Horlamayı azaltan ürünler.

Horlamayı azaltan ürünler

Horlamanın tek tedavisi cerrahi operason ancak bazı ufak kolaylıklar horlamayı azaltıyor.Horlama dünyada yaygın hastalıklardan birisi.Bir çok hastalığa davetiye çıkartıyor.Basit bir rahatsızlık gibi gözükse de insan bedeni üzerinde ciddi sorunlar oluşturuyor.Bunların başında uyku apnesi (nefes alamama) en başı çekiyor.
Uyku apnesi, uyku sırasında horlama etkisiyle nefes alışverişinin saniyelerce durmasına yol açıyor.Horlayan kişi nasıl kendi sesini duyamıyorsa, bu saniyelik nefes durmalarını da pek farkedemiyor.Bu süreç yaşlandıkça kronikleşip yıllarca sürüyor.Sonuçta kalp ritim bozuklukları hatta ani kalp krizine yol açıyor.Sigara içenlerde ise durum daha da tehlikeli.Beynin oksijensiz kalması ciddi sorunların yanında kişinin sabahları kendini son derece keyifsiz ve yorgun hissetmesine neden oluyor.
Batı toplumlarında horlamayı azaltıcı bir takım yöntemler geliştirilmiş.Bunların çoğu girişimcilerin patentli buluşları.

Buluş sahiplerinin kısa sürede zengin oldukları ise bir gerçek.Horlama önleyici gereçlerin (Antisnoring) ortak yönü uyku sırasında küçük dilin sarkmasını önlemek.Bu konuda icat yapmak Tıpçıların işi.Girişimcilerin ilgilenebileceği alan ise az sonra vereceğim adreslerde.Yurt dışında yapılan icatları sağlıklı koşullarda pazar oluşturarak satabilirsiniz.
Bu konuda size yardımcı olacak adresler.
Ağız içine tatbik edilen bir gereç ‘Noiselezz’ isimli patentli bir ürün.Hem pahalı hem de çok pahalı.Pazarı tanımak için incelemizde yarar var.
www.nosnorezone.com
Tanesi 17.95 dolardan satılan ve iddiasını ispatlamaya hazır başka bi patentli buluş.www.breatheez.biz
Horlamayı flasterle (strips) önleyen bir buluş.www.chinupstrip.com
Strips tekniğiyle ilgili bir başka uygulama.www.stop-snoring.info
Bu da bir başka site.www.impexbo.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here