Hobileriyle mağaza zinciri kurdular

Geyik muhabbetinden mağaza zincirine ulaşan başarı öyküsünün temelleri 1994 yılında 15 metrekarelik bir mağazayla atıldı. İstanbul Beyoğlu’ndaki Halep Pasajı’nda tişört satarak işe başladılar.
Ünlü çizgi film karakterlerinin yer aldığı baskılı tişörtler sayesinde çok geçmeden kendi markalarını kurdular. Bugün ‘Crazy’ (çılgın) markası adı altında tüm Türkiye’ye dünyanın ünlü çizgi karakterlerinin lisanslı tişörtlerini satıyorlar. Türkiye çapında 300 satış noktasında ürün satan, çoğu ünlü alışveriş merkezlerindeki 8 ayrı noktada kendi mağazaları bulunan markanın yöneticileri ise amatör ruhlarını hiç kaybetmemiş. Kendi tasarımlarını da tişörtlerine basan Crazy’nin Genel Müdürü Murat İşçi, “Tişörtlerimizi önce kendimiz için yapıyor, ilk biz giyiyoruz. Tasarımlarımızın çoğu ise arkadaşlar arasında geyik yaparken türeyen esprilerden ortaya çıkıyor. Esprileri kalıpçımıza söylüyoruz. O bize çizim yapıp sunuyor. Ortaya herkesin güldüğü esprili tişörtler çıkıyor” diyor.
Lisansını almadıkları hemen hemen hiçbir karakterin kalmadığını söyleyen İşçi, 2008 yılı hedeflerinin 25 konsept mağaza olduğunu söylüyor ve ekliyor “13-35 yaş arası müdavimlerimiz yeni modelleri merakla bekliyor, eski modelleri tekrar üretmemiz için sürekli elektronik posta gönderiyorlar.” Tişört ve çizgi kahramanlara ait çanta, oyuncak, hediyelik eşya dışında yeni yeni trend olan bol pantolonlar, zincirler ve kay kay ayakkabıları da satan Crazy’nin Genel Müdürü İşçi, “Bizim öncelikli müşteri kitlemiz kolej öğrencileri. Her şeyi önce biz denedikten sonra sattık. Kay kay merakımız vardı, Almanya’dan kay kay getirtip sattık. Sokak kültüründen önce biz etkilendik sonra ona göre trendi yakaladık” dedi.
İşin sırrı çizgi dizi izlemekte.
Kendi hobilerini iş haline dönüştürdüklerini belirten Crazy’nın Genel Müdürü Murat İşçi, “Televizyonda çizgi dizi izlemeyi seviyorum. Bu karakterlerin hepsini izliyorum. Takip ettiğimiz diziler için hemen lisans alıyor ve üretim yapıyoruz” diye konuştu.
Nurdeniz Kutsel/ Sabah

1 YORUM

  1. Evet firma daha önce lookup, spoon, encore,biltcrazy gibi markaları için de çalışma başlatmış ama şu an için sanırım sadece crazy markası ile çalışmaya devam ediyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here