İş kurmak isteyen gençlere 10 öneri

Fikri olup da sermayeci olmayan gençlere, daha üniversitedeyken iş kurabilmeleri için 10 Kritik Öneri

1- Daha mezun olmadan staj yapmak ve yarı zamanlı çalışmak geleceğe önemli bir yatırım demektir. Yaz tatillerinde tam zamanlı çalışacak bir iş bulmaya çalışın. Bu hem tecrübe edinmenizi hem de iş dünyasındaki insanlarla tanışmanızı sağlar.

2- Kendiniz için doğru iş modelini bulmanın en önemli yolu araştırma ve gözlem yapmaktır. Önce yakın çevrenizden, okulunuzdan başlayarak insanların ihtiyaçlarını ve onlara verebileceğiniz özel hizmetleri saptamaya çalışın.

3- Okuldayken sosyal bir çevre edinip, arkadaşlarınızla ilişkilerinizi geliştirmeyi unutmayın.

4- Günümüzde bilgi çok önemli. Konsantre bilgiye ulaşmak için seminer, panel ve konferanslara katılmayı ihmal etmeyin. Birçok üniversite kulübünün ve sivil toplum kuruluşunun ücretsiz konferanslarına katılın; iş dünyasının kendi alanında uzman isimlerini dinleyin.

5- Üniversite kulüplerinde etkin olmak size fayda sağlayabilir. Bu kulüplerin kendi yönetimleri ve bütçeleri olduğu için bir şirket gibi yönetilirler, konferanslar düzenleyip, sponsor bulmaya çalışırlar. İlk şirket yönetme, satış ve pazarlama deneyimlerinizi burada edinebilirsiniz.

6- Derslerinizi geçmek nihai amaç olmamalı. Ezber yerine özümseyeceğiniz bilgiler, gelecekte önemli katkılar olarak karşınıza çıkabilir.

7- Bilgisayar ve internet ‘eğlenceden daha fazla imkan sunar. Bu nedenle interneti iş için nasıl kullanabileceğinize kafa yorun.

8- Dünyada bilim ve ekonominin dili, İngilizcedir Bu nedenle İngilizce öğrenmeniz şart.

9- Sormak ve sorgulamak doğruyu bulmanın en iyi yoludur. Büyükleri, öğretim üyelerini, tecrübeli insanları dikkatle dinleyip, aldığınız bilgi ve fikirleri sorgulayın.

10- Fikriniz ver ama paranız yoksa, korkmayın. Türkiye’de ve dünyada karşılıksız para alabileceğiniz birçok kurum ve kuruluş var; bunlarla bağlantıya geçin.

Genel Bayilik Başvuru Formu :

1 YORUM

  1. Ben kirklareliden gokhan tekinkır 5 sene calismalarimin sonucunda 9bitkinin blli olculeri karisimi sonucunda 22 hastada bu hsstalarda 25 yaşla 70 yas arasi kronik bronsit ve astim denilen rahatsizliklarda buyuk olcude hastalarin ilac kulanmiyarak hayatlarini surdurebilecekleri kadar iyi bir sonuc elde ettik 2 kişide cigerlerde nodul lekeleri gecti 2 sindede akciger kanseri vakasinda buyuk sonuc elde ettik bu karidimim isim hakki bende formulunu alicak kisiye isim hakkiyla verip saticam kendine patent alip uretime gecebilir butun hastalarla alicak arkadasi gorusturebilirim benim uretim tesidi kurucak gucum yok fiyati 50bin tldir telefonum 0554 465 64 10 bu islerde milyarlar donuyor mukemmel bir is fikri arayin goruselim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here