iPhone İçin Heryüzeyde Kullanılabilecek Sanal Tuşlar

iPhone İçin Heryüzeyde Kullanılabilecek Sanal Tuşlar

Sizde telefonunuz ile yazı yazarken zorlananlar ve küçücük tuşlara defalarca yanlış basanlardan mısınız? XTouch adlı firma sanal tuşlarla size çözüm sunuyor.

xtouch1

Daha önce sizlere Fuffr adlı, sanal tuşlar kullanmaya izin veren bir ürün tanıtmıştım. XTouch’ta aynı görevi gören, benzer bir uygulama.

Şu anda Uygulama mağazasındaki 2 farklı oyunda kullanılabilmekte olan bu ürün, telefonunuzu masa, sehpa gibi bir yüzeye koymanızla aktif oluyor. Sonrasında telefonunuzun bulunduğu yüzeyde istediğiniz bir noktaya tıklayarak bu noktanın ne işe yarayacağını, hangi amaçla kullanılacağını belirleyebiliyorsunuz. Örneğin oyunlar açısından düşünrüsek, telefonunuzun sağ altında bir noktaya tıklayarak bu noktayı gaz pedalı olarak belirlerseniz, oyununuzu açtığınızda bu nokta ile aracınızı hızlandırabilirsiniz. Hem de telefonunuza hiç dokunmadan.

Daha önce bahsettiğimiz Fluffr adlı uygulamanın ekstra bir aparata ihtiyacı olduğunu belirtmiştik, ancak XTouch bu tarz bir aparata ihtiyaç duymuyor. Bunun yerine, uygulama, telefonun mikrofonunu kullanarak, dokunduğunuz noktanın akustik işaretlerini yorumluyor ve komut oluşturuyor.

Uygulamanın nasıl kullanıldığını, daha önce bahsettiğimiz 2 oyunun videosuyla birlikte görebilirsiniz. Oyun isimleri: Tap Frog,  Magic Xylophone

Uygulama Sayfası: www.xtouch.io

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here