İş fikri : Koltuk Yıkama 1

Ek iş yapmak isteyenlere iş önerilerim olacak.

Koltuk yıkama: Neden koltuk yıkama derseniz temizlik şirketleri genel olarak birçok kategoriyi eline almış durumda oysa sadece koltuk yıkamayla ilgili bir iş koluda olabilir.
Gerekli ayrıntıları bu işi yapan firmalardan internetten ve koltuk üreticilerinin yıkama talimatlarından öğrenebilirsiniz. Genelde bu iş için halı yıkayan süpürgeler kullanılır.Ama sadece koltuk yıkayan süpürgede var yurtdışından getirtiliyor.

İlgili iş alanları Evler: Genelde çiftlerin ikisi birden çalıştığı durumlarda sizin için iyi müşteri olabilirler.
Bürolar: Her türlü bürolarda bu işi yapmak mümkün özellikle sağlık sektöründeki dişçi-jinekolog-psikolog vs.. gibi yerlerde insanlar sürekli koltukları kullanırlar.
Piyasa fiyatı 40 ila 100 ytl arasında maliyeti ise sizin işçiliğiniz.Yani kar oranı yüksek. Ek iş için yapmak isteyenler için Cumartesi-Pazar günlerinde 2 iş alabilseler.Bir haftasonunda 50 ytl’den 100 ytl kazanırlar. Bu da bir ayda 400 ytl ederki ev kirası ve yiyecek masraflarına bayağı yardımcı olur. Direk bu işi yapmak isteyenler ise Pazarlamaya daha ağırlık vermeli ve işi anlatırken hijyen olayına önem vermeli.İlk üç ay 10 müşteri bulsa 50 ytl’den 500 ytl yaparki Daha sonrasında ufak el ilanlarınız sayesinde müşteri sayınızı 50 ye yada daha fazlaya 6 ay içerisinde çıkartabilirsiniz.
50 müşteri demek 50*50:2500 ytl demek kendi bağkurunuzu ve şirketinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Dikkat edeceğiniz önemli konular.
1-Müşteriyi ayağınıza beklemeyin siz onun ayağına gidin.
2-Kaliteye önem verin.
3-Sözünüzde durum zamanında hizmet vermeye dikkat edin.
4-Bu işi yaparken kendinize bir iş tulumu alın.

4 YORUMLAR

  1. merhabalar arkadaşlar gezinirken gördüm girdim baktım çokda yorum yapan olmamış ben 4 yıldır bire bir konyada bu işi yapıyorum ve inanın işimdem oldukca memnunum ha yanında ek iş yapılır imkan var ama benim yazın ek iş yapmaya fırsatım olmuyor yeterince yoğun oluyorum eşe dosta yaparım diye yapıcaksanız yapmayın derim ama biraz reklam yaparsanız kazancınız bana göre mükkemel bana ta çorumdan adana karaman ısparta daha çok il var arayıp soruyorlar ve gelende oldu yanıma bu illerden öğrenmek için ben tavsiye ederim ama profesyonel anlamda yapıcaksanız yapın derim çok kişiye öğrettim işi artık bedava öğretmek yok bana göre ayrı bir sektör oldu soru sormak isterseniz arayın 0532 688 97 96

  2. altanatif bir iş evler ofisler FABRİKALAR İÇİN YAYGIN BİR SEK TÖR
    PROFOSYONE L HALI YIKAMA VE KOLTUK YIMAMA MAKİNALARI İHTİYACI OLAN VE İŞİNİ KURMAK İSTİYEN ARKADAŞLAR RAYIN YARDIMCI OLAYIM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here