IKEA Sığınma Kampları İçin Prefabrik Ev Üretiyor

IKEA Sığınma Kampları İçin Prefabrik Ev Üretiyor 1

IKEA sığınma kampları için bu yıl içinde 10,000 adet prefabrik ev üretmeyi planlıyor.ikea

Bir prefabrik ev tasarlamak ve üretmek önemli bir iş olabilir ancak onlarca prefabrik evi maliyeti düşük bir şekilde üretmek ve bunun taşımacılığını yapmak… İşte asıl problem budur. Bu noktada IKEA’nın yeni duyurusu özellikle mülteciler yüksek komiserliğinde büyük ilgi gördü. IKEA 10,000 adet prefabrik evi bu yıl içinde üreterek gerekli yerlere gönderilmesini de sağlayacak.

ikea_shelters_production-6

 


Sponsorlu Bayilik Teklifi

Panino Pizza Bayilik

IKEA’nın bilinen basit montaj tekniklerinin bu evlerde de geçerli olacağı ve 4 kişilik bir ekibin bir evi yaklaşık 4 saatlik bir sürede kurabileceği belirtilyor. Şu ana kadar prototip olarak duyurulan projenin yakın bir tarihte hayata geçmesi bekleniyor. boyutlarına ve bir eve göre oldukça hafif ancak dayanıklı bir malzemeden üretilen prefabrik evlerin montajının da herhangi bir profesyonel araç olmadan yapılabileceği söyleniyor.

Evlerin 4-5 kişilik ailelerin yaşaması için bile yeterli olacağı her ne kadar çok komforlu olmasa da barınma ve güvenlik ihtiyaçlarını karşılayabileceği belirtiliyor. Evlerin sahip olduğu aluminyum çatı gölgelikler ise güneş ışınlarına karşı özel olarak tasarlanmış ve evin aşırı ısınmasını engelleyen bir yapıya sahip. Ayrıca yine çatıdaki bu yapı güneş enerjisi sağlayarak ufak çaplı elektiriklerin ve ışıkların gün boyu kullanılmasına olanak sağlıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here