İş ağlarınızı Asansör Cümlenizle büyütün

11’inci katta lobiye inmek üzere asansöre bindiniz. 7’nci katta kapılar açıldı ve potansiyel en büyük müşteriniz ya da uzun zamandır üzerinde çalıştığınız projenizle ilgili tanışmak istediğiniz o kişi asansöre bindi. Ne derdiniz? Ne derdiniz ki lobiye inene kadar konuşma başlamış ve bu sohbet size önemli yeni bir bağlantı imkanı sunmuş olsun. İşte bu noktada etkili Asansör Cümleniz devreye giriyor.


Ertuğrul Belen, Business Networking Akademi® bünyesinde tasarladığı Asansör Cümlesi (Elevator Pitch) Eğitimleri ve yarışmalarıyla iş dünyası ve genç girişimcileri bir araya getiriyor.


Ayrıca, www.asansorcumlem.com’dan herkes kendi asansör cümlesini adım adım oluşturabiliyor.


Yeni Networking Fırsatları
İlk tanışma anında genellikle geçmişte neyle uğraştığınız, sektörün son durumu, şık terimler, şirketiniz hakkında genel bilgiler gibi yanıtlar geliyor ilk olarak akla. Aslında kimse ne iş yaptığınızla ilgilenmez. Asıl ilgilendikleri, yaptığınız işin o kişiye nasıl fayda sağlayabileceğidir. Dolayısıyla size “neyle uğraşıyorsunuz” sorusu yöneltildiğinde, maksimum 45-60 saniye süreniz olduğunu ve aslında size “bana ve yakın çevreme fayda sağlayabilecek neyle uğraşıyorsunuz” şeklinde sorulduğunu düşünmelisiniz. Böyle düşünüp, o duruma özel www.asansorcumlem.com‘dan oluşturacağınız size özel Asansör Cümlenizle cevapladığınızda şaşırtıcı sonuçlar ve yeni “networking” fırsatları elde edeceğinizi göreceksiniz”


Asansör Cümlenizi Doğru Zamanda Doğru Yerde Kullanabilmek İşin Püf Noktası
İş dünyasında genellikle “Asansör Cümlesi” olarak adlandırılan “Elevator Pitch” uluslararası iş platformlarında yıllardır kullanılan bir terim. Bir asansör yolculuğu süresinde, yani yaklaşık 60 saniyede iş fikrinin yatırımcıya en etkili şekilde anlatıldığı bir süreç. Ertuğrul Belen girişimcilerle yatırımcıları buluşturmak amacıyla gerçekleştirdiği “Elevator Pitch” eğitim ve yarışmalarında asansör konuşmanızı doğru zamanda doğru yerde kullanabilmenin işin püf noktası olduğunu söyledi. Belen, gerek iş gerekse sosyal yaşamımızda ilk tanışma ya da tanıştırılma anı, toplantıyı açan ilk cümle, networking toplantıları, uzun zamandır tanışmak istediğimiz biriyle beklemediğiniz bir karşılaşma anında Asansör Cümlesi’nin büyük önem taşıdığını belirtti.


Business Networking Akademi® hakkında detaylı bilgiye www.networkingakademi.com’dan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here