İş Fikirleri 2016

İş Fikirleri 2016 : En fazla yatırım alan ve girişimcisine çok paralar kazandıran 10 iş fikrini sizler için bir araya getirdik. Bu iş fikirlerinin hepsi yakın zamanda hayata geçti ve tüketiciler tarafından da yoğun ilgi ile karşılaştı. İlk zamanlar yatırım sitelerinden fon alan iş fikirleri sonrasında kendilerine ait bir şirket kurmayı başardılar ve hepsi çok kazandıran ürünleri sayesinde yeni pazarlara açılmaya başladılar.

İşte Son Yılların En Çok Kazandıran İş Fikirleri

1- Pebble Akıllı Saatler

Pebble
Pebble

İş Fikri : Pebble Akıllı Saatler son zamanların en başarılı ve en çok yatırım toplayan fikri olarak geçiyor. 2 ayrı modelden toplamda 30 milyon dolar kazanan firma işi yatırım sitelerinden çıkartıp diğer iş modellerinde de pazarlamaya başlıyor. Böylece akıllı saat pazarında çok daha fazla satış yapabilecekler.

Kazanç : 30 Milyon dolar
Destekçi Sayısı : 147.400 Kişi
Diğer iş fikirleri için kategoriden devam edebilirsiniz. Konu ile ilgili işler için ise numaraları takip ediniz.

2- COOLEST Soğutucu

Coolest
Coolest

İş Fikri : Coolest adlı bu soğuk saklama çantası sadece yiyecek ve içeceklerinizi soğuk tutmuyor aynı zamanda blender olarak da kullanabiliyor, telefonunuzu şarj edebiliyor ve üzerindeki su geçirmez hoparlöre bağlayarak müzik dinleyebiliyorsunuz. Fikir artık sadece yatırım aramıyor ve yeni pazarlarda satış yapılmaya başlanmış durumda.

Kazanç : 13 Milyon dolar
Destekçi Sayısı : 62.642 Kişi

3- Bal Kovanı Fikri

Bal Kovanı
Bal Kovanı

İş Fikri : Avusturalya’da çiftçilik yapan baba oğul, kovanlardan bal almanın zorluklarını ve harcadıkları emeği minimuma indirmek için yeni bir sistem tasarladı. İnovasyon dolu olan olan bu ürün çok yoğun bir ilgi ile karşılaştı ve 12.5 milyon dolar yatırım aldı. Sistem dünyanın bir çok yerine hızlı bir şekilde pazarlanmaya başlandı ve en başarılı fikirler sırasında yerini aldı.

Kazanç : 12.5 Milyon Dolar
Destekçi Sayısı : 37.134 Kişi

4- Seyahat Ceketi

Seyahat Ceketi
Seyahat Ceketi

İş Fikri : Seyahat ceketi adı üstünde seyahat etmek için ideal bir kıyafet. Ürün mikrofiberden yapılma ve boyun yastığı, göz maskesi, kulaklık cebi, telefon cebi, açılır kapanır eldivenler, ısıtıcı cepler gibi ilginç özelliklerle donatılmış.Tekstil sektöründe bir ceketin bu kadar yatırım alması ve para kazandırması kolay gibi gözükebilir. Ama bir ürüne inovasyon ve teknolojiyi dahil ettiğinizde neleri değiştirdiği de görmemek mümkün değil.

Kazanç : 9 Milyon Dolar
Destekçi Sayısı : 44.949 Kişi

5- Exploding Kittens Oyun Kartları

Oyun Kartları
Oyun Kartları

İş Fikri : Exploding Kittens, yatırım toplama sitelerinde en fazla kişi tarafından desteklenen iş fikri ve en çok para kazanan oyun projesi. Oyun kısa özet olarak 2 ve 5 kişi arasında kartlarla oynanan bir çeşit Rus ruleti. Oyun piyasasında rekabetin yüksek olması yeni fikirlerin çıkmayacak olması anlamına gelmiyor. Sıradışı bir fikir ve milyon dolarlar cebe.

Kazanç : 8.8 Milyon Dolar
Destekçi Sayısı : 219,382 Kişi

6- Sondors Elektirikli Bisiklet

Sondors
Sondors

İş Fikri : Üretilen elektirikli bisikletler arasında en performanslı ve verimli çalışanı olarak gösterilen Sondors elektirikli bisiklet, 650 dolarlık fiyatı, 350 W gücü, saatte yaklaşık 35 kilometre hız yapabilmesi, yaklaşık 80 kilometre yolu tek şarjla kat edebilmesi ve son olarak 90 dakikada şarj olabilmesi ile gerçekten ne kadar başarılı bir iş fikri olduğunu kanıtladı.

Kazanç : 6 Milyon Dolar
Destekçi Sayısı : 15.854 Kişi

7- Oyun konsolu Ouya

Oyun konsolu
Oyun konsolu

İş Fikri : Android işletim sistemiyle çalışan oyun konsolu Ouya. Ouya oyun severlerin ilgisini çekti ve girişimcisine Toplamda 8.6 milyon dolar kazanmayı başardı. 99 dolarlık fiyatı ile talep patlaması yaşayan iş fikri 63 bin kişiden destek aldı ve oyun piyasasına girdi. Fikir o kadar başarılı oldu ki San Diego merkezli Razer Android tabanlı oyun konsolu OUYA‘yı satın aldı.

Kazanç : 8.6 Milyon Dolar
Destekçi Sayısı : 63.416 Kişi

8- 3d Printer The Micro

3d Printer
3d Printer

İş Fikri : 3d Printer’lar internette son yılların en yaygın iş fikirleri arasında yer alıyor. Sadece The Micro isimli modeli 3 milyon doların üzerinde para kazandıran 3d yazıcılar farklı modelleri ile teknoloji dünyasında sürekli satılmaya başlandı. Önümüzdeki yıllarda da 3d yazıcılar ile yapılacak olan ürünler para kazandırmaya başlayacak. Bunun örnekleri ise şimdiden farklı sektörlerde karşımıza çıkmaya başladı.

Kazanç : 3.4 Milyon Dolar
Destekçi Sayısı : 11.855 Kişi

9- Drone insansız hava araçları

Drone
Drone

İş Fikri : Drone yani insansız hava araçları son yılların en popüler iş fikirleri arasına giren ürünlerden. Micro Drone 3.0 yatırım olarak başarıya ulaşan drone’lardan sadece birisi. Bu basit gibi gözüken iş fikri girişimcisine tam 3,343,313 dolar kazandırdı. Başka bir çok drone modeli de girişimcilere para kazandırmaya başladı. Genel olarak Savunma sanayi olan ürün günümüzde kargo, güvenlik, yangın söndürme, doğal yaşamı izleme, coğrafik bölgeler hakkında veri toplama gibi alanlarda kullanılıyor.

Kazanç : 3.3 Milyon Dolar
Destekçi Sayısı : 33.554 Kişi

10- Alpha 2 İnsansı Robotlar

Robot
Robot

İş Fikri : Teknoloji gelişiyor ardından da robotlar gelişiyor. Robot konusunda başarılı bir iş modeli olan Alpha 2 1.3 milyon doların üzerinde yatırım aldı. Robotların istenilen ilgiyi görmesi tamamen yapabildiklerine ve görsel tasarımlarına bağlı olarak değişiyor. Ama bu yapılan girişimlerin çok iyi paralar kazandırdığını da söylememiz mümkün.

Kazanç : 1,3 Milyon Dolar
Destekçi Sayısı : 1153 Kişi