İş fikirleri 2017 – Yeni iş fikirleri bulmak

  İş Fikirleri 2017

  İş fikirleri 2017 yılında daha hızlı hayata geçmeye başlayacak. Girişimciler iş fikirleri için 2017 yılında bazı ek avantajlara sahip olmaya başlıyor. Eski yıllarda iş fikirlerini geliştirmek ve bunu tüketicilere beğendirmek oldukça zordu. Yeni dönemde ise girişimciler artık ürün veya hizmetlerini oldukça hızlı sunabiliyorlar.

  2017 yılında iş fikirleri ve verilen destekler

  Girişimciler için hazırladığımız bu yöntemler ile artık daha rahat fikir bulabileceksiniz. Ticaret yapmak ve para kazanmak için eskisi kadar çok düşünmek zorunda olmayacaksınız. Unutmayın basit adımlar ve internet desteği ile yeni fikirler bulmak hiç de zor değil. Günümüzde iş kurmanıza yardımcı olacak bir çok kuruluş ve web sitesi bulunmakta.

  İlk olarak Kosgeb ve Tübitak Destekleri devlet tarafından girişimcilere destek vermek amacıyla harekete geçmiş durumda. Kosgeb son yıllarda bi çok girişimci yetiştirmiş ve bir çok iş fikirlerini hayata geçirmiş durumda. 2017 yılı için verilecek olan destek kriterleri ise henüz yayınlanmadı ama Kosgeb’in daha önceki açıklamalarında yeni desteklerin verileceği belirtildi. Tübitak ise Teknoloji girişimcilerine yönelik destek programlarına devam ediyor. Çiftçiler için Tarım bakanlığının destekleri bulunuyor ve geliştirilmeye devam ediyor. Devletimize ait olan bankalar ise girişimciler için Sıfır faizli krediler ve bazı meslekleri destekleyen paketler sunmaya devam edecek. Kalkınma ajansları ise özellikle doğu illerinde destekleri arttıracak.

  Saydığımız kurumlar ve bankalar iş kurmanın ve büyütmenin devlet tarafından destekleneceğinin belirtisi Bu yüzden iş fikirleri için 2017 yılında aşağıdaki yazdığımız kurumları ajandanıza not edin ve aralıklar ile verilen destekleri takip edin.

  1. Kosgeb
  2. Tübitak
  3. Devlet bankaları
  4. Kalkınma bakanılığı ve Kalkınma Ajansları
  5.  Tarım bakanlığı

  Not: Başbakan Binali Yıldırım’ın doğu illerine yapılacak olan yatırımlar için verdiği haberler özellikle inşaat, sağlık ve hayvancılık sektöründe çok hızlı gelişmelerin yaşanacağını gösteriyor. Bu yüzden özellikle Kalkınma bakanlığının girişimcilere verdiği destekleri yakından incelemelisiniz ve iş kurmaya yönelik düşüncelerinizi doğu bölgelerinde de düşünmeye başlayabilirsiniz.

  İş fikirleri 2017
  İş fikirleri 2017

  İş fikirleri 2017 Ürün Bulma Yöntemleri

  Yukarıda bahsettiğimiz konular ve destekler genel bir kapsamı içeriyordu. Şimdi ise ürün bazında iş fikirleri nasıl bulunur bu konuya değiniyoruz. Bir çok girişimci iş fikri düşünürken genelde öncelikle bir ürün üzerine odaklanır. Bu odaklanma var olan bir ürünün daha gelişmiş bir hali veya fonksiyonları arttırılmış bir çeşidi olabilir. Ürünü düşünmek oldukça kolay gözükse de doğru kararları vermek için iyi analiz yapmak gerekiyor. Bu yüzden sizlere daha önce anlatılmamış bir yöntemden bahsetmek istiyoruz. Bildiğiniz gibi morfikirler.com ‘da son zamanlarda yatırım ve fon toplama sitelerinde başarılı olan iş fikirlerine yer vermeye başladık. Bunun nedeni hali hazırda yeni geliştirilen ve başarıya ulaşan bir ürünün analizinin yapılmasının kolay olmasındandır.

  İş fikirleri 2017 için kısa bir örnek ile başlayalım.

  2017 yılında elektrikli bisiklet üretmek ve satmak istiyorsunuz. Elektrikli Bisiklet için nasıl bir tasarım ve ne gibi özellikler gerekli konusunda araştırma yapmak normalde epey uzun sürer. Oysa ki anlatacağımız yöntemde oldukça kısa. İlk iş olarak daha önce ismini duyduğunuz iki yatırım sitesini ele alalım. Bunlar Kickstarter ve İndiegogo siteleri. Kickstarter’de arama kısmına Electric bike yazın ve tüm sonuçları görüntüle kısmını seçin. Ardından seçeneklerde Most Funded (Finans edilenler) kısmına tıklayın ve karşınızda Elektrikli bisikletlerde en çok yatırım alan iş fikrini seçin. Muhtemelen karşınıza Sondors marka Elektrikli bisiklet çıkacak.

  Kısaca bir analiz yapalım. Bu bisiklet 1.354.793 dolar yatırım almış, 1996 kişiden destek görmüş ve 500 dolar gibi bir fiyatla satışa sunulmuş. Teknik özelliklere fazla girmeyeceğiz ama siz rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Sonuç olarak bir girişimcinin karşısına burada iki seçenek çıkıyor. Ya bu başarılı olmuş Elektrikli Bisikleti ve özelliklerini iyice araştırarak farklı bir isim ve farklı bir modelde üretmeye karar verirsiniz ya da bu iş fikrini sunan girişimciye veya şirkete ulaşarak Türkiye bayiliğini almaya çalışırsınız. Bayilik için iletişime geçebileceğiniz şirket bilgilerine ise iş fikrinin sahibi kısmından ulaşabilirsiniz.

  Eğer aklınızda bir iş fikri yoksa ne yapmalısınız.

  Bir işe başlamak için illa ki güzel bir iş fikri bulmanıza gerek yok. Bunu yukarıda bahsettiğimiz siteden  (Kickstarter) en çok yatırım alan iş fikirlerini inceleyerek de yapmanız mümkün. Bu yöntemde en çok yatırım alan iş fikirlerini görebilirsiniz. Böylece aklınıza bir çok fikir gelmeye başlayacaktır. Örneğin akıllı saat üretimi, çok fonksiyonlu ceketler, seyahat bavulları ve yeni oyunlar gibi bir çok fikir burada yayınlanıyor. Bu kısımda ise bir ipucu daha verelim. Bazı fikirleri uygulamak gerçekten zor olabilir ama milyon dolar yatırım alanlar yerine daha az yatırım alan başarılı iş fikirlerini de incelemeniz iş fikri bulmanızı kolaylaştıracaktır. Örneğin 300.000 dolar kazanan seyahat minderi Nodpod gibi.

  Bu yöntemi her iki popüler olan yatırım sitesinde de yapabilirsiniz. Çanta, Aksesuar, Giyim, Teknoloji, Yemek gibi bir çok sektörde binlerce bu şekilde yeni ürün ve fikirler bulmak sizin elinizde. Sitelerde yer alan ürün kategorilerinden de faydalanmayı unutmayın.

  İş fikirleri 2017 Toptan Ticaret ve Alibaba

  Ticaret yapmak bildiğiniz gibi en karlı iş yöntemlerinden birisidir.

  Peygamberimiz Hz. Muhammed (a.s.m)’ın söylediği gibi “Rızkın onda dokuzu ticarettedir.” (Suyûtî, el-Câmi’u’s-Sağîr, 3, 244)

  İşte bu yüzden ticaret yapmak hem tavsiye edilen hemde çok kazandıran bir iş olarak görülmüştür. Toptan ticaret konusunda ise dünya genelinde en meşhur olan site alibaba.com sitesidir. Bu sitede çok fazla ürün ve toptancı yer almaktadır. İşin zor kısmı ise hangi ürünü getirme ve satma konusudur. Bu konuda ise Dış Ticaret, Gümrük ve şirket kurma gibi aşamalarda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Eğer bu konuları bilmiyorsanız danışmanlık hizmetlerinden faydalanmalı ve toptan mal alımı konusunda eğitimler almanız gerekmektedir. Bugün neredeyse tüm dünyada Çin’den alınan ürünler pazarlanıyor ve para kazanılıyor. Yeni girişimciler ürün bulmak ve araştırmalarını yapmak için bu siteden rahatlıkla faydalanabilirler. İngilizce bilenler ise daha avantajlı bunun nedeni ise Çin’deki bir çok toptancının İngilizce bilmesi.

  Alibaba sitesinden nasıl ürün bulursunuz.

  Girişimcilere ilk tavsiyemiz ürün konusunda ilk önce deneyiminiz olan sektörlerde araştırma yapmanız. Böylece ürünleri daha iyi algılayabilirsiniz ve karşınıza çıkacak fırsatları daha rahat farkedebilirsiniz. İkinci tavsiyemiz ise almaya karar verdiğiniz ürünleri bir seferde çok yüklü miktarlarda sipariş etmemeniz. Böylece kendi sermayenizi de kollamış olursunuz. Üçüncü olarak eğer imkanınız var ise mutlaka Çin’i ziyaret edin ve üretimleri yerinde kontrol edin. Çok yüklü yapılan ticaretler de mutlaka birebir tanışmak ve ürünleri yerinde görmek size büyük avantajlar sağlayacaktır. Alibaba sitesinde çok ürün olması kafanızı karıştırmasın. Siz hangi ürünleri pazarlayabileceğiniz üzerine odaklanmalısınız. Çok ufak bir örnek vermek gerekirse Alibaba sitesinde bir konteyner kürdan alan bir girişimci bu kürdanları sadece kendisi pazarlayarak çok iyi paralar kazanmayı başarabilir.

  2017 yılında gelişen ve ihtiyaç duyulan sektörler

  İş fikirleri olarak her zaman gelişen sektörleri yakından takip etmek girişimcilerin ufkunu açmıştır. Teknoloji sektöründe en çok sevilen ürünler ise 3d yazıcılar, Drone modelleri, Akıllı Teknoloji ve Giyilebilir Teknoloji ürünlerini ilk sıralara alabiliriz. Tarım sektöründe ise hayvancılık ve çiftçilik üzerine ihtiyaçlar nüfusun çoğalmasından dolayı her sene daha da çok artıyor. Organik ürünler ise bu sektörde daha çok kar getirmeye devam ediyor. Kısa bir örnek İstanbul’da tamamen organik olan ekmekleri 10 liradan satan girişimciler var.

  Sağlık sektörü ise insanların yaşam standartlarını yükseltmek için hiç durmadan büyümeye devam eden önemli bir alan. Bu sektörde iyi fikirler her zaman çok kazandırıyor. Hala daha önemli hastalıkların bir çoğunda tedavi ve ilaç bulunamıyor. Grip ve nezle gibi basit saydığımız hastalıklarda bile antibiyotik üretiminde zorluklar yaşanıyor. İnşaat sektörü ise başta dediğimiz gibi doğu bölgelerinde ve lüks illerimizde hiç durmadan devam ediyor. Ulaşım sektöründe ise 2017 yılı ve sonrasında çok farklı gelişmelerin yaşanacağını söyleyebiliriz. Uçan arabalar (Drone’lar) ve sürücüsüz araçlar önümüzdeki yılların popüler olan işlerinden olacaklar.

  İş fikirleri 2017 konumuza ilerleyen zamanlarda kategori bazlı olarak devam edeceğiz. Bu konulara benzeyen diğer iş fikirleri için altta ki linkleri inceleyebilirsiniz.

  Para Kazandıran 5 Başarılı İş Fikirleri

  Sermayesiz Yapılabilecek 5 İş Fikirleri

  Başarılı iş fikirleri 70 adet

  Kosgeb kredisi ile kurulabilecek 50 İş Fikri

  23 YORUMLAR

  1. merhaba arkadaşlar son yılların en çok kazandıran sektörlerinden biriside Solucan Gübresi Üretimidir. İş hakkında detaylı bilgi almak için http://www.konyasolucan.com sitesini veye 05300609690 no lu telefonu arayabilirsiniz.

  2. Usta öğretici,ascilik ve kantin isletme belgelerim var. Restaurant,lokanta,kantin,cafe gibi isletmeleri düşünenlere kiralanir. Ayrica bu tür isletmelerin kurulum maliyetini %30 daha düşük fiyatlara kurabilirim 0532 282 5683

  3. Sermayesi olupta kafasinda ne iş yapacağını kararlastiramamis olanlara bir teklifim var. Kendim Alanyada telefoncuyum 30 yaşındayım 15 yıldır bu işi yapiyorum dukkanim da var başka bayilere de satış yapıyorum. Sermayenize göre ikinci el telefon satışından aylık 5000 ile 15000 tl kazanma fırsatı sunuyorum. Herhangi bir algi vergisi yok. Başka şehirden gelecek olanlara kalacak yer imkani da veriyorum. Detayli bilgi için 05536525554 arayınız

  4. Son zamanların en çok para kazandıran Network sistemi getmyads firmasıdır. Kazanmak isteyen aşağıdaki link üzerinden kayıt olabilir

  5. İş kurmak isteyip de cesaret edemeyenler,acaba yapsam nasıl olur diye kara kara düşünenler,iş sahibi olup başarılı bir şekilde yürütmek ve büyütmek isteyenler sizlere biriken bilgi ve tecrübeyle danışmanlık hizmeti vermekten onur duyarım.iş sahibi olmak ve danışmanlık hizmeti almak isteyenler mail adresimden bana ulasabilirler. vedatyavuzticaret@gmail.com

  6. Merhabalar internet sitesi kuruyorum profesyonel ilgilenen arkadaşlara duyurulur birde e ticaret sitesi anadolumodasi.com adlı sitem tasarımı gizledim aktif değil ürün tedarik edecekler resimlerini göndersin iş ortaklığı kura biliriz 0541 822 9335 whatsapp tan yazarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  7. İsrail’de ticaret iş takibi turizim yardımcı olabilirim tel. 00972 544 905141 / 0090 5076315069

  8. Merhaba;

   5000m2 kapalı alana kurulu olan fabrikamız 70 personel ile yüksek kalitede el işçiliğinin bulunduğu çok özel ürünler üretmektedir.

   Marmara bölgesinde 200 farklı satış noktasında ürünlerimiz satılmakta müşteri geri dönüşleri oldukça başarılıdır.

   Ürün gruplarımızı daha geniş kitlelere ulaştırmak için Türkiye genelinde bayilikler ve belirli bir seviyeye gelmiş eticaret yapan firmalara yüklenici tedarikçi olarak özel bir alt yapı sunabiliriz .

   Bayi iskonto oranları ve detaylar için iletişime geçebilirsiniz.

   Ürün gruplarımız
   uygunyatakbaza.com

   Resmi Firma
   Evline Mobilya

   info[@]uygunyatakbaza.com

  9. (ANTALYA) inşaat yapmak için enaz 200.000 tl parası olan ortaklar arıyorum ………. İnşaat bitiminde herkes verdiği parayı geri alacak kazanç üçe bölünecek yarısı daire yarısı para olarak ödenecek 0546 203 44 90 (mesaj yazın)

  10. merhabalar
   ressam-hattat -kaligrafım uzun yıllar tabelacılık yaptım ama şuan boşum benlen beraber ege yöresinde veya turissttik bölgelerde iş yapmak isteyen arkadaş varsa 05369605121 veya (ressamaydin65@hotmail.com adresinden ulaşabilirler…saygılarımla
   aydın duman

  11. merheba muğla fethiyede 3500m2 — 1500m2 2 adet boş arsam var güzel iş fikri olan arkadaşlarla beraber çalışabiliriz kendim istanbulda oturuyorum 0535 708 6206 watsaptan yazabilrisiniz..

  12. slm ben erkan su tetsiat işlerınde uzmanım ve acilen işe ihtıyacım var irtibap tel 05352608660

  13. mrb sutasısatı ustasıyım adana dışında calışmak istiyom annayışınız için teşekür ler 05352608660

  14. Yatırımcı yerli veya yabancı lütfen bana ulaşın daha çok evcil hayvan egitmeni yada hayvanları seven ve ilgilenen kişiler olsun lütfen iş yapılacak bölge antalya denize sıfır turistik bölge detaylar görüşülür
   Saygılar

  15. Sıfırdan iş kurmak isteyenler için kapsamlı bir yazı olmuş. İş fikri bulmak kolaylaşıyor ama işi kurmak için devlet desteklerinin artmasını da bekliyoruz. Yazıda Melek yatırımcılara değinilmemiş sanırım bunun nedeni çok ince eleyip sık dokumaları ve şirket olarak az olmaları.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here