İnternetten Para Kazandıran 7 Efsanevi İş Fikri

İnternetten Para Kazandıran 7 Efsanevi İş Fikri 3

Günümüz ekonomisinde para kazanman bir çokları için oldukça zor bir iştir. Ancak bazı insanlar para kazanmak için ilginç yöntemler geliştirmiş durumdalar. İşte bunlardan bazıları.

2.-Doggles

1. Sanal Para Tarlası

Çin’de neredeyse yarım milyon kişi bilgisayar oyunları oynayarak para kazanıyor. Oyunlarda altın ve benzeri oyun paralarını kazanan insanlar bu sanal kazançları diğer oyunculara satarak geçimlerini sağlıyorlar.

1-.-Virtual-Farming

 

Özellikle World Of Warcraft adlı çevrimiçi çoklu fantastik rol yapma oyunu üzerinden para kazanan ve bu işi meslek haline getirmiş birçok insan bulunuyor. Oyunda eşya, kıyafet, silah gibi sanal varlıkların satışı altın üzerinden yapılıyor. Ancak birçok insan bu altınları kendileri oynayarak kazanmak yerine piyasada bulunan altın satıcılarından satın alarak temin ediyorlar.

2. Köpek Gözlükleri Doggles

2.-Doggles

İnternet üzerinden başlayan furya köpek sahipleri tarafından büyük bir ilgi görünce milyonlarca dolar kazanmayı başaran Doggles, yerel olarak başladığı üretim ve ticaretini dünya çapında bir firmaya dönüşerek devam ettiriyor. Orjinal bir fikir ile başlayan girişim, dünya çapında ilgi gördü.

3. Milyon Dolarlık Ana Sayfa

3.-The-Million-Dollar-Homepage

Gelmiş geçmiş en ikonik iş fikri olan Anasayfa uygulaması üzerinden uzun bir süre geçmiş olmasına rağmen hala akıllarda yer ediyor. Bir websitesi kurarak her bir kareyi 1 dolardan reklam vermek isteyenlere kiralayan girişimci sosyal medyada büyük bir ilgiyle karşılaştı ve tüm anasayfa dolup sadece bir kare boşluğu kaldığında bu alanı açık arttırma yöntemi ile kiralamaya karar verdi. Beklediğinden çok daha büyük bir ilgi gören girişimci son kareyi yaklaşık bir milyon dolara kiraladı.

4. WhateverLife

4.-WhateverLife

Yine oldukça eski bir girişim hikayesi olan WhateverLife adlı site, genç bir kızın “MySpace” adlı sosyal paylaşım sitesi için temalar, ip uçları ve tasarım hakkında tavsiyeler verme isteğiyle başladı. Ancak site o kadar ilgi gördükü aylık 7 milyonun üzerinde ziyaretçi sayısı elde etti. Büyük reklam anlaşmaları teklif edilen genç kız son olarak sitesini 1.5 milyon dolara satmayı başardı.

5. Lades Kemiği Ticareti

7.-LuckyWishbone

Hristiyanların Thanksgiving adlı bayramında bir adet haline gelmiş olan lades kemiğinin bir iş fikri olacağı kimin aklına gelirdi. Amerikalı bir şirket aylık 30 bine yakın, plastik lades kemikleri üreterek internet üzerinden pazarladı. Firma 1 milyon doların üstünde bir ciro elde etmeyi başararak kendilerini bile şaşırttı.

6. Steve Pavlina – Blog Yazarı

8.-Steve-Pavlina

Özellikle blog yazarlığının ilk evrelerinde ünlü olmuş olan Steve Pavlina, her gün bloguna, günlük ip uçları, kolay tarifler, ev hanımlarına tavsiyeler konularında yazılar yazmaya başladı. Düzenli olarak yazı yazmayı sürdüren Pavlina, bir kaç ayın sonunda günlük 300 dolarlık kazanç elde etmeye başladı. Yazar, blogunda anlattığı herşeyi kendi deneğimlerinden elde ettiği bilgi ve tecrübelerle yazdığını söylüyor.

7. Eski Nişan Yüzüklerini İş Fikrine Dönüştüren Joshua Opperman

12.-I-Do-Now-I-Don’t

Joshua Opperman, başarısız bir nişanlılık sürecinden sonra elidne nişan yüzüğüyle kalakaldı. Yüzüğü satmaya karar veren girişimci, yüzüğün geri satış fiyatının alış fiyatından çok daha düşük olduğunu görerek şaşkınlığa uğradı. Bunun üzerine I DO NOW I DONT adlı bir site kurarak, nişan yüzüğü satmak isteyenlerle almak isteyenleri bir araya getiren Opperman, yüzüklerin alış fiyatına daha yakın fiyatlara satılmasına imkan verirken yeni nişanlanacaklara da daha ekonomik alternatifler sunmuş oldu.

4 YORUMLAR

 1. Firmamiz kendi ürününü satıyor ÖZSU ŞEKERLEME performans ürünleri üzerinekendini ggelistirmis ve kazancı paylasmak için yeni is ortakları arıyor bedel ödemek yok kayıtsız şartsız kazanç %25 şöyle düşünün bir maça çıkıyorsunuz ve maçta 90 dk oynamak istiyorsunuz ama maçı ilk 15 dk pes ettiniz mutlu oolurmusunuz iste bu ürün sizi 90 dk sahada koşturuyor kaçırmayın sadece 10 lira kullan beğenmez sen paran iade 05414257188 musa

 2. BİLDİĞİNİZ TÜM SATIŞ ORTAKLIKLARINI UNUTUN.
  %100 GERÇEK YENİ PROJE EDİLMİŞ TÜRK SİSTEMİ.
  KAZANÇLARINIZ İÇİN LİMİT YOK. KAZANCIN ANINDA ELİNDE.
  SATIŞ ORTAKLIĞI İÇİN HERHANGİ BİR KİTAP YADA DVD SATIN ALMAK YOK.
  SİTENİZE BLOĞUNUZA REKLAM KOYMAK DA YOK.
  HER GETİRDİĞİNİZ ÜYEDEN 1 TL KAZANÇ.
  HERT GETİRDİĞİNİZ SATIŞ ORTAĞI ÜYEDEN 1 TL KAZANÇ.
  SATTIĞINIZ HER ÜRÜNDEN %12,5 KAR ORANI.
  DİLERSENİZ KENDİ KAR ORANINIZI KENDİNİZ BELİRLEYİN.
  TAM 36 KATEGORİDE 13.000 ÜĞZERİ ÜRÜN MEVCUTTUR.HERGÜN YENİLERİ EKLENİYOR
  İNSTAGRAM,FACEBBOK,TWİTTER,BLOGGER GİBİ DİLEDİĞİNİZ YERDE SATIN.
  KENDİ WEB SİTENİZDE SATIN YADA YENİ ÜCRETSİZ WEB SİTESİ KURUN.
  TÜM DETAYLAR VE HEMEN BAŞLAMAK İÇİN
  ARADIĞINIZ DAHA FAZLA BİLGİ VE ÇALIŞMA ŞEKİLLERİ SATIŞ ORTAKLIĞI LİNKİNDE
  http://www.melisakozmetik.com/?pnum=33&pt=SATI%C5%9E+ORTAKLI%C4%9EI
  [email protected]

 3. Uygun fiyata kartvizit-ilan-broşür vs. tasarım yapılır ve baskı konusunda yardımcı olunur 0507 006 58 15

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here