İnternet Hızınızı Artıracak WiFi Cihazı Portal 700.000 Dolar yatırımı geçti

İnternet Hızınızı Artıracak WiFi Cihazı Portal 700.000 Dolar yatırımı geçti 2

Portal adlı WiFi dağıtıcısı, internet hızınızı 100 kat artırabiliyor

portal-wifi-turbocharged

Sahip olduğumuz gelişmiş teknolojilerle birlikte artık evimizde ve ofislerimizde bir çok kablosuz cihaz kullanıyoruz. Üstelik sadece kendimiz değil, ailemiz ve dostlarımız da aynı bağlantı üzerinden internete ulaşıyor. Ancak sahip olduğumuz modemler ya da dağıtıcı router’ler bu kadar fazla cihaza aynı anda hizmet verebilecek kadar güçlü cihazlar değiller.

Bu duruma çözüm bulmak isteyen San Jose merkezli Ignition Tasarım Laboratuvarı Portal adlı router’ı geliştirdi.

Hizmet sağlayıcılar her geçen gün daha hızlı internet hizmetleri sağlarken malesef kullandığımız modemler ve dağıtıcılar bu hızlar için uygun ya da yeterli olamayabiliyor. Portal, standart bir modemden tam 100 kat daha hızlı internet sağlayabildiği iddiasıyla Kickstarter üzerinden tanıtımını yaptı ve 700 bin dolar yatırım elde etmeyi başardı.

Portal, çevredeki diğer internet bağlantılarını, WiFi sinyallerini ve kalabalık alanlarda bulunan bir çok bağlantı cihazını, sizin bulunduğunuz çevrede tamamen etkisiz hale getirerek modeminizle daha hızlı iletişim sağlamanıza imkan veriyor. Cihaz diğer bağlantıları etkisiz hale getirdiğinde onları kullanılmaz hale getirmek yerine, cihazınınz algılayabileceği farklı bir dalga kullanarak tamamen temiz bir WiFi alanında internete bağlanabilmenizi sağlıyor.

Kickstarter üzerinden tanıtılan ürün şu ana kadar yaklaşık 700 bin dolarlık sermaye elde etmiş durumda. Dört bin kişi ürünün erken satın alma opsiyonunu kullanarak seri üretime geçmesini bekliyor. Portal’a sahip olmak isteyen müşteriler 140 dolarlık ücretini ödeyerek Turbocharger modemi elde edebiliyor. Ürün Sayfası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here