İş fikri : Site tur organizatörlüğü

Nerden aklıma geldi

Uğur Mumcu’da ablamı ziyarete gittim.Muhabbet esnasında komşularından memnun olup olmadığını sordum bana ne desin.
Hala hiçbirini tanımıyorum.
Sonrasında tüm sitelerde bu durumun çoğunlukta olduğu birbirini tanıyan çok az komşu olduğunu söyledi. Bana çok ilginç geldi.Yoksa site yöneticileri sadece para, pul, kapıcı, fatura gibi işleremi bakıyorlardı.
Ev alma komşu al sözü bitmesimi gerekiyor diye düşündüm.
Tabii ki hayır.

Ana fikir:Sitelerin yoğun olduğu yerlerde aileler için haftasonu geziler düzenlemek. Tahmini bir geziden gelecek gelir: 18 +1 kişilik minibüs. 1 şoförü çık kaldı 18 kişi yani müşteri.
Gezdirilecek yer Sakarya Sünnet gölü İst.-Sak.
Yakılacak mazot : Tahmini : 100 ytl Kişi başı 30 ytl’den 18*30=540 ytl eder. 540-şoför(50)=490 %10 belirsiz gider 490-mazot100-belirsiz49=341 341 ytl kar
Bir haftasonu 4 araç kaldırabilirseniz 341*4=1364 ytl*1 ay yani 4 hafta=5456 ytl. Sigorta ve bu iş için için gereken evraklar içinde belli bir masraf gerekir.

Pazarlama & Reklam
1-El ilanları.
2-Randevulu görüşmeler.
3-Bilgisayarla gidilecek yerlerin video veya fotoğrafları.
4-Müşteri getir-kazan sistemi (Komisyonla)
5-Aynı binadan gelenlere %10 indirim.

Anahtar Kelimeler: Site – Aile – Komşuluk – Tatil – Gezi – Minibüs – Otobüs Fiyatlar: Kişi başı 30-100 ytl arası Yemek ve promosyonlara göre değişebilir. Mekanlar: İstanbul Sakarya Bolu Haftasonu gidip gelinecek yerler. Muhtemel İtirazlar: Eee zaten gezi tur şirketleri var. Şimdi bunun için bissürü belge lazım. Kesin tutmaz milletde paramı kaldı.
Araçlar:
www.sihirlitur.com dan ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.
www.arabam.com dan kullanacağınız araçlarla ilgili bilgi alabilirsiniz. www.gezinet.com u inceleyebilir bu işler nasıl oluyor görebilirsiniz.
Kimler yapabilir. Kendine güvenen, girişimci olmak isteyen, gelirim yetmiyor diyenler.

1 YORUM

  1. slm benım araç ve belge eksığım yok ve bu işin bıraz daha farklsı benım hep hayalımdekı işim ama ılgılenemedığım tek tarafı bellı bolgelerde kı bağlantı kurulacajk tesısler ve konaklama yapılacak yerler .. yanı bağlantılı yerler.. o kunuda fıkır verebılecek arkadaşlar varsa şimdiden teşekkur edıyorum …

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here