İş İngilizcenizi geliştirmenin 5 yolu

1. Televizyonda İngilizce olan bir iş haberleri kanalını seçin. Böylelikle iş dünyasında neler olduğuna ve özellikle hangi terimler, hangi kelimelerin kullanıldığına şahit olacaksınız. Böyle bir program ilginç olduğu kadar eğiticidir de.

2. İş İngilizcesi kelime haznesini zenginleştirmeye yönelik podcast’leri dinleyin. Bunlar, kendi Ipod’unuza yüklenebilen mp3’lerdir. Bu gösteriler yeni iş terimlerini net bir şekilde ve yavaşça açıklayacaktır. Bunları öğrendiğinizde iş dünyasındaki profesyonellerin söylediklerini siz de kullanmaya başlayacaksınız.

3. İş İngilizcesi forumlarını kullanın. Yeni öğrendiğiniz kelimeleri ve yazma becerilerinizi kullanma fırsatı elde edersiniz.

4. İş hakkında İngilizce kitaplar okuyun. Ana dili İngilizce olan kişilerin okudukları bazı iyi iş kitapları vardır. İş konusuna yakınsanız bu tip kitaplar genellikle İngilizce bir roman okumaktan daha kolaydır. İdare, ekonomi, tüketici psikolojisi gibi konularda kurgu olmayan modern kitaplar bulabilirsiniz.

5. Ana dili İngilizce olan kişilerle iş konusunda konuşmaya çalışın ve emin olmadığınız kelimeleri sorarken çekinmeyin.

Eğer bu 5 adımı takip ederseniz İş İngilizcenizi geliştirmek için doğru yoldasınız demektir. Yenibiriş.com

1 YORUM

  1. biz de burada bahsedilen 5 yöntemden 2.siyle yani podcast dinleyerek ingilizcenizi geliştirmenin yollarını merak ettik, araştırdık. evdeofis.com'dan podcast kaynakları hakkında bilgi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here