İnovasyon Türkiye Fuarında 600 Buluş sergilenecek

İnovasyon Türkiye Fuarında 600 Buluş sergilenecek
İnovsyon Türkiye

İnovsyon Türkiye

İnovasyon Türkiye Fuarında 600 Buluş sergilenecek. Kasımda Türkiye’de ilk kez yüzlerce yenilikçi ürün bir fuar çatısı altında buluşacak. 1-4 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak ‘İnovasyon Türkiye’de, 500’e yakın KOBİ ve genç girişimcinin patenti alınmış 600 buluşu görücüye çıkacak. Türk Patent Enstitüsü (TPE), TÜBİTAK, İstanbul Kalkınma Ajansı onaylı buluşlar yatırımcıyla biraraya gelecek. İnovasyon Fuarı’nı düzenleyen Aktif Fuarcılık’ın Genel Koordinatörü Salih Sürer, “Fuarda savunma sanayisinden tıp alanına, bilişim teknolojilerinden, gıda sektörüne ve ergonomik mutfak eşyalarına kadar çok farklı alanlarda patenti alınmış, kullanışlı ve şaşırtıcı icatlar sergilenecek. Hem yatırımcılar hem de meraklılar için heyecan verici ve şaşırtıcı bir fuar olacak” açıklaması yapıyor.

İnovsyon Türkiye

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, TPE ve TÜBİTAK’ın da desteklediği fuara yurtiçi ve yurtdışından yoğun katılım beklediklerini ifade eden Sürer, “Türkiye’de, firma ve kuruluşların kendi Ar-Ge veya Teknopark, Tekmer gibi teknoloji merkezlerinde, büyük emeklerle araştırılmış, geliştirilmiş ürünleri bulunuyor. Bunların bazısı ticari hayata kazandırılırken bazılar kazandırılamıyor. Fuar bu açıdan önemli” diyor.

1 YORUM

  1. İnovasyon yerine niye öz Türkçe kelime kullanmıyoruz? “Buluşlar Türkiye” veya “İcatlar Türkiye” gibi bir isim olup, bunun altına ingilizce ve fransızca çevirileri “Invention Turkey” ve “Innovation Turquie” yazılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here