İş fikirlerine mi ihtiyacınız var? İşte size tam 55 iş fikri (35-55)

  210

  35. DÜĞÜN PLANLAMACISI Elbise stilleri, renk trendleri gibi düğünlerle ilgili tüm trendlerden ve modadan haberdar olmalısınız. Çiçeklerin seçiminden, düğün kıyafetleri ve nedimelerin giysilerinden, yer seçimi ve yiyecek içecek seçimine kadar, müşterilerinize toptan bir hizmet sunmalısınız. İşinizi kurmadan önce, tüm düğün alışverişi yapılan mağazaları gezin, yakında gelin olacakmış gibi davranın ve bu mağazalarda ne tür hizmetler verildiğini, müşteriye nasıl davranıldığını görün. İnsanlarda düğün planlama konusunda gidilecek doğru kişi olduğunuz izlenimini bırakmak için, işle ilgili her detayı bilmelisiniz.

  1500$ ile 3000$ arası başlayanlar.

  36. CİHAZ TAMİRİ Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Her evde küçüklü büyüklü cihazlar bulunur. Kendi başınıza çalışabilirsiniz ya da mağazalarla anlaşıp onların garanti hizmetlerini yerine getirebilirsiniz, daha da iyisi ikisini aynı anda yapabilirsiniz. İşleriniz güzel olduğunda tavsiyeler olacak ve bu size bir müşteri ağı kazandıracaktır. İşinizi yavaş yavaş büyütün. Müteahhitlerle ilişiler kurun, böylece yeni yapılan evlere cihaz kurulumu işlerini alabilirsiniz.

  37. BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLİĞİ Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Genişleme olasılığı var. Eğer hem Macintosh hem PC kullanımında uzmansanız, iki tür bilgisayar için de öğretmenlik yapmalısınız. İnsanlara sevdikleriyle irtibatta olmaları için, interneti ve email’i öğreterek geçiminizi sağlamanız mümkün. Bu işte dikkat edilmesi gereken bir şey var o da şudur; insanlar bilgisayarın çalışmasıyla ilgili her türlü detayı öğrenmek istemezler. Eğer onlara bitlerı, baytları, megapikselleri anlatarak bilgi yağmuruna tutarsanız, sonsuza kadar kağıtlarını ve kalemlerini kullanırlar.

  38. YAYIMCILIK Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Yayımcılık programı kullanarak, gazete, dergi, kitap ve hatta reklam broşürü hazırlayabilirsiniz. Yayınlarınızın içeriğini siz oluşturabilirsiniz veya bunun için bir yazarı işe alabilirsiniz. Alternatif olarak, gazete, kitap ve diğer şeyleri kendi içerikleriyle tasarlamak ve oluşturmak için, yayımcılık hizmetlerinizin reklamını yapablirsiniz.

  39. ÇİT KURMA Çitler her yerdedir. Sonsuza kadar dayanmazlar, bu yüzden belli sıklıklarla tamir edilmeleri ve değiştirilmeleri gerekir. Genelde çitler tahtadan yapılır. Ama, daha uzun ömürlü olması ve daha azbakım yapılması vinil çok popüler bir çit malzemesi oldu. İşlenmiş demir, özellikle kentsel bölgelerde sık kullanılan bir malzemedir. Hurdacılarda demir alışverişi yaparken eğlenebilirsiniz.

  40. SERBEST ÇALIŞAN GRAFİK TASARIMCILIĞI Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. İnternetteki çoğalmaya rağmen, basın hayatımızda olmaya devam edecek. El ilanları, gazeteler, dergiler, bilgi broşürleri, reklamlar basın dünyasının serbest yazarları işe alabilecekleri türlerden sadece birkaçı. İnternet siteleri ve online reklamcılık yapanlar da grafik tasarımına ihtiyaç duyarlar. Uzmanlık alanınız sadece tasarımcılık olsa da, editörlük, basma ve işin son halini postaya verme hizmetlerini de sunun. Bu sayılan işlerden yapamadıklarınız varsa serbest çalışan kişilere yaptırabilirsiniz.

  41. HEDİYE SEPETİ HİZMETİ Genişleme olasılığı var. Hediye sepeti işine girmenin en iyi yolu, en uygun yeri bulmaktır. Köpek mi seversiniz at mı seversiniz ya da insanların ilgisini çekecek şeyleri bir araya getirecek uzman mısınız? Bir hediye sepeti oluşturabilecek bir ürün mü yarattınız? Son on yılda kendi sabununuzu kendiniz mi yaptınız? Kendi sabunlarınızdan bir veya iki tane, el kremi, fırça ve manikür setinden oluşan bir hediye sepeti çok hoş olacaktır.

  42. DUVAR YAZISI SİLME Her tür yüzeyden (çimento, ahşap, asfalt) her tür şeyle yazılan yazıları (boya, tebeşir, keçeli kalem) çıkarabilecek ürünleri alın. Duvar yazısı hizmeti vermenin en iyi yolu abonelik anlaşması yapmaktır. Ayda bir kere veya müşteriniz hangi sıklıkta isterse, evlerinin etrafında gezin ve duvar yazılarını temizleyin. Onların işini kolaylaştırın, aylık veya üç aylık ücretler alın.

  43. KUAFÖRLÜK Kuaförlük oldukça kazançlı olabilecek, popüler bir iştir. Evde yapılan kuaförlük işi genelde halihazırda kozmetikle ilgili kariyeri olan, ve değişiklik isteyen kişiler içindir. Eğer zaten kozmetik alanında eğitiminiz ve sertifikanız varsa, ve deneyimliyseniz, kuaförlük salonunda çalışmaya başladığınızda zorluk çekmeyeceksiniz.

  44. BİTKİSEL ÜRÜN PAZARLAMA Öncelikle bitkisel ürünlerinizi canlı olarak mı, toplanmış ve demet yapılmış şekilde mi, yoksa kurutulmuş mu satacağınıza karar vermelisiniz. Eğer bahçıvanlara değil de aşçılara satış yapmayı düşünüyorsanız, bitkilerinizi taze toplanmış ve paketlenmiş şekilde, veya kurutulmuş ve poşetlenmiş şekilde satabilirsiniz. “Seçmece”? şekilde satmayı da düşünebilirsiniz ama unutmayın ki bitkiler pek çok P.Y.O. ürününden daha narindir. Eğer bitki toplama işini siz yaparsanız, bahçenizi çekişmelerden ve hırpalamalardan kurtarmış olursunuz.

  45. BAHÇE MİMARLIĞI Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Eğer bu tip işlerde becerikliyseniz, diplomanız olması şart değildir. Bir çok kişi baharda bahçelerine çeki düzen verdirmek ister, yazın çimlerini biçtirmek, sonbaharda yapraklarını süpürtmek, kışın karda çalılarının ve araba yolunun düzeltilmesini isterler. Aynı zamanda bir yıllık veya uzun ömürlü bitki dikimi gibi bahçe hizmetleri verebilirsiniz., sebze bahçesi hazırlayabilirsiniz, ekim ve sonbahar temizliği, haşere kontrolü ve sulama yapabilirsiniz. Ağaç bakımı hizmeti verebilirsiniz. Bahçede bitkilerle ilgisi olmayan işleri de yapabilirsiniz: taş duvar yenileme, çit çekme, sulama sistemi kurulumu vb.

  46. MASAJ TERAPİSTİ Hizmetlerinin etkili biçimde pazarlayabilmeniz için masaj terapistliği alanında sertifikanız olması gerekir. Sertifika veren kurslar sadece insan anatomisi ve psikolojisi ve masajın bunlar üzerinde etkileri konusunda bilgi vermekle kalmaz, aynı zamanda bu konuda nasıl iş kurulabileceğini de gösterir. Bir sertifika programına katılabilir veya buna benzer bir belge alarak 5000$’lık sınır içinde kalarak işinizi kurabilirsiniz.

  47. TAŞINMA HİZMETİ Taşınan birçok insan ağır eşyaların taşınması için birini tutuyor. Büyük çaptaki uzun mesafeler arası taşınma işlerini, büyük taşıma şirketlerine bırakabilirsiniz. Sizin işiniz yerel, şehir içi veya yakın şehirlere taşınma işleri olabilir. Bu tür işler insanların kendi başlarına halledebileceklerini düşündükleri işlerdir, o yüzden siz onları böyle olmadığına ikna etmelisiniz. Kendilerinin 500 tane başka işleri olduğu için, şehrin her yerinde bulunan tabelalarınız sayesinde taşıma işini size vereceklerdir.

  48. MÜZİK DERSİ VERME Çalabildiğiniz enstrümanları öğretebilirsiniz, eğer çok yetenekli bir müzisyenseniz farklı enstrümanları çalmayı da öğretebilirsiniz, örneğin aynı sınıfta telli ve üflemeli çalgılar olabilir. Yer durumuna ve enstrümanların müsait olma durumuna göre birebir ders verebilir veya sınıf açabilirsiniz. Devlet okulları giderek daha az resim ve müzik dersleri vermeye başladılar, bu yüzden okullara bu derslerle ilgili takviyede bulunabilirsiniz.

  49. FOTOĞRAFÇILIK Fotoğrafçılık birçok değişik şekillerde yapılabilen bir iştir. Bir alanda uzmanlaşabilirsiniz, bu konuda en çok düğünler tercih edilir. Fotoğrafçılık için uygun yerler keşfedebilirsiniz: insanları evcil hayvanlarıyla, aileleriyle ve evlerinde çekebilirsiniz, tatil günleri, doğumgünü partileri ve yılbaşı kartları için çekim yapabilirsiniz, seçenekleriniz sonsuzudur.

  50. HALI TEMİZLEME Sentetik halıdan yün halıya kadar, her tür malzemeden yapılmış halıyı temizlemeyi öğrenmelisiniz. Eğer değerli antik halıları ve aile yadigarlarını temizlemeyi düşünüyorsanız, bu konuda eğitim alıp bunları temizlemenin özel yollarını öğrenmeniz gerekir. Zor kirleri ve kokuları halılardan nasıl çıkaracağınızı öğrenin (kedi ve köpek kokusu gibi), böylece hizmetlerinize talep büyük olacaktır.

  51. İNTERNET SİTESİ KURMA  İnternet sitesi kurma konusunda detaylı bilgileri, alışveriş kart sistemini nasıl kuracağınızı, güvenlikle ilgili konuları öğrenebileceğiniz birçok kurs bulunmaktadır (bunların birçoğu da online kurslardır).Tabi ki tasarım yapacağınız şirket hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekir. İnternet sitesini hazırlarken şirketin hangi yönünü vurgulayacaksınız? Vahşi rekabeti seven modern bir şirket mi, bunu anlatmak için parlak renkler ve eğlenceli grafikler kullanabilirsiniz. Ya da belki mavi, siyah ya da kestane gibi renkler daha uygun olacaktır.

  52. ODA KİRALAMA VE KAHVALTI Evin diğer kısımlarından bağımsız, ayrı banyosu olan bir odanız mı var? Turistik bir yer, spor stadyumuna veya yılda bir yapılan bir olaya yakın bir yerde mi oturuyorsunuz? Veya eviniz bahar rüzgarları, yazın cırcırböcekleri, sonbaharda tazelik veren ve bir şehirlinin haftasonu kaçamağı yapacağı bir yerde mi? Cuma ve cumartesi günleri odayı 150$’a kiraladığınız düşünürsek, 48 haftada yıllık kazancınız 14.400 $ olacaktır! Sahip olduklarınız değerlendirerek benzersiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

  53. YILBAŞI AĞAÇLARI SATIŞI Yılbaşı ağaçları yetiştirme işine girecekseniz, ileriyi planlamalısınız. Bir yılbaşı ağacının küçük bir fidandan, 1.5-1.8 metre boyuna gelebilmesi için yedi yıl gerekir. Kendi ağaçlarınızı kendinizin satması en iyisidir. Müşteriler size gelir, istedikleri ağacı seçerler ve siz onu topraktan çıkarıp satarsınız. Diğer bir seçenek ise ağaçları toptancıdan almak, onları kendi bahçenizde veya şükran gününden noele kadar kiralayacağınız bir arsada satmaktır.

  54. KREŞ Belki çocukları çok seviyorsunuz. Belki kendiniz de çocuk sahibisiniz ve günün bir bölümünde birkaç çocuğa daha bakmak size cazip geliyor. Amerika’da kreş hizmetleri süreklilik arz eder. Birçok kişi çocuklarına kurumsal bir yerde bakılmasındansa, ev ortamında bakılmasını tercih ediyorlar. Evde yapılacak bir kreş işi hızlı bir şekilde ilerleyip başarılı olacaktır.

  55. EVCİL HAYVAN BAKICILIĞI  Bu işe başlarken hemen hemen hiç sermayeye ihtiyacınız yoktur. Bazı genel referanslara sahip olmanız gerekir, ki bunlar az paraya mal olur ya da hiç para gerekmez. Muhtemelen şimdi veya geçmişte evcil hayvan sahibi olmanız, bu konuda deneyime sahip olmanız gerekir. Hayvan yemi satan mağazalarda, hayvan hastanesinde veya hayvanlarla ilgili başka bir işte çalışmış olabilirsiniz. Müşterilerinizin güvenini kazanmalısınız. Evlerinin anahtarını verdiklerinde, değerli eşyalarıyla oynamayacağınızı bilmeliler. (yoksa paralarını geri isterler.)

  15 YORUMLAR

  1. ben konyada yaşıyorum bir iş kurmak istiyorum ama birtürlü ne iş yapacağıma karar veremedim

  2. Simdi herseyden once fikirler eger oldugunuz bolgedeki imkanlarin elverisliligi uygun oldugu surece gayet mantikli. ben bile simdiden bir tanesini cok mantiki buldum ve hemen beyin firtinasi yapmaya basladim. Gelelim ikinci hususa ki bu onemli bir konu bircok kisi is kurma ve kendi isinin patronu olma konusunda heveslidir fakat gel gorelim bunlari yapabilmek icin bir miktar yatirim apmaniz ve bu yatirimi kaybetmeden kazanmaya baslayabilmeniz icin akla ihtiyaciniz olacak. bircok arkadas degisik olumsuz yorumlar yapmis fakat aslinda kendilerine yapilacak yorumlar var. adi ustunde is fikri . senin fikirlerin mantikla bagdasmiorsa zaten olusmadan biter. saygilar

  3. Takvim,Saat,Ajanda,Defter,Sunum Dosyası,Çanta,Klasör,Kalem, Anahtarlık,Evrak Çantası,Duvar Saati,Ahşap Masa Seti, Porselen Kupa,Termos Bardak, Bloknot,Plaket,Bayrak,Flama, Kristal Plaket,Dijital Ürünler, Tükenmez Tebeşir,Tahta Silgisi,Tahta Kalemi, Mausepad, Kalemlik, Kağıtlık, T-shirt, Şapka, Flamalar, Takvim, Duvar Saatleri, Masa Saatleri, Kalemler, Kalem Setleri”¦
   Veee cazip fiyatt seçenegiyle hizmet vermekteyiz..
   Alınan Her ürün kargo güvencesiyle teslim edilmektedir…
   Tüm türkiye ye ürün siparişi gönderilir..
   Farkımız uygun fiyat ve zamanında ürün teslimidir…
   Her türlü sipariş alınır bize ulaşın…
   Hasan Aslan
   sevgilerimle…
   0 542 793 61 16

  4. TÜRKİYE'DE BİR İLK! BAKMADAN SAKIN GEÇMEYİN. SİZDE DÜKKAN SAHİBİ OLUN HEMDE 180 TL YE.

   http://www.7x.com.tr/?idX=2616&idXRef=fikir

   Bu linki adres çubuğunuza kopyalayıp yapıştırın ve önünüze çıkacak siteden ÜCRETSİZ üye olun. Süper bir iş imkanı. Ve googe'lda araştırın bu projeyi acayip aldı başını yürüyor. Üstelik TÜBİTAK onaylı.

  5. http://www.flexkom.com/902582

   BİNLERCE MARKA VE ORJİNAL ÜRÜNE ÇOK UYGUN FİYAT VE ÖDEME KOŞULLARI İLE SAHİP OLABİLİRSİNİZ. ÜSTELİK BÖYLE BİR ALIŞVERİŞ SİTESİNİ OTURDUĞUNUZ YERDEN BİR TIKLA TAVSİYE EDİP, O MÜŞTERİLERİN HER ALIŞ VERİŞİNDEN HAYAT BOYU PARA KAZANMAK İSTER MİSİNİZ?

  6. Arkadaşlar,
   Şahsi kanaatim şudur ki, tabiki yukarıda belirtilen örnekler belirli nitelik ve sermaye şartı içeriyor fakat şunu da unutmamak gerekir ki hiç bir iş ve fikir emeksiz, sermayesiz yapılamaz.
   Şahsi olarak ilgilenen arkadaşlara tavsiyem hangi ilde olursa olsunlar, yapılabilcek bir iş fikri önermek istiyorum.
   Bilindiği üzere 2015 yılından sonra artık eski evlerde dahil olmak üzere tüm binalarda ısı yalıtımı zorunlu olacak. Dolayısıyla, güvenebileceğiniz bir usta ile anlaşarak, yalıtım yaptırmak isteyen kişileri bulup, uygulama amaçlı yalıtım işlerine girebilirsiniz. Devamında zaten diğer inşaat işleri geliyor.

  7. ya bende kendime ait dükkan açmak istiyorum ama iş fikri konusunda tıkanmış durumdayım denizlide yaşıyorum ve neredeyse burda olmayan bişey yok çanta yada gıda işine girmeyi düşünüyorum kararsızım bana bir fikir verin nolur

  8. aralarında bir tane mantıklı olanı var 35. DÜĞÜN PLANLAMACISI o da türkiyede ancak nişantaşı, bebek, erenköy gibi semtlerde tutabilir.

  9. biz bunların hiç birini bilmiyorduk çok sağolun be.şu açıklamış olduğunuz işlerden hangisi 10 bin liradan aşağı kurulur bana bi söylermisin.varsa sermayesiz iş yapma fikri söyleyin kardeşim.paramız olsa biz zaten kendimiz iş kurarız.iş fikrine para oldumu zaten gerek olmaz.neyse saygılarımla.

  10. ya bunlar saçmalıktan başka bişey değil verdiği iş fikirlerine bakarmısınız yok muhasebeciymiş yok mali mişavirmiş yok noterlikmiş ya adamın eğitimi bu yöndeyse gidip zaten yapar sanki bi muhasebecinin aklına gelmiyor muhasebecilik yapmak yada adam hukukcu olacak noterlik yapmak için böyle bi tavsiye bekleyecek bırakın ya daha adam gibi fikirleriniz varsa onları verin

  11. Teşekkürler Emeğinize sağlık Ciddi anlamda iş kurmak isteyenlere değerli bir pencere açmışsınız.

  12. Bölgesel olarak yapılabilecek işleri ön plana çıkarsanız daha iyi olacak her iklimin insanının farklı alışveriş farlı bir bakış açısı bulunmaktadır.Bir süre akdeniz bölgesindeki şehirlere göre bazende diger bölgelerimizdeki şehirler için iş planları olsa ne kadar güzel olurdu……

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here