Koltuk Yıkama 2

Daha önce koltuk yıkamayla ilgili bir yazı yazmıştım. Bu seferde bu işin yapılacağı yeni bir alan keşfettim. Araç koltuk yıkama. Babamın 93 model Skoda bir aracı var.Oto yıkamaya gittiğinde koltukları kaça yıkarsınız diye sormuş.Yıkamacı 80 ytl fiyat çekince başlamış kara kara düşünmeye.Emekli adam 80 ytl koltuk yıkatmaya tabii ki vermez.Durumu bana anlattı. Ben yıkayayım mı dedim.Eee hep iş fikri yazmakla olmaz bizzat denemek de lazım. Nasıl olacak diye sorduğunda aldım halı yıkama makinesini elime.Eşim bana nasıl kullanacağımı öğrettikten sonra başladım arabanın koltuklarını yıkamaya yaklaşık 1,5 saat sürdü.
Bittiğinde dışarıdan görülmeyen kirler o kadar fazlaydı ki şaşırmamak elde değil. Evet gelelim işin sonucuna. Sonuçta koltukları yıkadım ve birkaç saat içinde kurudu. Ve bu konudan yeni bir iş fikri çıkartmak hiç de zor olmadı. Bu işin yapılabileceği yerler Araba pazarları,Galeriler ve Oto yıkamacılar olabilir.
Koltuk Yıkama
Müşteri kapasiteniz oldukça fazla. Size tavsiyem fiyat konusunda biraz makul olmanız yani 80 değilde 30-40 ytl arası daha çok müşteri bulabilirsiniz. Sadece haftasonlarıda yapılabilecek güzel bir ek iş. Özellikle araba pazarına gidecek araçlar bu işe çok daha uygun. Yıkamayla ilgili olarak.Suyun içine katacağınız halı yıkama malzemesini üzerindeki kullanma talimatına göre koymanız gerekmekte çok fazla koyarsanız koltuğu yıparatabilirsiniz.
Talimatlarda 1 çay bardağı diyor.ve bende öyle yaptım. Bu konuyla ilgili daha önceki yorumlar. Yazan: PiLaV | Tarih: 16.7.2006 Oto yıkama servisleri zaten yapıyor bunu… anlamadım ben burdaki farklılığı. Merhaba öncelikle yorumlarınız va katılımınız için teşekkür ederim. Oto yıkamacıların müşterinin ayağına gitme şansı yok.Ama sadece bu işi mobil olarak yapanların gitme şansı daha çok.Yani bir çok araba sahibinin farkında olmadığı bir hizmet alanı diye düşünüyorum.
Tmm… ayağa hizmet. daima en iyisidir. Yazan: melikcan | Tarih: 23.9.2006 Üzeyir Garih’in bir hatırası:Üniversite dönemleri , simit yiyecek kadar parası bile olmayan Garih bir arkadaşı ile Bebek sahilinde yürürken birazda hareretli bir tartışmaya tanık olurlar. İki usta bir teknenin önünde tekne sahibiyle pazarlıktadır ve ustalar bizi kurtarmaz deyip ayrılırlar.Birazda açlığın verdiği cesaretle Garih ve arkadşı tekne sahibine malzemeyi tekne sahibinin alması şartı ile ustalar önerilen paranın yarısına bu işi yapabileceklerini söylerler. Teknenin içinin boyanması yaklaşık 4-5 saat sürer ve işi teslim edip paralarını alırlar. Tam 2 hafta o parayla ve sucuk bile yiyerek geçinirler. O gün Garihin hayat akışı değişir:”Neye göre kurtarmaz”. Muhtemelen o iki usta o günü kahvede tavla oynayarak geçirdiler , ben ise iki hafta geçindim. Ben hayatım boyunca büyük yada küçük , para kazanacağım hiçbir işi reddedebilecek kadar zengin olamadım ….. 1 büyüktür 0 dan.

BESTE PARK-TEL