İş hayatına giren genç girişimciyi sırtımızda taşırız

Genç Girişimciler Meclisi’nin ilk toplantısında konuşan Ankara Ticaret Odası Başkanı Aygün, iş hayatına giren genç girişimcileri taşıyabilecekleri yere kadar sırtlarında taşımaya hazır olduklarını söyledi.

ANKARA Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, genç girişimcileri desteklediklerini, iş hayatına giren genç girişimcileri taşıyabilecekleri yere kadar sırtlarında taşımaya hazır olduklarını söyledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) desteğiyle oluşturulan Genç Girişimciler Meclisi ilk toplantısını ATO’nun yeni tamamlanan kongre merkezinde yaptı.

Her zaman arkanızdayız

Genç girişimcilerin arkalarında olduklarını ifade eden Aygün, iş hayatına giren genç girişimcileri taşıyabilecekleri yere kadar sırtlarında taşımaya hazır olduklarını söyledi.

TOBB Ankara Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Üner Karabıyık ise 11 üniversiteden girişimci gençleri kurulan mecliste buluşturduklarını, girişimcilik bilincinin artırılması, girişimciliğin desteklenmesi ve girişimci gençlerin birlik içinde hareket etmesi için çalıştıklarını söyledi.

Girişimcilik için sadece inancın ve kendine güvenin yetmediğinin altını çizen Karabıyık, TOBB’un ön ayak olduğu Genç Girişimciler Meclisi gibi nitelikli işbirliklerine ihtiyaç bulunduğunu kaydetti.

Aygün’den gençlere tavsiyeler

ATO Başkanı Aygün, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, 11 üniversiteden gelen ve meclisi oluşturan girişimci gençlerle tecrübelerini paylaştı. Girişimci gençlere yalan söylememelerini ve asla yemin etmemelerini tavsiye eden Aygün, “Doğru söylediğiniz için maddi zarara girerseniz, bu zararı karşılamaya hazırız” dedi.
Aygün, iş hayatına küçük yaşta başladığını seyyar olarak su ve salatalık sattığını anlatırken gençlere yaptıkları işten tenis oynar, piyano çalar gibi zevk almaya çalışmaları öğüdünde bulundu.Hürriyet

3 YORUMLAR

  1. kerem a. ya katılıyorum, tamamen reklamasyona yönelik işler yapıyorlar. Sırf birilerinin koltuklarının kabarması ve reklamlarının yapılması için insanlarının saf ve temiz duyguları ile oynanıyor. Umarım herşey bildiğim gibi değildir.

  2. Bunların alayı palavra. Yalan söylemeye hiç mi utanmıyor acaba sayın başkan? genciz dedik, girişimciyiz dedik, görüşmek istedik, Bu sözleri sarf eden başkan ne ile ilgili görüşeceğimizi bile bilmeden randevu talebimizi red etti… Ne güzel oynuyorsunuz tribünlere Hey allahım ya…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here