İş kuracak gençlere 10 bin liralık destek

Vakıf üniversiteleri arasında Teknoloji Geliştirme Merkezi’ne (TEKMER) sahip tek üniversite olan Fatih Üniversitesi, iş kurmak isteyen gençlerin elinden tutuyor.
Üniversite, öğrencilere girişimcilik derslerinin yanı sıra para desteği de veriyor. Eğitim programını başarıyla tamamlayanlar, geri ödemesiz 10 bin liraya kadar kaynak alabiliyor.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) desteğiyle düzenlenen Genç Girişimciliği Geliştirme Programı’nın tanıtım toplantısı Fatih Üniversitesi Büyükçekmece yerleşkesinde yapıldı. Burada konuşan Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan, programın TEKMER Müdürlüğü tarafından gençleri kendi işini kurmaya yöneltmek, girişimcilik kültürünün yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirildiğini anlattı. Tekalan, Fatih Üniversitesi olarak KOSGEB’in katkılarıyla öğrencilere önlerine çıkan fırsatları değerlendirme konusunda yardımcı olduklarını ifade etti.

Fatih Üniversitesi TEKMER Müdürü Nedim Kara’nın verdiği bilgiye göre, ‘Eğitim Desteği’ adı ile projelendirilen program 8 ana başlık altında toplam 66 saatten oluşuyor. Proje kapsamında öğrencilere; girişimcilik, iş planı, iş kurma ve yönetme gibi konularda eğitimler verilecek. Program tamamlandığında gençlere sertifika verilecek. Ayrıca başarılı olan ve iş kurmak isteyen öğrencilere 4.000 lira veya 10.000 lira (finansal kiralama) geri ödemesiz destekler sağlanacak. Başarılı öğrenciler, bunun yanında sabit yatırım ya da geri ödemeli olarak 40.000 liralık desteklerden de faydalanabilecek.
Kaynak:Zaman

3 YORUMLAR

  1. girişimci kadın adı altnda ülkemizde bazı iş kadınlarına ödül veriliyor o kadınlar artık girişimciden çıkmış ya ünlü bir holdingin gelini kızı vs akrabası yıllık bilmem kaç yüzbin dolar kar etmiş küçük girişimci kadınları hiç bir oluşum tınlamıyor yine bazı şartlar uyuyorsa kaymakamlıklardan alınan mini kredi şeklindeki yatırımlar daha uygun tabi veriyorlarsa..

  2. böyle deniliyo ama her zaman kaynaklar yanlış yerlere aktarılıyo ben girişimci kadınlara destek dendi o kadar muracat ettim bi sonuç alamadım hiç bir zaman gerçek olmuyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here