Hotelicopter : Medya’nın ‘yediği’ bir 1 Nisan şakası

Havalimanı otel zinciri Yotel, dün kabin şeklindeki oda fotoğraflarıyla, hayali bir katlı helikopteri birleştirerek “Hotelicopter” adıyla tanıttı. E-postalarla yayıldıktan sonra kısa sürede bir çok internet sitesinde yer bulan “Hotelicopter”in, “1 Nisan Şakası” olduğunu söyleyen Yotel basın sözcüsü Jo Berrington, “Bu bir şaka ama ileride gerçek de olabilir” dedi.
Hotelicopter’in tanıtımı ustaca yapılınca çok sayıda kişi bunun gerçek olduğuna inandı.
E-postayla yayılan bilgilere göre Hotelicopter, Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği (SSCB) döneminde 1967’de projesi geliştirilen ancak bir türlü üretimi başlamayan Mir V-12 modeli geliştirilerek oluşturuldu.
18 odasında 80 kişi ağırlayacağı anlatılan 14 metre yüksekliğe ve 42 metre genişliğe sahip hayali Hotelicopter’de normal otellerin kral dairelerinde kullanılan geniş yatakların da bulunduğu iddia edildi. Odalarının tümünde duş, jakuzi, mini bar, kahve makinesi, TV, DVD ve kablosuz internet erişimi bulunduğu belirtilen hotelicopterde 24 saat oda servisi verildiği de duyuruldu.
Hotelicopter’in internet sitesi ve Facebook’taki sayfasında, 26 Haziran, 17 Temmuz ve 31 Temmuz tarihlerinde başlayacak üç ayrı turun detayları da anlatıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here