İş hayatınızda etkili 6 teknolojik araç

Ekonomi dergisi FORBES küçük ve orta ölçekli işletmelerin hayatını kolaylaştıracak en yararlı web sitelerini seçti. Skype, Zoho ve TeuxDeux gibi sitelerin yer aldığı liste pek çok şirket için altın kaynak niteliğinde.


Bundan çok değil yalnızca 10 yıl öncesine kadar adını dahi anmadığımız FreshBooks, Skype, Zoho ve TeuxDeux gibi teknolojik araçlar günümüzde özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin kurtarıcısı konumuna geldi. Ticari faaliyetlerini faturalandırmadan video konferans yapabilmeye kadar kadar pek çok alanda online hizmet sağlayan bu araçların çoğunluğunun ücretsiz hizmet veriyor olması da onların cazibesini artırıyor. Bu trendden yola çıkan ünlü ekonomi dergisi FORBES da geçtiğimiz günlerde son yıllara damgasını vuran önemli teknolojik aygıtları sıraladı. İşte size derginin seçtiği en popüler iş siteleri.


Freshbooks
Kimse hesap yapmayı sevmez. Ancak pek çok insan Freshbooks’u seviyor. Özellikle küçük ve orta ölçekteki işletmelere her türlü muhasebe işlemi yapma imkânı tanıyan bu ara yüz, muhasebe kaydı tutmaktan faturalandırmaya kadar pek çok seçeneği bir arada barındırıyor. Kısa zaman içinde önemli bir kullanıcı sayısı elde eden sistemde üyeler, zaman çizelgeleri oluşturup projelerini bu tablolara da yerleştirebiliyor. Freshbooks’da her kullanıcı üç farklı işlem dosyasına kadar siteyi ücretsiz kullanabiliyor.


Skype
Üyeleri arasında telefonla ücretsiz konuşma imkânı yaratan Skype, tüm dünyada milyonlarca hayran topladı. Sonrasında muadili başka programlar çıksa bile Skype tahtını hiç kimseye kaptırmadı. Görüntülü konuşma imkânı yaratan bu servis üzerinden özel ders verenler, iş görüşmesi hatta farklı şubeleriyle video konferans yapan şirketler bile var.
Eğer arayacağınız kişi Skype üyesi değil ise çok cüzi bir rakam ödeyerek de arama yapabiliyorsunuz.


Zoho
Zoho CRM-müşteri ilişkileri yönetimi, Zoho projects-çevrimiçi proje yönetimi, Zoho business-doküman yönetimi, hesap tablosu ve ofis araçları, Zoho People-insan kaynakları yönetimi uygulamaları sitedeki 20 popüler yönetim uygulamasından yalnızca birkaçı. Dünya üzerinde 40 bin işletmede yaklaşık 2 milyon kişi tarafından tercih edilen site popülerliğini de gün geçtikçe artırmakta. Kişisel kullanımlar için ücretsiz, kurumsal kullanımlarda ise üç kişiye kadar ücretsiz olan Zoho, üyelerine test kullanımı imkânı da sunuyor.


Global Response
Çağrı merkezi işlerini outsource etmek için oldukça önemli kaynaklardan biri olan Global Response, özellikle küçük işletmeler için ciddi kolaylık sağlayan bir web sitesi. Sunduğu çağrı merkezi hizmetleri sayesinde şirketleri daha profesyonel gösteren sistem, ayrıca telefon aracılığıyla alınan şikâyet, satış ya da müşteri memnuniyeti gibi geri dönüşlerin de takibini daha düzenli hale getiriyor.


EventBrite
ABD merkezli bir site olan EventBrite, üzerinden bilet satışı yapılıyor. Çevrimiçi bilet satışına imkân sağlayan sitede kullanıcılar düzenledikleri etkinliklerin biletlerini cüzi bir ücret karşılığında satışa çıkartabiliyor. Kullanımı da oldukça kolay olan sitede, kullanıcıların organizasyonun yeri ve zamanı gibi detayları paylaşması yeterli. Başta Facebook olmak üzere pek çok sosyal medya sitesi üzerinden de takip edilen EventBrite’a üye olmak ücretsiz.


TeuxDeux
Eğer sizde ‘mutlaka yapılacaklar listesi’ tutanlardansanız web tabanlı bir günlük olan TeuxDeux tam size göre. Sade görünümü ve kullanımı oldukça kolay altyapısıyla kısa süre içinde kullanıcı sayısını artıran site, işletmeler içinde ajanda niteliğinde. Üyeliğin ücretsiz olduğu sitenin, yapılacaklar listesini adeta masa üzeri ajanda mantığıyla günü gününe sıralıyor olması da TeuxDeux’a olan ilgiyi artırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here