İnternet ‘in Efsanesi Yahoo 4.8 Milyar Dolara Satılıyor

İnternet ‘in Efsanesi Yahoo yaklaşık 4.8 milyar dolara, iletişim firması Verizon’a satılıyor!

İnternet ile ilk tanıştığımız yıllardan beri dünyada en çok kullanılan web şirketi Yahoo’nun önümüzdeki günlerde Verizon tarafından satın alınacağı açıklandı. Böylece Silikon vadisinden çıkan ve 20 yılı aşkın süredir hizmet veren ilk özgür firma olan Yahoo ‘da el değiştiriyor.

yahoo-satiliyor

Yıllar boyunca özellikle yabancı ülkelerde standart açılış sayfası ve arama motoru olarak kullanılan Yahoo, haber, mail sistemi, oyun sistemleri gibi özelliklere de sahipti. Ancak özellikle Google‘ın durdurulamaz yükselişi ile beraber yerini de kaptırmış oldu.

Geçmişinde Google yöneticiliği de bulunan Yahoo’nun üst düzey yöneticilerinden Marissa Mayer, Yahoo’nun daha sakin, daha basit ancak kullanışlı bir görünüme kavuşacağını belirtirken mobil uygulamalar konularında da yeniliklere ve geliştirmelere gideceği açıklandı.

Bunun yanında Microsoft 2008 yılında Yahoo için yaklaşık 45 milyar dolar önermiş ancak anlaşma sağlanamamıştı. Yahoo tarafından kabul edilmemiş olan bu miktar, şirketin yaptığı en büyük tarihi hata olarak görülüyor. 45 milyar dolar değerlendirmeden 4.8 milyara düşmek bir şirket için gerçekten üzücü bir durum olsa da Yahoo’nun sahipleri için bu satış değerlemesi bile servet sahibi olmaları anlamına geliyor.

 

Sponsor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here