Hızlı Para Kazanma Yolları

Para Kazanma

Konu Başlıklarına Göz Atın

Hızlı Para Kazanmak İsteyenler İçin Çabuk ve Sıack Getiri Sağlayacak İşler

Hızlı para kazanmak istiyorsanız yapabileceğiniz birçok farklı şey vardır. Genellikle internetten para kazanma yöntemleri hızlı bir şekilde para kazanmanızı sağlasa da tek alternatifiniz internetten yapılabilecek iş fikirleri değildir. Para kazanmak kadar ne kadar para kazanmak istediğinize de bağlı olarak birçok farklı para kazanma yöntemi arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Eski eşyalarınızı satabilir, varlıklarınızı elden çıkarabilir ya da daha da iyisi sürdürülebilir kazanç kapıları aralayabilirsiniz. Bu yazımızda hızlı para kazanmak isteyenlere önemli tavsiyeleri ve hızlı para kazanma yolları hakkında kapsamlı bilgileri bulabilirsiniz.

Hızlı Para Kazanmak İçin Spor Eğitmenliğini Deneyin

Bir kadın spor antrenörü ile spor yapıyor. Hızlı Para Kazanma
Kişisel spor antrenörlüğü yaparak hızlıca para kazanabilirsiniz.

Para kazanma yöntemlerinden bazıları yalnızca insan ilişkilerinde başarılı olmayı bazıları ise özel bir eğitim almış olmayı gerektirir. Hızlı para kazandıran ve aynı zamanda kişinin eğitimli olmasını gerektiren yollardan biri de kişisel spor antrenörlüğü yapmaktır. Bir spor dalında yeteneği olanlar ve bu alanda eğitim almış olduğunu belgeleyenler, spor salonlarında çalışmanın haricinde kendi buldukları kişilere özel antrenörlük yapabilirler.

Kilo vermek, fit kalmak ya da kas yapmak isteyenlere özel programlar hazırlayarak ve kursiyerlerine özel antrenmanlar düzenleyerek hızlı bir şekilde para kazanmak mümkündür. Egzersizlerin nasıl yapılacağını anlatan ve kursiyerlerinin motivasyonu yükselten spor eğitmenlerinin yüksek kazanç sağladığı bilinmektedir. Üstelik her bir antrenman sonunda nakit para kazanmak da bu para kazanma yönteminin en büyük artılarından biridir.

Kişisel antrenör olarak çalışmaya başlayan kişiler sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanarak potansiyel kursiyerlerine erişebilirler. Kimi zaman teke tek seanslar, kimi zaman ise çoklu kursiyerler bularak para kazanmanın en sağlıklı halini deneyimleyebilirler.

Kullanmadığınız Kıyafetlerinizi Hemen Para Çevirin

Kullanmadığı eşyaları toplayan bir kadın Hızlı Para Kazanma
Kullanmadığınız eşyalarınızı satarak hızlıca para kazanın

Biri hızlı para kazanmak mı dedi? Siz de evinizde duran ve hiç kullanmadığınız eşyalardan giderek daha çok rahatsız olmaya başladıysanız, bir de hızlı bir şekilde para kazanmak istiyorsanız eski eşyalarınızı satabilirsiniz. Yaklaşık son 5 yıldır giderek artan ikinci el eşya satışı platformlarına ilanlarınızı koyabilir, kullanmadığınız eşyalardan gelir elde edebilirsiniz. Kıyafetleriniz, mobilyalarınız, elektronik eşyalarınız, aksesuarlarınız ve hatta eski cep telefonunuz sizin için pasif gelir kaynağına dönüşebilir. Verdiğiniz ilanlara eğlenceli ve detaylı içerikler yazarak; ilanınızı sosyal medya platformlarınızdan paylaşarak hızlı satış yapma şansına da sahip olabilirsiniz.

Gezici Kuaför Olmak Size Hemen Para Kazandırabilir

Saçlarını yaptıran bir kadın Hızlı Para Kazanma
Element5 Digital / Pexels

Hızlı para kazandıran yollardan biri de gezici kuaförlük yapmaktır. Yine kişinin özel niteliklere sahip olmasını gerektiren bu para kazanma yöntemi kadın kuaförü olarak çalışma vasfına sahip olan kişilere büyük bir avantaj sunar. Tam zamanlı çalışan kuaförler dahi zaman zaman evlere giderek bayanların saçlarını keserek, boyayarak ya da fön çekerek ek gelir elde edebilirler.

Kişiye ya da kişilere özel sunulan bu hizmetler karşılığında normalden kazandıklarından çok daha fazla kazanabilirler. Yaşlı bakımı ve sağlığı ile ilgilenen firmalarla iletişime geçerek, sosyal medya üzerinden verilen hizmetlerle ilgili bilgi aktararak ya da yaptığı iş sonucu referans toplayarak gezici kuaförlük yapılması ve hızlı bir şekilde para kazanılması mümkündür. Aynı şekilde manikür ve pedikür gibi kişisel bakım hizmetleri alanında yetkin kişiler de gezici kuaförlük hizmetleri verebilirler. Bu şekilde hızlı para kazanabilir ve ek gelir ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilirler.

Kitaplığınızı Elden Geçirip Hızla Para Kazanın

İkinci el kitaplara göz atan kadın Hızlı Para Kazanma
Kitaplığınızı elden geçirin ve eski kitaplarınızı paraya çevirin

Kitap satmak kolay ya da çok da tercih edilebilir bir para kazanma yöntemi olmasa da mecbur kalındığında düşünülebilir. Eski kitaplarınız kütüphanenizden taşıyorsa onları eski kitap satışı yapanlara satabilirsiniz. Bu yöntemde beklediğinizden az para kazanacağınızı da düşünmelisiniz. Zamanınız ve fırsatınız varsa kitaplarınızı alıcılarla kendiniz buluşturarak daha yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Evinizdeki okuduğunuz kitapları satarak aynı zamanda evinizde daha çok boş alan da yaratabilirsiniz. Tavsiye etmiyoruz ancak çok hızlı para kazanmak zorunda kalırsanız bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Hızlı Para Kazanmak İçin Klasik Bir Fikir; Köpek Gezdirmek

Bakıcısı ile oynayan köpek. Köpek çök büyük. Ön ayaklarını bayan bakıcısının omuzlarına koyarak ayağa kalkmış
Özellikle büyük şehirlerde tutacak bir fikir: Köpek gezdirerek para kazanın

Hızlı para kazanmak isteyenlerin aklına ilk gelen fikirlerden biri de köpek gezdirmektir. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan ve iş yoğunluğu nedeniyle evcil petlerine zaman ayıramayan nüfusun yoğun olduğu illerde yaşıyorsanız siz de köpek gezdirerek ek gelir elde edebilirsiniz. “Bu işte gelecek var deyip” kendinizi geliştirirseniz aynı anda birden fazla köpeği gezdirerek kazançlarınızı çoğaltabilirsiniz.

Hem yürüyüş yapabileceğiniz hem stres atabileceğiniz hem de ek gelir elde edebileceğiniz bir iş fikri arıyorsanız siz de köpek gezdirme yöntemini deneyebilirsiniz. Zaman içerisinde referanslarınızı çoğaltarak köpek gezdiren diğer kişilerle iş birliğine gidip işlerinizi de büyütebilirsiniz. Eş zamanlı köpeklere itaat eğitimleri de vermeyi başarırsanız evcil dostlarımızın sunduğu karlılığı yaşayabilirsiniz.

Önümüz yaz, şimdiden Ege ve Akdeniz otellerine rezervasyonlar yapılmaya başlandı. Bu yaz çalışmak, ek gelir elde etmek ya da düzenli para kazanmak istiyorsanız şimdiden animatörlük ilanlarına göz gezdirebilirsiniz. Eğlence sektöründe çalışma tecrübeniz varsa ya da turizm sektöründe kendinizi geliştirmek istiyorsanız animatörlük yapmak oldukça keyifli bir başlangıç olabilir.

Havuz kenarında gün içerisinde yapılan etkinliklerde yer almak hızlı para kazanma yolları içerisinde en eğlenceli olanlardan biridir. Sezonda animatörlük yaparak hem otellerin imkanlarından yararlanabilir hem de otelin ücret politikasına bağlı olarak ayda 5000 TL’ye varan kazançlar elde edebilirsiniz. Yabancı dil geliştirme, sosyalleşme ve farklı kültürleri tanıma gibi avantajları nedeniyle dahi bu iş fikrini tercih edebilirsiniz!

Arabanıza Reklam Alarak Hızlı Para Kazanmak

Üzerinde vodafone reklamları giydirilmiş klasik araba Hızlı Para Kazanma
Sponsorlu arabalar ile hızlıca para kazanın

Günümüzde hangi sektörde faaliyet gösterirse göstersin tüm firmaların reklama ihtiyacı vardır. Sosyal medya, web sitesi, internet reklamları, sosyal medya reklamları, Google Ads vb. reklam kanalları ilk tercih olsa da bazı firmalar araç giydirme reklamları ile marka bilinirliğini arttırma yöntemini denerler. Hızlı para kazanmak isteyenler için bu talep büyük bir fırsata dönüşebilir. Siz de bir araca sahipseniz ve aracınıza reklam giydirme yaptırmayı kabul ediyorsanız markalarla anlaşma yapabilir ek gelir elde edebilirsiniz. Reklam yapan şirketleri bulmak için ajanslara kayıt yaptırabilir, ayda 2000 TL’ye varan gelir elde edebilirsiniz.

Evlerin Boş Odalarını Kiralayarak Para Kazanmak

Mülk sahibi anahtarları kiracıya teslim ediyor. Ellere yakın çakim. Hızlı Para Kazanma
Thomas Trutschel / Photothek / Getty Images)

Büyük bir evde oturuyorsanız ve bazı odaları kullanmaya gerek duymuyorsanız oda kiralayarak hatırı sayılır bir gelir elde edebilirsiniz. Düzenli olarak ev arkadaşları arayışına girebilir ya da internet ilanları ile odalarınızı farklı kişilere kiralayabilirsiniz. Evinizin bulunduğu çevredeki kira ve otel ücretlerini araştırarak belirlediğiniz fiyat üzerinden ek gelir elde etmeye başlamak için tek yapmanız gereken odanızı kiralayacak kişiyi bulmaktır. Başlangıçta yakın çevrenize oda kiraladığınızı söyleyerek odanıza kiracı bulmaya çalışabilirsiniz. Yine de bu yöntemin avantajları olduğu kadar riskleri olduğunu da unutmamalısınız.

Araba Kiralayarak Para Kazanmak

Kiralık araçlar. Hızlı Para Kazanma
Monika Skolimowska/picture alliance/Getty Images

Arabanız varsa ve aracınızın yıpranmasını da göze alıyorsanız arabanızı kiralayarak hızlı para kazanma fırsatını yakalayabilirsiniz. Ek gelir elde etme taleplerinin artmasıyla birlikte giderek daha fazla uygulanan araç kiralama iş fikri doğru şekilde kurgulandığında araç sahibine güzel gelir getirebilir. Aracın modeli, markası ve sınıfı doğrultusunda günde 100 – 250 TL arasında gelir elde edilmesini sağlayan bu para kazanma yöntemi ile siz de ek gelir ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu hızlı para kazanma yöntemini uygulamayı düşünüyorsanız aracınızın bakımlarını düzenli yaptırmalı ve vergilerini tam olarak ödemelisiniz. Sigorta yaptırmayı ise kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Aracınızı kiralamak için doğrudan kendiniz ilan çıkabilir ya da araç kiralama hizmeti veren firmalara aracınızı kiralama yetkisi verebilirsiniz. Bu şekilde potansiyel müşterilere daha kolay ulaşabilir ve aracınızı aralıksız kiralama fırsatı yakalayarak kazançlarınızı yükseltebilirsiniz.

Saç Satarak Para Kazanmak

Saçlarını kestiren bir kadın. Erkek kuaförün ellerine yakın çekim. Hızlı Para Kazanma
kaleido-dp / Pixabay

Saç satarak para kazanılır mı? Evet, bayanların hızlı para kazanma yöntemlerinden biri de saçlarını satmaktır. Postiş ve peruk yapımında doğal saçların kullanılması yaygın bir yöntem olmakla birlikte doğal saçlara ulaşımın zor olması saç satış maliyetlerini yükseltmektedir. Saçlarından en az 20 cm kestirerek para kazanmak isteyen kadınların saç bakımlarını yapması ve saçlarının doğallığını bozmamaları gerekir. Boya gibi kimyasal işlem görmeyen saçlar daha yüksek fiyata alıcı bulabilir. Saç satarak para kazanma yöntemi takdir edersiniz ki sürdürülebilir bir kazanç yolu olmamakla birlikte acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Hızlı Para Kazanmak İçin Çeviri Yapmak

Endonezya dilinde iki sözlük. Sayfalar açık ve ortada bir kalem var. Hızlı Para Kazanma
Ben Hartwich /Pixabay

Çeviri yapmak günümüzde yabancı dil bilen kişilerin para kazanmak için başvurduğu en geçerli yöntemlerin başında gelir. Genel çeviriden akademik ve tıbbı çeviri gibi profesyonel çevirilere kadar birçok farklı çeviri türünden hızlı para kazanmak mümkündür. Çeviri yapmak isteyen kişiler freelance topluluklarına üye olabilir ve bu platformlarda ilan yayımlayarak potansiyel müşterilerinin kendilerine erişme şansını arttırabilir. Çeviri yapılacak dilin nadirliği özelinde sağlanan kazanç yükselebilir. İngilizce, Fransızca, Almanca gibi yaygın bilinen diller de çeviri ile para kazandırsa da Rusça, Arapça, Portekizce gibi dillerden daha yüksek kazanç elde edilebilir. Siz de yabancı dil biliyorsanız ve ek olarak spesifik bir konuda uzmanlığınız varsa çeviri yaparak çeviriyle para kazanma yönteminin sınırlarını zorlayabilirsiniz. Bu şekilde hem ek gelir elde edebilir hem de uzmanlıklarınızın size sunduğu avantajları en doğru şekilde kullanabilirsiniz.

Ütü Hizmeti; Hızlı Para Kazanmak İsteyenler İçin Garantili Fikir

Kot pantolon ütüleyen bir ütüye takın çekim. Hızlı Para Kazanma
Gentle07 / Pixabay

Ev işleri arasında kadınların en sevmediği şüphesiz ütü yapmaktır. Jilet gibi kıyafetleri giymek güzel olsa da iş ütü yapmaya gelince türlü bahanelerle işlerden kaçılır. Yazın ayrı dert kışın ayrı dert olan ütü yapmak, bazı kişiler için kazanç kapısına dönüşebilir. Hızlı para kazanma yöntemleri arasında yer alan ütü yapmak yüksek kazanç sağlamasa da ek gelir ihtiyacını karşılayabilir. Kişi ütü yapılacağına dair yakın çevresine ilan verebilir ve ilk olarak işe bulunduğu çevreden başlayabilir. Zaman içerisinde daha çok sipariş alarak gelir arttırmayı mümkün kılan bu iş fikri yüksek kazanç beklentisi olanlara hitap etmez.

Instagram Hesabına Reklam Alarak Para Kazanmak

Servis edilen yemeklerin fotoğrafını cep telefonu ile çeken instagram fenomeni. Hızlıca para kazanmak için harika bir yol. Hızlı Para Kazanma
Alexander Spatari / Getty Images

İnstagram, sürekli yenilenen işleyişi ve dünya genelinde 2 milyarı aşkın kullanıcısı ile sağladığı etkiyle yepyeni iş fırsatları doğuran bir platform olma özelliği taşır. Firmalar uyguladıkları sosyal medya yönetimi stratejileriyle Instagram’da görünürlüklerini arttırmayı hedefler; ajanslar ve sosyal medya uzmanları firmaların müşteri kitleleriyle etkileşimlerini arttırmaya çalışırlar. Instagram paylaşımları ile bu platformun yarattığı Influencerlar ise markaların talepleri üzerine ürün ya da hizmetleri tanıtarak hızlı para kazanmanın keyfini yaşayabilirler.

Her geçen gün yaygınlaşan influencer marketing hızlı para kazanmak isteyen birçok kişinin hayalini süslemektedir. Medyada sıklıkla boy gösteren influencerların hareketli hayatları, ünlüler dünyalarına adım atmaları ve dudak uçuklatan kazançları kişilerin bu platformun dinamiklerine göre hareket etmelerini sağlar. Özenle oluşturulan instagram hesaplarında biriken takipçiler zaman içerisinde nakit akışının sağlanmasına yol açabilir. Siz de instagram hesabınıza özen gösteriyor ve takipçilerinizin merakla takip ettiği bir kişi olma özelliği gösteriyorsanız profilinize reklamların kabul edileceğini yazabilirsiniz. Genellikle 10 bin takipçiden sonra irili ufaklı şirketlerden gelen reklam anlaşma taleplerini değerlendirerek takipçi sayınızla doğru orantılı olarak gelir elde edebilirsiniz.

Teslimat Yaparak Para Kazanmak

Şık dairede kadınlara mal teslim eden kurye. Hızlı Para Kazanma
Klaus Vedfelt / Getty Images

Kuryelik olarak da tanımlanabilen teslimat işi kişilerin hızlı para kazanma hayallerini gerçeğe dönüştürebilir. Bulunduğunuz yerdeki nüfusun yaş ortalaması yüksekse ya da iş merkezlerinin yoğun olduğu bölgelerde bulunuyorsanız teslimat işi sıkıntısı çekmeden ek gelir elde edebilirsiniz. Önce market alışverişi gibi yakın bölgelere yürüyerek teslim edebileceğiniz işleri alabilir daha sonra aracınız varsa daha uzak mesafeler için teslimat işi yapabilirsiniz. Her halükarda kazançlı çıkabileceğiniz bu para kazanma yöntemi sayesinde ek gelir ihtiyacınızı harcadığınız zamanla orantılı olarak karşılayabilirsiniz.

Oyuncak Yaparak Para Kazanmak

Lego oyuncaklar ile oynayan baba ve oğul. Hızlı Para Kazanma
Westend61 / Getty Images

El yapımı oyuncaklar ebeveynlerin organik ve sağlıklı oyuncaklara gösterdiği ilginin yükselmesiyle birlikte daha çok talep edilmeye başlamıştır. Küçük parçaları bulunmayan ve tamamen doğal malzemelerden üretilen oyuncaklar el yapımı olmalarının da etkisiyle fabrikasyon oyuncaklara göre daha yüksek fiyata satılabilmektedir.

Oyuncak üreterek para kazanmak için çokça beceri, bolca araştırma ve elbette dikkatli bir şekilde planlanmış pazarlama stratejisi gerekir. İnstagram üzerinden yapılan oyuncaklar tanıtılabilir, e-ticaret siteleri açılabilir ya da daha yerel ölçekli çalışmak isteniyorsa anaokulları ile görüşme yapılıp toplu oyuncak satışı fırsatı yakalanabilir. Kişinin kazanç beklentileri doğrultusunda yapılan planlamalarda doğal oyuncak üretimi karlı bir kazanç kapısına dönüştürülebilir. Üstelik hangi model oyuncak yapılacağı ile ilgili de bir sorun yaşanmaz, internet üzerinden çeşitli oyuncak tariflerinden oyuncak yapılışlarına kadar çok geniş çapta bilgiye erişim sağlanabilir.

Turistik Yerlere Gezi Düzenleyerek Para Kazanmak

Kapadokya'da uçan balonları ve peri bacalarını izleyen turist
Melissa Tse / Getty Images

Organizasyon yeteneği olanlara en çok para kazandıran iş fikirlerinden biri de gezi organizatörlüğü yapmaktır. Genellikle üniversitede okuyan gençlerin tercih ettiği bu yöntemden gezi için alınan kayıt doğrultusunda yüksek gelir elde edilebilir. Hem gençlerin hem de yetişkinlerin para kazanabileceği gezi organizatörlüğü ciddi bir organizasyon yeteneği gerektirir.

Günübirlik turlarda dahi ulaşımın ve yemek yenilecek mekanların ayarlanması kolay değildir. Bir de gezi süresi uzarsa ve konaklama gerekirse organizatörlerin iş yükü ciddi bir şekilde artar. Yine de düzenledikleri gezilerden alınlarının akıyla başarılı bir şekilde çıkmayı başaranlar için bir sonraki geziyi düzenlemek için çalışmalara başlanması işten bile değildir. Hem eğlenceli hem prestijli hem de geniş bir çevre oluşturulmasını sağlayan gezi organizatörlüğü kişilerin hızlı para kazanmasını sağlayan yöntemler arasında yer alır.

Özel Ders Vermek; Hızlı Para Kazanma İçin En Etkili Fikir

Öğrencisine evinde özel ders veren özel öğretmen
EMS-FORSTER-PRODUCTIONS / Getty Images

Kişisel yetilerin ve kalifikasyonların güvenli ve hızlı bir şekilde kazanca dönüştürülmesini sağlayan özel ders verme, en karlı iş fikirleri arasında yer alır. Hızlı para kazanmak isteyen ve spesifik bir konuda eğitim alan kişiler özel ders verecek öğrenciler buldukları zaman ciddi bir gelir kaynağına ulaşabilirler.

Verilen dersin türü özelinde tekli ya da çoklu dersler düzenlenebilir, online ders vermek için internet kullanılabilir, ders sonrası ya da öncesi ders bedeli alınarak para kazanmak kolaylaştırılabilir. Özel ders verme ve para kazanma süreci çok basit gibi görülse de özel ders verebilecek aşamaya gelinmesi kolay değildir. Yılların birikimi ve alınan eğitimle birlikte değer kazanan bilgi aktarım süreci başarıyla gerçekleştirilirse kişi bu işten sürdürülebilir bir gelir sağlayabilir. Özel ders vererek hızlı para kazanmak isteyenlere öğrenci bulmak için sosyal medya platformlarını efektif bir şekilde kullanabileceklerini hatırlatmak istiyoruz. Özellikle verdikleri dersleri canlı yayında yayımlayarak ve Youtube üzerinden video paylaşarak saat ücretlerini arttırabileceklerini de söyleyebiliriz.

Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

Balonlar ile oynayan erkek çocuk ve bakıcısı. Odak çocuğun üzerinde
skynesher / Getty Images

Çalışan ebeveynler için aşılması gereken en büyük engel çocuklarını güvenebilecekleri ve çocuk bakımı konusunda deneyimli kişilere emanet edebilmektir. Özellikle anaokulu çağına gelmeyen ya da okul saatleri evde olunan zamana denk gelmeyen çocuklar için ebeveynleri genelde ya ailelerinden yardım isterler ya da kariyerlerinden vazgeçerek evlerinde oturmayı tercih ederler. Aynı şekilde iş toplantısı ya da yalnızca akşam bir şey yapmak istendiğinde de yine aynı sorun ortaya çıkar: “Çocukları nereye bıraksak?” düşünceleri yalnızca planları değil tüm hayatı ertelemeye varan sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle çocuk bakıcılığı giderek önem kazanan iş fikirleri arasında daimi bir yere sahiptir.

Siz de hızlı para kazanma yolları arasından kendinize en uygun olanı tercih etmek istiyorsanız; çocuk bakımı ile ilgili bilginiz ve bilginize eşlik eden bir deneyiminiz varsa çocuk bakımı yaptığınıza dair ilanlar verebilirsiniz. Sosyal medyanın size sunduğu ayrıcalıklardan yararlanabilir ya da geleneksel yöntemleri seçerek yakın çevrenize haber salabilirsiniz. Çocuk bakımı özelinde eğitiminizi derinleştirme yolunu tercih ederseniz bu iş fikrini tam zamanlı hayata geçirerek yüksek kazanç elde edebilirsiniz.

Kıyafet Tamiri Yaparak Para Kazanmak

Kıyafet tamiri yapan yani terzi
Fancycrave /Pexels

Kıyafet tamiri yaparak para kazanma fikri çok uzun süredir uygulanıyor. Bu işte iddialı olanlar terzi dükkanları açıyor ancak kıyafet tamiri yaparak para kazanmanın tek yöntemi terzi dükkanı açmakla sınırlı kalmıyor. Siz de mümkün olduğunca hızlı para kazanmak istiyorsanız ve kıyafet tamiri konusunda deneyiminizle birlikte yeteneğiniz de varsa bir an önce harekete geçebilirsiniz. Kıyafet tamiri yaparak aldığınız işin kapsamına göre para kazanabilir ve deneyiminizin size sunduğu ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak

Bir evin çatısında fotoğraf çeken adam
Suliman Sallehi / Pexels

Ek gelir elde etmek için yapılması gerekenler listemizin çoğunda fotoğraf çekmek yer alıyor. Çünkü fotoğraf çekmek günümüzün şartlarında para kazanmanın en hızlı yöntemi olarak ön plana çıkıyor. Doğum günleri, düğünler, nişanlar, nikahlar, doğumlar, toplantılar, şirket etkinlikleri ve hatta sosyal medya profilleri için çekimler giderek daha fazla talep görüyor. Bu nedenle fotoğrafçılığa ilgi duyanlar ya da bu alanda kendini geliştirmek isteyenler doğru hamlelerde bulunarak hızlı bir şekilde para kazanabiliyor.

Fotoğraf çekerek stock fotoğrafçılık yapmak da özel istek üzerine özel organizasyonları ölümsüzleştirmek de fotoğraf tutkunlarına para kazandırabiliyor. Bu aşamada kişinin yeteneği ve fotoğrafçılık için ne kadar çaba harcadığı kazançlar üzerinde değişiklik yaratabiliyor. Fotoğraf çekme konusunda yeterince deneyim sahibi olduğunuza inanıyorsanız bir an önce bu yetiniz üzerinden para kazanma girişimlerinizi başlatabilirsiniz. Başlangıçta düşük ücretlerle, profesyonelliğinizi ispatladıktan sonra ise birim ücretinizi arttırarak ek gelir elde etme beklentilerinizi karşılayabilirsiniz.

Yemek Yaparak Hızlı Para Kazanmak

Yemek yapan bir adam
rawpixel.com /Pexels

Yemek yaparak para kazanmak dendiğinde akla ilk ev yemekleri lokantası açma fikri gelse de yemek yaparak para kazanmanın tek yöntemi lokanta açmak değildir. Son zamanlarda kadınların iş gücüne daha aktif katılımıyla birlikte ev yemekleri ihtiyacı duyan birçok ailenin var olduğu bilinmektedir. Bazı aileler günlük ev yemekleri yapacak olan kişilere maaş vermekte bazıları ise yemek başına ödeme yapmaktadır.

Siz de hızlı para kazanmak istiyorsanız ve elbette ev yemekleri yapma konusunda yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız tüm bağlantılarınızla iletişime geçebilirsiniz. Ev hanımları arasında düzenlenen günler için özel tarifler hazırlayabilirseniz ya da düzenli olarak bir aileyle anlaşma sağlayabilirseniz yemek yaparak ek gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. İnternet üzerinden yeni tariflere ulaşırsanız ve dünya mutfağının en seçkin tariflerini yaparsanız daha yüksek ücretlere iş yapabilir; ev yemekleri yapmanın en karlı haliyle tanışabilirsiniz.

Mobil Uygulama Yazılımı Yaparak Para Kazanmak

Bigisayarda mobil yazılım yapan birisi
Pexels

Şirketler mevcut ve potansiyel müşterilerine erişim sağlamak için dijital kanalların tamamında var olmak istiyor. Artık web siteleri ya da sosyal medya platformları da etkileşim için yeterli gelmiyor. Hizmet gösterilen sektör özelinde mobil uygulama ihtiyacı olan firmalar Google Play ve iOS gibi platformlarda kendi mobil uygulamaları yer alsın istiyor. İşte bu talep de mobil uygulama yazılımcılarının ek gelir elde etmesi için çok güzel bir fırsat yaratıyor.

Siz de yazılım konusunda iddialıysanız, mobil uygulama yazılımı alanında deneyiminiz varsa ve ek gelir elde etmek için yeteneklerinizi kullanmak istiyorsanız freelance işler arasında en popülerden biri olan mobil uygulama yazılımı ile hayat konforunuzu arttırabilirsiniz. İsterseniz tam zamanlı olarak bu işi yapabilir isterseniz ek iş fikri olarak mobil uygulama yazılımcılığını değerlendirebilirsiniz. Her halükarda hızlı para kazandıran bu yöntem sayesinde yüzünüz gülecektir.

Ödev Yaparak Para Kazanmak

Ödev yapan kız
Pexels

Girişimciliğin en temel ilkelerinden biri ihtiyaçları analiz etmek ve ihtiyaçlara yönelik geçerli çözümler sunabilmektir. Ödev yaparak para kazanma fikrinin kökeni de tam olarak ihtiyaçların karşılanmasına dayanmaktadır. Özel bir alanda eğitiminiz varsa ya da araştırma yapmayı seviyorsanız siz de freelance iş alınan platformlara ilan açabilir ve ödevlerini yaptırmak isteyen onlarca potansiyel müşteriye erişebilirsiniz.

Ödev söz konusu olduğunda seçenekler de geniş olacağı için kimi zaman dönem ödevi kimi zaman ise tez talepleri gibi farklı kapsamda işlerle karşılaşabilirsiniz. Sizden istenen işin boyutuna göre yaptığınız fiyatlandırma potansiyel müşterilerinizin satın alma gücüyle uyum sağladığında siz de ödev yaparak yüksek kazanç sağlayabilirsiniz. Özellikle üniversite öğrencilerinin ve üniversitelerden yeni mezun olanların yoğun talep gösterdiği bu iş fikri sayesinde sürdürülebilir kazanç sağlamanın da mümkün olduğunu unutmamalısınız.

Editörlük Yaparak Hızlı Para Kazanmak

Bilgisayar başında sayfa yöneticiliği yapan adam
Negative Space

Yazı yazmak ayrı bir meziyet, her ne kadar son yıllarda içerik pazarlamanın önem kazanmasıyla birlikte metin yazarlığı ekstra önem kazansa da heveslenen herkes bu işi yapamıyor. Metin yazarlığı yapamayan ancak anlatım bozukluklarını tespit etme ve imla kuralları ile ilgili özel bir yeteneği olanlar da benzer bir iş ilanı açarak para kazanabiliyor.

Editörler hem kitapların hem akademik makalelerin hem de web sitesi içeriklerinin yazım ve imla kurallarına uygun olup olmadıklarını denetleyerek proje başına para kazanabiliyor. Zahmetli olsa da hızlı para kazandıran bu iş fikri eğitimli kişilerin kısa sürede ek gelir kazanma beklentisini karşılamaya yetiyor. Siz de kendinize güveniyorsanız freelancerların buluşma platformlarında deneyimlerinizi ve kalifikasyonlarınızı detaylı bir şekilde anlatarak editörlük ilanları açabilir, hızlı bir şekilde para kazanma ayrıcalığına kavuşabilirsiniz.

Al Sat Yaparak Para Kazanmak

Alım satım yapan 2 erkek 1 kadın
rawpixel.com /Pexels

Hızlı ve güvenli bir şekilde para kazanmak isteyenlerin aklına ilk gelen iş fikirlerinden biri de şüphesiz al sat yapmaktır. İnternetten ya da geleneksel yöntemlerle gerçekleştirilebilen al sat işlemleri ile girişimciler yüksek gelirler elde edebilirler. Al sat yapmanın sınırı yoktur, kişi küçük sermayeler ile de büyük sermayeler ile de al sat yaparak ek gelir elde etmeye başlayabilir. Piyasa fiyatından daha düşüğe satın alınabilen her mal potansiyel bir al sat öznesi olacağı için bu iş fikrinde önemli olan kişinin tedarik zincirini doğru belirleyebilmesidir.

Piyasa fiyatının altında satın alınan bir malın alış fiyatı üzerine kar eklenerek satıldığında kişi anında kara geçmiş ve parasını kazanmış olur. Al sat yapmanın azımsanmayacak bir kar bırakmasının ardında da bu temel iş yapma mantığı yer alır. Kişi düşük fiyatlı bir malın alım satımını yaparsa düşük karlar elde eder; yüksek fiyatlı bir malın alım satımını yaptığında da karı yükselir. Al sat yapmak hızlı para kazanma yöntemi olsa da bir miktar sermaye gerektirmesi ve dolayısıyla kendine özgü riskler barındırması nedeniyle şüpheyle yaklaşılan bir iş fikri olmaya devam eder. Yine de hızlı kar elde etmek isteyen girişimcilerin al sat yaparak beklentilerinin fazlasıyla karşılandığı bilindiği için listemize bu iş fikrini aldık, aklınızda bulunsun!

Youtube’da Viral Videolar Yaparak Para Kazanmak

Youtube için video çeken kameraman
Donald Tong / Pexels

Youtube’da hali hazırda takip edilen bir kanalınız varsa ve videolarınız birçok takipçiniz tarafından beğeniliyorsa potansiyel bir Youtuber olma şansını elinizde tutuyorsunuz! Rutinden fazla olarak ek gelir elde etmek isterseniz viral etki yaratan videoları çekmeye odaklanabilir ve gerçekten farklı bir içerik üretmeyi başardığınızı düşünürseniz bu videoları kanalınıza ekleyebilirsiniz. Kolay olmasa da hızlı ve yüksek miktarda kazanç sağlama potansiyeli olan bu para kazanma yöntemi sayesinde sosyal medyaya entegrasyonunuzu da arttırabilirsiniz. Influencer olma ve markaların dikkatini çekme yolunda elde edeceğiniz avantajı sürdürülebilir gelir kaynağına döndürebilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanmak

Anket dolduran bir kadın

Damlaya damlaya göl olur mantığını en çok yansıtan para kazanma yöntemleri arasında online anketleri doldurmak da vardır. Bu para kazanma yöntemi bir anda yüksek kazanç getirmez yine de yapılan her anket sonrası bakiyedeki artış fark edilebilir. Farklı anket sitelerinin farklı politikaları olduğu gerçeğinden yola çıkarak anket doldurarak para kazanmak isteyenlerin site seçimlerine dikkat etmeleri gerekir. Güvenilir ve bakiyeyi ödediği bilinen siteler arasından seçim yapılarak kişi mütevazi ölçeklerde ek gelir elde edebilir. Siz de miktarı önemli değil sadece para kazanmak istiyorum diyenlerdenseniz ve boş vakit sıkıntısı da çekmiyorsanız online anket doldurma platformları hakkında araştırmalarınıza başlayabilirsiniz. Bu şekilde internette gezinirken aynı zamanda para kazanma ayrıcalığına da erişebilirsiniz.

Bahçe İşleri Yaparak Para Kazanmak

Bahçesinde yaz için düzenleme yapan erkek
Lisa Fotios /Pexels

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte küçük tatil yerlerinde dahi ek gelir elde etmeyi sağlayacak birçok yeni fırsat ortaya çıkıyor. Otel tesislerinde, butik otellerde, sitelerde ya da müstakil yazlıklarda bahçe düzenlemesi hizmetlerine duyulan ihtiyacın artması paraya ihtiyacı olan kişilerin ek gelir elde etmesini kolaylaştırıyor. Bahçe işlerine ilgi duyan ve bu alanda bilgisi bulunan kişiler bahçe düzenleyerek, çim biçerek ya da bitkileri budayarak günlük 100 – 150 TL arasında değişen tutarlarda para kazanabiliyor. Siz de kendinize bahçecilik işlerinde güveniyorsanız, yazlık yerlerde yaşıyorsanız ya da dönemsel olarak bu bölgelere ulaşma imkanınız varsa bahçecilik yeteneklerinizi kullanarak ihtiyacınız olan ek gelire kavuşabilirsiniz.

Workshop Düzenleyerek Para Kazanmak

Birkaç takım aleti eşyası
Pixabay

Belirli bir alanda uzmanlığı bulunan kişilerin ek gelir elde etme yöntemleri diğer kişilere oranla çok daha fazladır. Günümüzde deneyim ve profesyonellik her geçen gün daha çok önem kazandığı için hızlı para kazandıran yöntemler arasında workshop düzenlemek de yer almaktadır. Aşçılık, annelik, psikolojik bilgi, satış teknikleri bilgisi, yönetim becerileri, el sanatları vb. tüm konularda workshop düzenlenerek para kazanılması mümkündür. Organizasyondan 2-3 hafta önce sosyal medya aracılığı ile reklam yapıldığı takdirde profesyoneller yıllar boyu edindikleri deneyimleri ve aldıkları eğitimleri aktararak yüksek miktarda para kazanabilirler. Kişi workshop düzenleyerek sektörde bir yer edindiğinde zaman içerisinde workshop katılım bedellerini arttırabilir ve daha fazla kişinin ilgisini çekmeyi başararak kazançlarını arttırabilir.

Logo Tasarımı Yaparak Para Kazanmak

2 bilgisayar da photoshop(fotopraf) programı açık
Tranmautritam / Pexels

Düzenli olarak çalıştığınız tam zamanlı bir işiniz var ancak çağın gerektirdikleri konusunda da ilginizi engelleyemiyor ve kalifikasyonlarınızı sürekli arttırıyorsanız hızlı para kazanma şansınızı kat be kat artırabilirsiniz. Yeni kurulan ya da kurumsal kimliğini yenilemek isteyen yüzlerce firmanın ihtiyaç duyduğu logoların tasarımını yaparak hatırı sayılır bir ek gelir elde edebilirsiniz. Freelance topluluklara daha önce yaptığınız logo tasarımlarını yükleyebilir, logo ihtiyacı olan potansiyel müşterilerin sizi fark etmesini sağlayabilir ve onlara özel tasarımlar yaparak yüzlerce TL kazanabilirsiniz. Türkiye’deki ve yabancı ülkelerdeki iş ortaklarınız arttıkça da tasarım ücretinizi yükseltebilirsiniz. Freelancer.com gibi platformlarda yarışmalara katılarak da çevrenizdeki ajanslarla iletişime geçerek de logo tasarımının karlılığını yaşayabilirsiniz.

Danışmanlık Yaparak Para Kazanmak

Danışmanlık uzmanı bir adam
energepic.com / Pexels

Freelance hizmet vermenin temel prensibi yeteneklerden ve deneyimlerden sürdürülebilir gelir elde etmektir. Sizin de spesifik bir alanda deneyiminiz ya da eğitiminiz bulunuyorsa bu alan ilgi duyan kişilere online danışmanlık verebilir, önerilerinizle onların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Hizmetlerinize ilgi duyan danışanlar bulduğunuz takdirde onlara günün ya da haftanın belirli bir zaman dilimini önceden ayarlanarak görüşmeler gerçekleştirebilir ve ödemelerinizi nakit ya da banka yoluyla alarak hızlı para kazanma ayrıcalığına erişebilirsiniz. Üstelik danışmanlık ve koçluk hizmetleri yalnızca iş ve yönetim alanlarındaki deneyimlerin aktarılmasını da kapsamaz. Aklınıza gelebilecek hemen her konuda bu hizmetlerin sunduğu geniş alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Hukuki danışmanlıktan beslenme danışmanlığına, psikolojik danışmanlıktan flört danışmanlığına kadar birçok ayrı iş fikrini değerlendirebilirsiniz. Sahip olduğunuz kalifikasyonlar doğrultusunda saat başına yüzlerce TL ya da ay içerisinde binlerce TL kazanma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Kitap Seslendirerek Para Kazanmak

Ses kayıt stüdyosunda çalışan ses mühendisi
123ducu / Getty Images

Sesli kitap endüstrisi artan bir ivmeyle büyümesini sürdürüyor. Sesli e-kitaplar neredeyse peynir ekmek gibi satılıyor ve Youtube kanallarında sesli kitap videoları yüzbinlerce kişi tarafından tıklanıyor. Hal böyle olunca diksiyonu güzel olan ve kitap okumayı seveler için yeni bir kazanç kapısı da doğmuş oluyor. Siz de değişen konjonktürle birlikte ortaya çıkan iş fikirleri arasından kendinize en uygununu seçmek isterseniz kitap seslendirme iş fikri özelinde yoğunlaşabilirsiniz. Popüler kitapları okurken ses kaydı yapabilir, hizmetlerinizle aynı zamanda görme engelli kişilere de fayda sağlayabilirsiniz.

Dövme Yaparak Para Kazanmak

Koluna dövme yaptıran birisi
Adrian Boustead

Dövme sanatçıları talep doğrultusunda yaptıkları dövmelerle gün içerisinde minimum 700 TL’den başlayan kazançlar elde edebiliyor. Siyah beyaz, renkli ya da old school gibi farklı tarzlardaki dövmelerde uzmanlaşıldığı takdirde dövme sanatçıları nerede olurlarsa olsunlar hayatlarını konforlu bir şekilde geçirebilecek kazançlara ulaşabiliyor. Sterilizasyonun çok önemli olduğu bu iş fikri kesinlikle profesyonellik ve yetenek gerektiriyor. Siz de dövme yapıyorsanız, yeteneklerinizden ek gelir elde etmek istiyorsanız düzenli olarak çalıştığınız stüdyolara gelen müşteriler haricinde kendi müşterilerinizi de bulabilirsiniz. Sosyal medyayı özellikle de Instagram’ı verimli bir şekilde kullanırsanız hem hızlı para kazanabilir hem de kendi stüdyonuzu açmak için gerekli bilinirliği kazanmaya başlayabilirsiniz.

Firmalar İçin Veri Girişi Yaparak Para Kazanmak

Sunucu ve veri dağılımının tasvir eden illüstrasyon.
Juhari Muhade / Getty Images

Freelance dünyasına adım atmak istiyorsanız ancak henüz hangi alanda kendinizi geliştirmek istediğinize karar veremediyseniz mikro görevlerle hızla para kazanmaya başlayabilirsiniz. Veri girişi özellikle e-ticaret siteleri için elzem derecede önemli hizmetlerdir ve personel yetersizliği nedeniyle firmalar bu hizmeti genellikle freelance çalışan kişilerden satın almayı tercih ederler. E-ticaret sitelerine cüzi miktarlarda yüzlerce ürün girişi yapıldığında kişi sürümden kazanabilir ve ihtiyaç duyduğu ek geliri elde edebilir. Özel bir deneyim ya da bilgi gerektirmeyen bu iş fikri zaman içerisinde ilerletilerek daha büyük bir iş fikrine de dönüştürülebilir.

Video Düzenleyerek Para Kazanmak

Video düzenleme yapan birisi
Pixabay

Video editleme işi en hızlı para kazandıran iş fikirleri arasında yer alıyor. Özel edit programlarının kullanılmasını gerektiren bu iş fikri yapılan projenin kapsamına göre gelir kazandırabiliyor. Siz de video düzenleme konusunda bilgi ve becerilerinize güveniyorsanız bu iş alanında müşteri bulmak için adım atabilirsiniz. Böylece hem müşteri portföyünüzü genişletebilir hem de düzenlediğiniz videolarla kendi portfolyonuzu geliştirebilirsiniz. Bu şekilde rüştünüzü ispat edebilir, daha yüksekli video düzenleme işi alarak Youtuberlardan sosyal medya kullanıcılarına, ajanslardan viral reklam kampanyaları düzenlemek isteyen şirketlere hitap eder hale gelebilirsiniz.

23 YORUMLAR

 1. Merhaba uzman eczacıyım yani sağlıkçıyım. kendi alanımla danışmanlık yapabilirim lütfen hızlıca önerilerinizi bekliyorum.

 2. ÇAĞIMIZ HASTALIKLARININ EN BÜYÜK NEDENLERİ ARASINDA KİMYASAL DETERJANLARLAR GELİYOR..
  BUNLARA KARŞILIK %100 YERLİ ÜRETİM OLAN SAĞLIKLI BİTKİSEL TEMİZLİK MADDELERİ ÜRÜNLERİ PAZARLAMA SATIŞ VEYA ÜYELİK AÇARAK PRİM KAZANMAK İSTERSENİZ BİZİ ARAYIN.. SİZE İŞİMİZ HAKKINDA BİLGİ VERELİM..
  SERMAYEYE İHTİYACINIZ YOK ….
  email ile telefefon numarası bırakırsanız size geri dönüş yapılacaktır….
  [email protected]

 3. Selamlar , heykel, biblo, magnet, kolye, bileklik, isimlik, sevgi sözleri, maskot, küçük, orta, büyük kabartma tablo, duvar süsü uçan kuş, ördek fügürleri,. uğur böceği monster stick kabartma figür kalıpları satılıktır her kalıptan sayısız figür, heykel kabartma figür çıkar Kalıplar 5 ila 60 TL arasındadır alıcılar için tel aşağıdadır resimler watshaptan atılır
  Tel: 05424700485
  veysel

 4. Merabalar,. Ben hayvan figürleri kalıpları yapıyorum bahçelerde görmüşsünüzdür şu an yeni tamamladığım tavuk kalıbı var elimde ilk isteyenlere uygun fiyattan verebilirim telefona watsap gibi resim atabilirim

  veysel
  05424700485

 5. Geniş kapsamlı bir yazı olmuş. Teşekkürler. Bu yazının sebep olduğu ufuktan yola çıkınca eminim insan daha çok para kazanacak kaynak bulacaktır internette. Zira internet başlı başına bir derya gibi. İnternette para kazanmak isteyen kendini bu alanda bayağı bi geliştirmeli daha sonra inanıyorum ki çok güzel şeyler olacak.

 6. Çok fazla para kazanma yolu var fakat uygun olanı seçmek ve onu denemek biraz zaman ve par kaybına neden olabiliyor.

 7. güzel ve bilgi verici bir yazı olmuş fakat yazınızdaki görsel boyutları okumayı zorlaştırıyor. bu eleştiriyi blogunuzun takipçisi olduğum için yazıyorum.
  blog içerikleriniz çok kaliteli ve diger bloglardan çok farklı . teşekkürler

 8. Questra World ile sizler de haftalık %4-6 arası gelir sahibi olabilirsiniz. Reklam izleme ürün satma kota doldurma üyelik yapma şartı olmadan her cuma kar payınız hesabınıza yatar. hiçbir şart olmadan min. 90€ ile siz de bu muhteşem kazancın sahibi olun.

  05488364633 [email protected]

 9. Bugüne kadar internetten para kazanmak için birçok yöntem denediğinizi biliyorum. Bende denedim ve en kolay ve eğlenceli para kazanma yolunu buldum diyebilirim.
  “WHAFF” uygulaması ile oyun indirip, oynayıp para kazanabilirsiniz. Uygulamaya kayıt olurken EG47703 referans kodunu yazarak ilk kaydınızda 1$ kazanabilirsiniz iki senelik üyesi olduğum için sanırım bu miktarı veriyorlar kısacası sizde kazanın bende :)

 10. Selemün aleykum ben elektrik kaz altı kaynakcısıyım belgelerim mevcuttur ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler cep 0534 312 07 49

 11. Noxwin33’de deneme bonusu vermeye başlamış 5TL. Sonrasında da 10% yatırım bonusları var gün içinde ki her yatırıma. 100 kağıt salla 110 kağıt hesapta hiç bir şart şurtta yok. Karlı iş. Bence girin bir deneyin nasılsa bedava zarar gelmez.

 12. Sistem güzel 10 üye yap sonra gelen mesajlardan para kazan üyelik için herhangi bir ücret vs yokturhttps://www.pozitifsistem.com/?lnk=8ad99309-7e73-4617-a0ea-8859e9978925

 13. İNTERNETTEN PARA KAZANILABİLİNİR Mİ ? Bu soruyu kendinize sormuş olmalısınız ki burdasdınız :-) Meraklanmayın. Ben de sizlerden biriydim.Bir dönemler tabiri caizse 1 tl ye muhtaç gibiydim ki çok şükür bugünlerime.. Piyasada o kadar çok bu konular hakkında bilgi paylaşımı ve reklam var ki ,hangisine inanacağımıza yada hangisini yapacağımıza şaşırmamak elde değil. Her güzel şey gibi herşeyinde kötüsüde oluyor. Yani demek istediğin piyasadaki fırsatçılar… maalesef ki herşeyde olduğu gibi bunda da fazlası ile piyasa oluşturulmuş. Mesela bir siteye girdim adam yazmış ” günde 1 milyar kazanabilirsiniz ! ” … ya günde 1 milyar kazanılan bir iş var da sen burada ne yapıyorsun be adam …ilahi komedyenler doğru ya… Bir diğeride size internette nasıl para kazanacağınızı öğretebilirim diye kitap yazmış dvd çıkarmış ve bunları sizin almanızı istiyor. aslında pazarı kendisine kurmuş çakal. Bir başka sitede ise,sizlere para kazanma fırsatı sunacak olan bilgileri ve sistemleri adres ve şirket bilgilerini verme karşılığında sizden ödeme talep ediyor… internette bunlar gibi niceleri var. sakın kanmayın demek geliyor içimden. ben bunlara inanarak ,araştırarak oldukça vakit kaybettim,gelin size bilgilerimi bedava paylaşayım,hiçbir talep etmeden,bundan emin olun. aşağıda sizlere sunduğum tavsiyelerin hepsini şuan kendim yapmaktayım. AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYARAK SAYFANIN GERİ KALAN DETAYLARINA ULAŞABİLİRSİNİZ
  http://www.melisakozmetik.com/?pnum=72&pt=%C4%B0NTERNETTEN+PARA+KAZANMAK

 14. ingilizce arapça bilen bay bayan elemanlar (ücret dolgun) istanbul 0546 203 44 90 (mesaj yazın) aramayın

 15. Gelir elde edebileceğiniz iş fırsatları.
  Ev hanımlarına , Emeklilere ,Öğrencilere ve sabit geliri yeterli gelmeyip ek kazanç elde etmek isteyen yada sabit bir işte çalışmadan nasıl para kazana bilirim düşüncesiyle gelir elde etmek isteyen herkese; hedefnetwork sizlere bu fırsatı veriyor.
  http://www.hedefnetwork.com/AY9677

 16. TÜRKİYE’DE İLK OLAN KAR MAKİNASI DAKİKADA 20 KG KAR ÜRETMEKTEDİR. ÜRETİLEN KAR BUZLAŞ, BİCİ BİCİ, KAR HELVASI (KARSAMBAÇ), SIKMA MEYVE SULARINDA VE SOĞUK İÇECEKLERDE KULLANILMAKTADIR. –
  YENİ GİRİŞİMCİLER İÇİN MUTHİŞ KAZANÇ KAPISI AÇMAKTADIR. AZ MALİYETLE ÇOK PARA KAZANIN SEZONLUK KAZANCI GETİRİSİ 30 BİN DİR SADECE MAKİNAYI ALARAK KENDİ İŞİNİZ KURUN ÜCRESİZ YANINDA HAZIR SITAND ŞEYKIR SULAHİSİ KURUN BAŞLAYIN ZAMAN KAYBI YOK HERŞEY HAZIR.. İSTER PAZAR YERLERİNDE İSTERSENİZ KENDİ DÜKANINIZIN ÖNÜNDE KURUN RAKİBİNİZ YOK İLK YAPAN KAZANIR
  İLETİŞİM İÇİN ZEKERİYA KARTAL CEP: 0537 561 71 53 https://www.youtube.com/watch?v=UZQx0XZ8u0M

 17. merhaba arkadaşlar , sermaye olmadan hızlı para kazanmak isteyelere bir kaç tavsiyem olacak. Özellikle internet üzerinden satıştan bahsedeceğim. geçen sene 2 arkadaşım internet üzerinden satış yapmaya başladılar ve piyasaya yeni çıkan ürünleri takip edip tedarik edebildiklerini aynı gün satmaya başladır ve bu süreç 1 yıl devam etti. şuan çok iyi sabit gelirleri var (ayda 20.000 üzeri) bende 3 aydır internet üzerinden satış işleriyle uğraşıyorum gayet hızlı para kazanılan bir iş herkese tavsiye ederim. özellikle bilgisayarla arası iyi olanlara :)

  Tabi bu işte ürünleri bulmak çok zaman kaybettiriyor. http://www.meraklikullanici.com haber sitesindeki ürünlerle başlayabilirsiniz. Piyasada tedariki çok kolay olan ve hızlı para getiren ürünlerdir. Şimdiden hepinize başarılar dilerim

 18. Merhabalar. Enerji sektöründe yer alan firmamız HLC GRUP AŞ. de freelence (serbest zamanlı) çalışmak isteyen ekip arkadaşları aranıyor. Elektrik sektörü özelleşti bildiğiniz gibi. Hal böyle olunca rekabet ortamı da doğdu. Elektrik abonelerine %5ten- %30 a kadar lektrik faturalarına indirim sunuyor ve 2 yıl zamdan etkilenmeme garantisi vererek faturadan tasarruf etmelerini sağlıyoruz. Bayilerimiz(çalışma arkadaşlarımız) ise transfer ettikleri her faturadan %4 komisyon kazandığı gibi ek kazanç sistemleri ile aylık dolgun ücretler ve sabit maaşlar elde edebiliyorlar. Bayilik ücreti 350 TL olup, başlangıç eğitimi(süresiz) , iş geliştirme eğitimi(süresiz), alt bayi eğitimi(25 alt bayi için), ve bayi destek programı ücretsizdir. Kurumsal mail adresiniz ve prestijli kartvizitiniz ile kariyer + sabit maaş imkanı sunmaktayız. Detaylı bilgi için [email protected] ve 0554 978 76 09 dan ulaşabilirsiniz.

 19. MEKSİKA”DAKİ ALIŞVERİŞ MERKEZİME
  RESDORANTCI (simit.börek.pide.ızgara ustaları) HEDİYELİKÇİ TEXTİLCİ (bayan genç bebe giyim) TATLICI (baklava.lokum.pişmaniye.çikolata vs) BARCI İŞLETMECİ VE İMALATÇI ORTAKLAR ARANIYOR ÇOK ACİLEN
  Vizeyi ben alıyorum.
  irtibat tlf : 0,536,6956200
  Mustafa KURT

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here