İş Görüşmesine Gidecekler Dikkat. Bu Yazıyı Okumadan Geçmeyin

İş Görüşmesine Gidecekler Dikkat. Bu Yazıyı Okumadan Geçmeyin

İş görüşmelerinde bir aday olarak birçok soru ile karşı karşıya kalacaksınız. Ancak iş görüşmesinde en çok sorulan sorular ile ilgili bilgi sahibi olmak ve bu yönde bir hazırlık içerisinde bulunmak istiyorsanız o zaman yazımızı okumaya davet ediyoruz.

isgorusmesi

Öncelikle iş veren yetkilisinin sizinle ilgili iş pozisyonlarına uyup uymayacağınız konusunda önem verdiği sorular ile karşı karşıya kalacağınız bir gerçektir. Örneğin kendinizden biraz bahseder misiniz sorusu ilk sırada yerini alacaktır. Bu tamamen bir geçiş sorusudur. Yani muhtemelen bu sorudan sonra artık sizin iş ile ilgili beklenti ve düşüncelerinizi öğrenebileceği sorulara yönelecektir.

En son işinizde ne kadar zaman çalıştınız ve hangi sebeplerden dolayı ayrıldınız sorusu artık sizden bekleneni almak için sorulmuş olan bir sorudur. Bu soruyu, neden bizle çalışmak istiyorsunuz ve kendinizi başvurduğunuz pozisyon ile ilgili yeterli görüyor musunuz soruları takip edecektir. En azından insan kaynakları yetkililerinden aldığımız veriler ışığında öyle gözüküyor.

İnternet üzerinden de detaylı bir araştırma yaptığınızda iş görüşmesinde en çok sorulan sorular örneklerinde bu tür sorulara yakın konuların ele alındığını ve adaya sorulduğunu görebilirsiniz. Arından sizin firmaya neler katabileceğinizi ve bir iş yerinden kendiniz adına neler beklediğinizi dile getiren soru ile karşılaşabilirsiniz.

Kısa ve uzun vadeli amaçlarınız, kariyer planlamanız, çalışma sisteminiz, çalışacağınız kurum ile ilgili beklentileriniz, çalışabileceğiniz kişilik karakterleri, anlaşamadığınız kişilikler gibi detaylı sorularda bu temel kıstaslar sonrasında yerini alabilecek sualler arasındadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here