Instagram ile Para Kazanmak 2016

Bir çok insan sosyal fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram üzerinden para kazanıyor. Ama nasıl?

instagram-para-kazanmak

Çoğu insana ilginç ya da yararsız gibi gelen Instagram fotoğraf paylaşım uygulaması, özellikle yurt dışından bir çok insana hatırı sayılır derecede para kazandırıyor. İlk başlarda sadece fotoğrafların paylaşıldığı bir uygulama olan Instagram, dünya çapında gördüğü ilgi ile beraber bir çok büyük ve küçük işletmenin dikkatini çekti. Takipçisi ve beğenileri fazla olan kişileri belirleyen firmalar, bu insanlarla iletişime geçerek, fotoğraflarında kendi ürünlerini göstermeleri karşılığında paralar ve düzenli maaşlar önerdi. Böylelikle ekonomik bir kapı haline gelen Instagram üzerinden para kazanmak için şimdilerde bir çok sistem de piyasada bulunuyor. Bunlara bir örnek ise Popular Pays adlı sistemdir.

Peki Instagram üzerinden nasıl para kazanılır?

Öncelikle takipçi sayınızın oldukça fazla olması gerekiyor. Örneğin, Popular Pays’in cüzi rakamlarda gelirlerini elde etmeye başlamak için belirlediği minimum takipçi sayısı 500’dür. Bu bağlamda parayı nasıl kazanacağınızdan çok takipçi sayınızı nasıl artıracağınızı öğrenmeniz daha önemlidir. Takipçi sayınızı oldukça yüksek rakamlara ulaştırabilirseniz, size açılacak kapılara kendiniz bile şaşırabilirsiniz.

Instagramda takipçi sayısı yüksek olan insanlar genelde diğer insanların örnek aldığı, hayallerindeki hayatları yaşayan, güzel, yakışıklı insanlardır. Ancak böyle bir yaşama sahip değilseniz üzülmeyin. Bir çok insan, hobilerini, yeteneklerini, ilgi alanlarını paylaşarak da bir çok takipçiye ulaşabiliyor. Örneğin fitness ile ilgileniyorsanız, kendinizde uyguladığınız programları, spor yaparken çekilmiş özçekimlerinizi, videolarınızı paylaşarak takipçi kazanabilirsiniz. Bunun gibi hobi ve yetenek alanları da bir çok takipçiyi kendinize çekmenize olanak sağlıyor.

Instagram da, Twitter’a benzer bir etiketleme sistemi kullanmaktadır. Örneğin yine sporla ilgileniyorsanız, bir kaç etkiket kullanarak Türkiye ve Dünya listelerinde, o etiketin altında kendiniz gösterebiliyorsunuz. yazacağınız etiketin başına “#” işareti koymanız yeterli oluyor. Yine örnek vermek gerekirse, #spor #sağlıklıyaşam #enerji vb. etiketler kullanarak bu etiketleri aratan insanlara görünebilir oluyorsunuz. Etiketleme işlemini ingilizce yaparak daha geniş kitlelere ulaşmanız da mümkün. Bir de Instagram üzerindeki popüler etiketleri öğrenmeniz gerekecektir. Bunlar zamanla kendi kendinize görebileceğiniz ve öğrenebileceğiniz şeylerdir. Eğer Instagram’da yeniyseniz, ilgilendiğiniz konularda ve ilgi alanlarında popüler olan insanları takip edip etiketlerini ve yaptıkları paylaşımları görmenizi tavsiye ederiz.

Yüksek takipçi sayısına ulaştıktan sonra sponsorluk ve reklam görüşmeleri için mutlaka birileri sizinle iletişim kuracaktır veya siz iletişim kurabilirsiniz.

Günümüze ayak uydurabilen tüm firmalar ve şirketler sosyal medyayı yakından takip etmektedir. Bunu da unutmayınız.

Sponsor

7 YORUMLAR

 1. Bende bayilik satis istiyorum bebek kiyafetlerinden sevgili hediyelerne kadar tesettür kıyafetler ne kadarbilgilenenn bana ulassin lutfen

 2. Türkiye’nin neresinde olursanız olun,eğer katalog yöntemi ile doğrudan pazarlama işi yapmak isterseniz ( serbest zamanlı) görüşmekte fayda var.Ürünler doğal bitki özlü kozmetik ürünleridir.
  İletişim : mailim — demetkosal@hotmail@hotmail.com

  Facebook : Demet Kosal ile Oriflame
  Facebook grup : Oriflame tutkusu Not : Bir fırsattır,hem de güzel bir fırsat,deneyin,ne kaybedersiniz ?

 3. İnstagram son zamanlarda adını en fazla duyduğumuz sosyal platform olduğu için bu alandan para kazanmaya çalışanların sayısında artış oldu. Genelde butik tarzından hesaplar oluşturup satış ortaklığı ya da doğrudan kendi ürünlerini tanıtmaya çalışan girişimciler var. Forum sitelerine de baktığımızda bu işten iyi para kazananlar olduğunu görüyoruz. Eğer nitelikli ürünleri uygun fiyat ile sunan firmaların satış ortaklığı İnstagram üzerinden yapılırsa iyi kazanç elde edileceğini düşünüyorum. etkiliparakazanmayollari.blogspot.com

 4. Sosyal medya son zamanların en gözdesi bu yüzden bu alanla reklamcılık girişimi gerçekten iyi bir yatırım. Rakipleri çok malesef ama kaliteli işlerle gözde olmayı çok kısa sürede ele alabilirsiniz.

  Saygıarımla,
  http://www.winsahaspen.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here