INSIDECOACH Akıllı Futbol Topu Fikri 30.000 Dolardan Fazla Yatırım Aldı

INSIDECOACH Akıllı Futbol Topu Fikri 30.000 Dolardan Fazla Yatırım Aldı 2

INSIDECOACH Akıllı Futbol Topu

Futbolun tarihi MÖ 100 yıllarına kadar dayanmaktadır. Yani doğal olarak futbol topunun tarihi de MÖ 100 yıllarına kadar dayanmaktadır. Tabii ki o zaman oynanan top şimdikine nazaran daha farklı olabilir. Her şey de olduğu gibi toplarda değişime uğramaktadır. MÖ 100 yılların da Yunanlılar bu futbol oyununu 15 kişilik gruplar ile oynamaktaydı. Bu kural da zamanla değişerek günümüzde ki halini almıştır. Peki zamanla günümüz de oynadığımız topa kadar gelişen futbol topları daha fazla ne kadar geliştirilebilir. Bunun yanıtını birazdan öğreneceksiniz.

Nicolas San Juan firması tarafından geliştirilen akıllı futbol topu ile futbol topu biçimsel olarak değişmese de içerik ve özellik olarak fazlasıyla değişiyor. Kimileri için bu özellikler yetersiz gelse de şu ana kadar böyle bir şeyin olmadığını hatırlamaları gerekmektedir. Nicolas San Juan firmasının geliştirmiş olduğu akıllı futbol topları hareket algılama teknolojisine sahiptir. Bu da demek oluyor ki topa uyguladığınız kuvvet, vurduğunuzda topun sahip olduğu dönüş açısı gibi veriler firmanın geliştirmiş olduğu uygulama sayesinde İphone ve Android cihazlarına veriler iletiyor.

Akıllı Futbol Topu
Akıllı Futbol Topu

Böylelikle daha bilinçli bir antrenman yapmış oluyorsunuz. Antrenörünüze göre bu özellik çok başka yeteneklerin geliştirilmesi için de kullanılabilir. Nicolas San Juan firması geliştirmiş oldukları bu proje için kickstarter aracılığı ile fon toplamayı amaçlıyor. İş fikri İlk etap’da 25.000 dolarlık bir fon toplamayı amaçladıysa da bu hedeflerini kısa sürede aşarak 30.000 dolardan fazla fon toplamayı başarmışlardır. Bir ilk olan bu proje daha fazla geliştirilerek profesyonel futbol maçlarında da farklı amaçlar doğrultusunda kullanılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here