İnternetten Para Kazanma Örnekleri (MAKALE)

İnternetten Para Kazanma Örnekleri (MAKALE)
İnternetten para kazanma

İnternetten Para Kazanma Örnekleri – Makale yazmak

Yıl 2015; etrafımıza baktığımızda neredeyse her evde bir bilgisayar var, bilgisayar olmasa bile gelişmiş teknolojik iletişim cihazları olan akıllı telefonlar ve tabletler var. Bunların hepsi ile sonu olmayan sanal bir ortamın içine dalıp saatlerimizi geçirebiliyor, ders çalışabiliyor, piyasayı takip edebiliyor ve bunun gibi sayısız aktivite gerçekleştirebiliyoruz.

İnternetten makale yazmak
İnternetten makale yazmak

Peki ya saatlerini masa başında geçiren milyonlarca çalışan mesai saatlerinin her dakikasını iş yaparak mı geçiriyor? Kendimden yola çıkarak söyleyebilirim ki günde 10 saat çalışan bir eleman gün içinde 2-3 saatini kesinlikle iş harici internet gezintileriyle, alışveriş siteleriyle oyalanarak geçirmektedir. İşte bu noktada boşa geçen zamanın internetten para kazanma yöntemlerinin keşfedilmesi ile değeri artmaktadır. Şöyle ki; internet ortamında cüzi ücretlerle de olsa küçük küçük para kazanma yöntemleri mevcuttur. Bunlardan en popüler olanları;

 1. Anket doldurarak para kazanma,
 2. Facebook’tan reklam paylaşarak para kazanma,
 3. Köşe yazıları yazarak para kazanma,
 4. Blog oluşturarak para kazanma,
 5. Üye sayısını arttırarak para kazanma
 6. Link kısaltarak para kazanma
 7. Reklam izleyerek para kazanma v.b

Bunların çoğunu denemiş bir denek olarak en etkili sonuca en çabuk ulaştıran ve bir emek karşılığı ücret alındığı psikolojisine uyum sağlayan internet sayfalarına makale yazarak para kazanma yöntemidir. Bu yönteme göre aracı kurumlara üye olmak ya da mail ve skype gibi her an tarafınıza ulaşılabilecek iletişim enstrümanlarından ilgili firmalara talep göndermek işin başlangıç aşamasıdır. Bundan sonra aracı firma, talep gönderen kişiden belirlediği konularda ve sayıda kelime olacak şekilde deneme makalesi yazmasını isteyecektir. Deneme makalesi size verilen sürede yazılır ve firmaya mail yolu ile teslim edilir. Değerlendirmeden sonra yazarlık için uygun görülürseniz firmanın yazarlık koşullarını içeren bir döküman gönderilir ve sizden hesap numaraları talep edilir. Böylece makale yazarlığınız başlamış olmaktadır. Her gün talepleriniz doğrultusunda makale siparişleriniz gelir belirlenen sürede teslim şartı ile yazıp gönderirsiniz ve belli bir limite ulaşıldığında ödemeniz hesaplarınıza yapılır. Yazdığınız makale kelime sayısına göre firmaların farklı ücretlendirmeleri söz konusudur. Bu ücretler 100 kelime için 0,50 kuruştan 1 tl’ye kadar değişen oranlarda olabilmektedir.

Makale yazarak para kazanmak isteyen kişinin uyması gereken birtakım kurallar vardır. Bu kurallar; asla ve asla kopya yazı ya da cümle kullanmamasıdır. Çünkü editörlerin elinde bulunan bir program ile bu kopyalama anında gün yüzüne çıkmakta ve makale yazarlığınıza son verilmektedir. İşin özü aslında kendine özgü bir dil kullanımı ve düşünce aktarımıdır. Bunun yanında imla kurallarına uyması ve anahtar kelimeleri dikkate alması önemli hususların başında gelmektedir.

Yazı yazılmasını talep eden ve yazı yazacak ekip ve kişi bulan oluşturan aracı kurumların ortaya çıkmasıyla birlikte, bu işin bir kazanç kapısı olduğu açıkça görünmüştür. Aracı Kurumlar makale yazarak para kazanmak isteyen kişilere deneme makaleleri yazdırmakta, onay verdikten sonra ne kadar kelimelik makaleye ne kadar ödeme yapacaklarını ve çalışma şartlarını belirtici basit bir sözleşeme göndermektedirler. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken bu aracı kurumların güvenilirliği, emek sömürücülüğü yapmaması ve sizi ekibine aldıktan sonra sürdürülebilirlik esasına dayalı olarak düzenli makale yazmanızı sağlamasıdır. Aynı şekilde makale yazımını yapacak kişi de bu konuya özen göstermeli ciddiye almalıdır. Hiçbir zaman unutmamalıdır ki; yazdığı yazılardaki bilgiler ya da yönlendirmeler başkaları tarafından bilgi edinme amacıyla sayısız kere okunacaktır. Kısacası kişilerin boş vakitlerini paraya çevirmelerinin basit yöntemlerinden biri de makale yazarak para kazanma yöntemidir.

İnternetten para kazanmanın diğer yolları için tıklayınız :

İnternetten para kazanma

6 YORUMLAR

 1. Yaz Para Kazan sitesinde yazdığınız yazılar http://yazparakazan.com/blog adresinde yayınlanmaktadır. Bu adresten yazınızı görüntüleyebilir sosyal medya da paylaşabilirsiniz. Tüm üyelerimize iyi yazmalar, bol kazançlar dileriz.

 2. -Ev hanimlari
  -Ogrenciler
  – yada ek gelir elde etmek isteyen herkes

  ARKADASLAR DIKKATLICE OKUYUN. cebibizden tek kurus cikmadam ve bilgisayar basinda saatlerce zaman harcamadan para kazanma firsati sunan ciddi bir is modelinden bahsedicem. Oyle urun satma felan degil cok zevkli vrnkolay. Arkadaslar olmaz demeyin Ayrintili bilgi icin 0541 872 98 02 arayin yada mesaj atin iyi gunler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here