İş fikri : Astroloji, Burçlar ve Zodyak

İş fikri : Astroloji, Burçlar ve Zodyak

zodyakİş fikri

Burçlarla ilgili eminimki herkesin az ya da çok bilgisi vardır.İnananlar veya inanmayanlar bir yana bir çoğumuzun gerek gazeteler gerekse internet yolu ile ilgisini çeken ve takip ettiği bir alandır.Bu alanı bir iş fırsatı olarak düşünürsek karşımıza farklı konseptler çıkabilir.Örneği varmıdır bilmiyorum ama bir iki tane değişik ve farklı iş fikri oluşturmaya çalışalım.Zodyak cafe olarak düşündüğüm iş fikrini anlatmadan önce zodyağın anlamını kısaca yazalım.

Zodyak: Astrolojide oniki burcun dağıtıldığı kuşağa verilen isimdir.Buradan yola çıkarak yeni model restoranımızın adını Zodyak Restoran koyalım.Bu restoranı oluşturuken dikkat edeceğimiz unsurların başında vereceğimiz menüler ve dükkan tasarımını ön plana almamız gerekli.İşin ana konusu ise burçlara ve özelliklerine göre menüleri bulunan yeni bir restoran fikri oluşturmak. Menülerle ilgili size önerebileceğim kaynak bir kitap ismi de Ayışığı sofraları bu kitapda burçlara göre menü seçimi ve sağlıklı yemek tarifleri bulunmaktadır.

Ayrıca burçlara göre yemek fikirleri oluşturmanızda mümkün.Bu konuda astrologlardan da yardım alabilirsiniz.Dükkan dizaynına gelince en önemli noktalardan biriside bu.Konu burçlar olduğu için tabelanız, vitrininiz ve masalarınızdaki dekor öğelerinde burç simgeleri kullanmanız dikkat çekici ve sıradışı olacaktır. İç dekorda duvarlarda burç simgelerini ışıklandırmalarla kullanabilirsiniz hatta restoranın içerisinde minik bir kitaplıkda astrolojiyle ilgili kaynaklar bulundurmanızda fayda var.

İşe biraz daha dikkat çekicilik katarsak menü sunumlarında kullanacağınız kataloglarınızda günlük burç yorumları bulundurmanız da oldukça dikkat çekici olacak ve sürekli müşteri çekmekte rol oynayacaktır. Müşterilerinize hoşgeldiniz demeden önce onlara burçlarını sormak ve servisi burçlarıyla ilgili malzemelerle sunmakda çok farklı bir servis yöntemi olabilir. Yemek konusunda kararsız kalsanız bile sadece böyle bir kafe bile büyük dikkat çekebilir.Düşünsenize hamburger yiyecek ve kola içeceksiniz servis elemanı burcunuzu öğrendiği için hamburgerinizi koç simgeli bir tepside getiriyor ve kolanızda koç simgeli bir bardakta önünüze geliyor.Acaba neler hissedersiniz.Uygulama aşamasında zor gibi gözüksede bu konuda internette daha detaylı bilgiler toplayabilir ve konu uzmanlarıyla bilgi alışverişi yapabilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Güzel fikir ama biraz maliyetli olacağa benzer:) Eğer açan birileir olursa bir yay olarak müdavim olabilirim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here