iPad için fikirler – The Silent History

  The Silent History, okurlarını kısa bölümlerle sınırlayarak, gerçek konumlara seyahat ettiklerinde ekstra içerik sunuyor.

  iPad roman serisi
  The Silent History

  Dinleyicinin geçtiği bölgeye özgü ses içeriği sunan Bluebrain uygulaması gibi, yaratıcı bir eğlencenin konum destekli olabileceğini daha önce de görmüştük. Şimdi de benzer bir yenilik, yayımcılık dünyasından okurlarını kısa bölümlerle sınırlayarak gerçek konumlara seyahat ettiklerinde ekstra içerik sunan, The Silent History adında bir iPad roman serisi olarak karşımıza çıkıyor.

  McSweeney’s dergisinin eski tasarımcılarından ve yayımcılarından oluşan dijital hikayeci Ying Horowitz & Quinn tarafından hazırlanan roman, dil anlama yeteneği olmadan büyüyen ancak farklı güçleri olan çocukların hikayesini anlatıyor. Altı bölümlük serinin her birindeki 20 karakter, 1500 kelimelik belgelerle anlatılıyor. iPad veya iPhone için uygulamayı indiren okurlar, işe gidiş-dönüş seyahatlerinde veya uyumadan önce 15 dakikada okuyarak hikayeyi takip edebilecekleri öngörüsü ile her gün bir belge alıyorlar. Ayrıca, okurlar GPS konumları sadece uygulama tarafından işaretlenmiş yerlerin 10 metre yakınına geldiklerinde okuyabilecekleri “saha raporu” şeklinde ekstra içeriği de açabiliyorlar. Aşağıdaki video, uygulamanın fragmanlarından biridir.

  Geleneksel pazarın dışına çıkmak isteyen yayımcılar ve ipad ile iş fikirleri arayanlar için oldukça ilham verici!

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here