Horlamayı Durduran Akıllı Yastık

Horlamayı Durduran Akıllı Yastık 1
Akıllı Yastık

Horlamayı durduran akıllı yastık 420 bin dolar kazandırmayı başardı.

Amerikalı bir girişimci tarafından üretilen akıllı yastık, horlama problemi bulunan insanları ve bu durumdan rahatsız olan ev sakinlerini zorlu gecelerden kurtarıyor.

Bir çok insan eşlerinin ya da aile bireylerinin horlamasından şikayetçidir. Bazı horlama vakalarında ise ses o kadar yüksektir ki, diğer odalarda olan insanların bile uyuması zorlaşabilir.

horlama-durduran-yastik
Akıllı Yastık

Durumu göz önünde bulunduran geliştiriciler, özel teknolojik yeteneklerle donatılmış ZEEQ adlı akıllı yastığı üretmeyi başardılar.

Dünyanın en sofistike yastığı olarak lanse edilen ZEEQ, kullanıcısının uyku düzenini takip ederek horlama aktivitesine karşı duyarlı sensörlerini kullanıyor.  Uyku verilerini toplayarak kullanan yastık, horlama karşısında kullanıcısını uyandırarak tepki veriyor.

Bunun yanında ürün bir çok beklenmedik teknolojilerle donatılmış. Buna göre ürün;

  • Kablosuz bağlantı ile müzik çalabiliyor
  • Uyku düzenini takip ederek veri topluyor
  • Akıllı alarm kurularak kullanıcısını uyandırabiliyor
  • Uyku pozisyonlarının verisini tutarak daha kaliteli bir uyku için tavsiyelerde bulunuyor
  • Horlamaya karşı duyarlı ve kullanıcısını uyandırabiliyor

Premium malzemelerden yapılmış ZEEQ muhteşem bir konfora sahip.

titreyen-yastik

Müzik dinleyerek uyumayı sevenler için vazgeçilmez bir ürün diyebiliriz. ZEEQ, telefonunuzdan, bilgisayarınızdan ya da tabletinizden müzik çalarak uyumanıza yardımcı oluyor. Bunun yanında sahip olduğu uygulama ile alarm kurmanızı sağlıyor ve sabah uyanmakta zorlanan kullanıcıların çok daha kolay bir şekilde uyandırılmasını sağlıyor.

Yastığın horlamaya karşı engelleme sistemi ise oldukça basit. Horlama duyan ürün, hafifçe titremeye başlıyor ve kullanıcısının posizyon değiştirmesini sağlıyor. Kullanıcı pozisyonunu değiştirmediği ve horlamanın kesilmemesi halinde titreşim şiddetleniyor.

Indiegogo üzerinden tanıtılan ve satılan ZEEQ kampanyalı fiyatı ile 149 dolardan satılıyor. Ayrıca ürünün toplu alımlar için, 10 adet ürün 1450 dolar gibi paketleri de bulunuyor. 50 bin dolarlık satış amacıyla kampanyasına başlayan ürün geliştiricilerinin beklentilerinin çok üstünde olan yaklaşık 420 bin dolarlık satış yapmayı başardı. Ürün Sayfası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here