İnovatif İş Fikirleri Helikopter Gezileri

İş fikirlerinde yenilikler üreten girişimciler piyasada ayakta kalma konusunda daha başarılı oluyorlar. Son zamanlarda Türkiye’de helikopter gezileri ilgi görüyor. İstanbul ise bu işin en çok yapıldığı ilimiz. Helikopter turları 400 Euro ile 3100 euro arasında değişen fiyatlarda.

Helikopter gezilerinin genel müşterileri ise şirketler. Şirketler çalışanlarını motive etmek veya ödüllendirmek için bu tarz bir hediye uygulaması yapıyorlar. Aynı zamanda özel günler içinde tercih edilen bu iş fikrinde turlar 15, 30 ve 60 dakika olarak yapılıyor. İşin fiyatlandırma kısmında ise tek kişilik fiyatlar verilmiyor. Gezecek kişilerin toplam sayısı ve helikopterin kapasitesine göre fiyatlar belirleniyor.

helikopter gezileri
helikopter gezileri

Bu konuda dikkat çeken bir firma olan Kaan Air ise 6 ay içerisinde 500’ü çift olmak üzere 1500 kişiyi helikopter gezisi yaptırdıklarını söylüyor. Helikopter gezisi yaptırmak için ise helikopter firmaları ile anlaşmak yeterli. Genelde kendileri kiralasalarda aracı olmak isteyenlerede buradan bir iş fırsatı sunmak mümkün. Bunun için firmalar ile yüzyüze görüşmek ise en mantıklısı.

Helikopter Kiralayan Firmalar ve Helikopter Sayıları
Sky Line Havacılık – Helikopter Sayısı : 4
Güneydoğu Hava – Helikopter Sayısı : 4
Kaan Air – Helikopter Sayısı : 3
Omsan Havacılık – Helikopter Sayısı : 2
Zorlu Air – Helikopter Sayısı : 2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here