İndesit’e inovasyon ödülü

Avrupa’nın ikinci büyük beyaz eşya üreticisi Indesit Company, inovasyon alanında iki prestijli ödüle layık görüldü. Düzenlenen törende Indesit Company CEO’su Andrea Merloni ödülleri İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano’dan aldı.


İtalya-Fabriano; Teknik Komite tarafından İtalya’nın en başarılı girişimcisi olarak nitelendirilen Indesit Company’nin CEO’su Andrea Merloni’ye Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano tarafından Roma Palazzo del Quirinale’de düzenlenen bir törenle “Prize of Prizes” ödülü verildi. Indesit Company CEO’su Andrea Merloni yaptığı konuşmada, “Bu tarz ödüller firmamızın inovasyon yönündeki devamlı ilerleyişinin tanınmasında önemli rol oynuyor” dedi. 2010 yılı “Büyük Girişimci” kategorisinde düzenlenen “Premio Imprese x Innovation” ödül töreninde Indesit Company’nin sistematik ve entegre inovasyon yönetimindeki başarısından dolayı ödüle layık görüldüğü ve bu başarının kalite ve müşteri memnuniyetini artırmada rekabetçi güç olarak kullanılmasının Indesit Company’yi başarıya götürdüğü belirtildi.


Indesit, her yıl yatırımlarının üçte birini yeni ürünlerinin Ar-Ge’sine ayırıyor. Her sene piyasaya sürdüğü yüzlerce yeniliği Ar-Ge departmanlarında çalışan yaklaşık 600 kişilik bir grup hayata geçiriyor ve bu sayede bir yılda firma patentleri yüzde 30 oranında artıyor. Indesit Company’nin inovasyon yönetimi, tüm ürünlerde dizayn, kullanım ve geri dönüşüm alanlarında kendini gösteriyor. Yeni ürün geliştirme sürecinde çevreye duyarlılık, kullanım kolaylığı, ergonomik tasarım, esneklik ve estetik gibi faktörler göz önüne alınıyor. İnovasyona bu şekilde yoğun olarak odaklanmak firmanın piyasa gereksinimlerine hemen yanıt vermesini ve önceden tahmin etmesini sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here