Ikea bağımsız restoranlar açmaya başlayabilir

Ikea

Ikea

Dünyanın dört bir yanındaki bir sonraki büyük yemek yeme mekanı Ikea‘nın bağımsız restoranları olabilir. Ikea’nın ABD gıda operasyonlarının başında bulunan Gerd Diewald, Fast Company’e verdiği röportajda; şirketin gıda bölümünü nasıl genişlettiğini ve dünya çapındaki şehir merkezlerinde yakında Ikea marka restoranların nasıl lanse edilebileceğini anlattı.

Ikea

Ikea mobilya olarak akla gelse de İsveç köfteleri şirket için önemli bir kar olarak gözüküyor. Ikea mağazalarına gelen ziyaretçilerin yüzde 30’u sadece yemek için geliyor. Bu da şirkete gıda alanında popüler bir yer sağlıyor. Açılması düşünülen Ikea kafelerin içerisinde aynı zamanda bazı mobilya satışları da olabilecek.

Kısacası iş modelinde inovasyon yapacak olan firma artan gıda kazançlarını iyi bir şekilde değerlendirebilir. IKEA’nın bağımsız restoranlara açmak için yeterli donanıma ve lezzete sahip olduğu biliniyor. Mobilya mağazasında yemek sunmak şirketin ilk başlarda aç müşterilerle iş yapmak zordur görüşüne dayanıyor. Öyle ya müşterileri beslediğinizde mağazanızda daha uzun süre kalırlar ve potansiyel alımları hakkında konuşabilirler.

Şu an itibarıyla, bağımsız restoranlara ilişkin bir karara henüz ulaşılmamış olsa da yiyecekleri sattığı mobilyalar kadar popüler olan Ikea mağazalarının önümüzdeki yıllarda restoranlarını görebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here