyor. İki düğün için daha görüşmeler yaptıklarını belirten Asil Akar, düğünle Hindistan pazarına gireceklerini söyledi.

Takılar Hindistan’dan özel olarak getirilecek
Düğün vesilesiyle Hint jet sosyetesi Antalya’ya gelecek. Düğün sahipleri, hiçbir masraftan kaçınmadı. Davetlilere Hint yemeklerinin ikram edilmesi için Hindistan’dan 45 özel aşçı getirilecek. Bazı içecekler de Hindistan’dan getirilecek. Düğün boyunca 25 kuaför, 30 ütücü hizmet verecek. Takı günü ayrı, düğün günü ayrı olacak. Takılar, düğün öncesi Hindistan’dan özel kurye ile gelecek. Koruma altında gelin ve damada takılacak. Ardından özel kasalarla geri götürülecek.Zaman

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here