İç Mekanlar İçin Dekoratif Güneş Panelleri

İç Mekanlar İçin Dekoratif Güneş Panelleri

Dekoratif güneş panelleri bakın nasıl çalışıyor.

vttsolar-760x416

Günümüzün teknolojilerinin ana odak noktalarından biri de alternatif enerji yöntemleridir. Neredeyse her ülkenin her yerleşiminde, çatılarda ve sokak aralarında karşılaşabileceğiniz güneş panelleri, artık evlerimizin içine de giriyor.

Finlandiya da geliştirilen dekoratif ve organik güneş panelleri iç mekanların, güneş gören bölgelerinin zeminlerine yerleştirilerek enerji üretmesi sağlanabiliyor.

VTT Technical Araştırma Merkezi tarafından geliştirilen panel sistemi, 1 dakika gibi kısa bir sürede 100 metrelik üretim yapabiliyor. Paneller esnek ve 0.2 milimetre kalınlığında. Yani oldukça ince. Panellerin üzerine istenilen her türlü desen basılabiliyor. Bu sayede işletmenize ya da evinize uygun tasarımları seçerek oluşturduğunuz konsepti bozmuyor aksine pekiştiriyorsunuz. Organik güneş panelleri, zemine olduğu gibi, duvarlara ve pencerelere de uygulanabiliyor.

Yapılan araştırmalarda bu panellerin, bilinen güneş panelleri kadar verimli olmasada kullanım alanı düşünüldüğünde oldukça başarılı olduğu söylenebilir. 1 metrelik organik panel yaklaşık 10.4W enerji üretebiliyor. Ekoloji dostu panellerin kullanım alanı düşünüldüğünde yakın bir gelecekte sıkça karşılaşılabilecek bir sistem olduğu düşünülüyor.

Organik güneş paneli Web Sayfası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here