İlk performans ödeviniz

Sn Fatma KIRAN
Terbrikler. Çok çalışkansınız.
“Morfikirler” deki ilk öğrencimin böylesi çalışkan olmasının, herkesi motive edeceğine inanıyorum. İlk performans ödevinden 100 aldınız.Şimdi bazı yeni adımlar atalım. Bilirsiniz, iyi öğrencilere çok ödev verilir.
İstanbul’ a gidip kurs almak.
Bu konuda “İSMEK” ten yararlanabilirsiniz. Veya ilinizde bulunan Halk Eğitim Merkezlerinden.Ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi’ ni arayınız. “http://www.ibbkkm.org” “0212 571 06 31” Emine NALBANTOĞLU ve Nilüfer BÜYÜKÇORAK’ dan destek isteyebilirsiniz. Kadın girişimciliği konularında çalışmaları var. (Selamımı iletiniz.)
Tanıtım ve Web konusu.
Daha önce yapmış olduğunuz ve yapacağınız çocuk odası fotoğraflarını ve burada yayınlamanız mümkün. Ayrıca telefonlarınızı ve mailinizi de yayınlatınız. Web sayfası için de “blog” lardan yararlanınız. Başlangıçta ekonomik olacağı için size avantaj sağlayacaktır. Bu iki hususta eminim ki, Sevgili Muhammed Ok, size yol gösterip, destek olacaktır.
Bu işe biraz da “bilimsellik” katalım.
Biliyorsunuz ki, bireylerin karakter gelişimi çocuklukta başlıyor. Bu nedenle, yapacağınız çalışmalarda, müşterilerinize çocuklarının karakterlerini geliştirecek örnekleri sunmanız ve bu konuda bilgi aktararak, “satış danışmanlığı” yapmanızı öneririm. Bu konuda kreş ve anaokulu rehberlerinden yardım isteyiniz. Eminim onlar da bundan hoşlanacak ve size iki açıdan destek olacaklardır. Hem bilgi hem de müşteri. Çünkü karşılarında bilinçli bir girişimci görecekler.
Bu bağlamda, renklerin psikolojiye etkisini de önemseyin. Odanın ana renkleri ne olmalı. Çocuklar için oyun ve uyuma odasında neler tercih edilir?
Son olarak “innovasyon” u da düşünmelisiniz.
Kullanacağınız boyalar ne tür olacak? Su bazlı mı? Bakteri tutmayan mı? Veya”¦”¦”¦”¦”¦”¦..”¦”¦”¦.?
Şimdi de bunlar üzerine çalışınız. Böylece hizmetinizde “fark ve kalite” oluşturursunuz. “müşteri memnuniyeti ve müşteri sadakati” de sağlarsınız.Lütfen acele etmeyiniz. Doğru ve gerçekçi adımlar atmaya devam ediniz.Başarı ve mutluluk dileklerimle”¦
Birol VURAL

3 YORUMLAR

 1. merhabalar;
  ben fatma hanımın yapmaya başladığı işi çok öncelerden planladım.ruyaodam.tr.gg lütfen bakınız.Çok özveri isteyen bir iş.ben zaten bu işi daha önceden bir ana okulunada yaptım.fatma hanımın bu iş konusunda soruları olursa seve seve yanıtlarım.ben bu işi boş zamanlarımda yapıyorum.umarım basarılı olurlar sevgilerimle.
  [email protected]

 2. Merhaba Birol Bey,
  Öncelikle kendimi size karşı suçlu hissediyorum.Çocuk odalarına dekoratif resim işini eşimle beraber yapıyoruz.Ben sizden aldıklarımı onunla paylaşıyor ve beraber bu işi başarmaya çalışıyoruz.Aslında iş tamamen eşimin.Ben ona destek olmaya çalışıyorum.
  Ve herşeyden önce çok teşekkür ediyorum size.Ve tabi ki Mor Fikirlere.
  Web sayfasını inşallah en kısa zamanda uygulayabiliriz.Bu arada çocuk zeka gelişimi ile araştırmalarımız devam ediyor. Bugün anaokulları ile görüşmeye gideceğiz.Sizin belirttiğiniz şekilde yaklaşırsak başarılı olacağımıza inanıyorum.Bilgili satış etkin olacaktır.Ve insanlar eğitime çok önem veriyorlar.
  Boya konusunda da çocuk odaları için sağlıklı olan boyayı bulmak için çok uğraştık.Su bazlı boyaları tercih ediyoruz. Atelyegaia duvar resimleri sitesinden yardım aldık.Onlara da çok teşekkür ediyorum.
  Biz Aydın Söke de oturuyoruz ve bu işi Söke de yapan yok.Eğer bu işi sağlam bir şekilde gerçekleştirirsek başarılı olacağımıza inanıyorum.

  “Son olarak “innovasyon” u da düşünmelisiniz.”
  İşte bu konuda eksiğimiz çok.Bu konuya yoğunlaşacağım bugün inşallah.

  Şimdilik bu kadar galiba.
  İyi Çalışmalar diliyorum.
  Fatma KIRAN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here