İş yeri açmak için lokasyon nasıl bulunur

408

Yeni kuracağınız iş için mükemmel bir yerin kriterlerini anlamak zorundasınız. İster yeni bir iş kurun isterseniz Franchise alın yapacağınız işin özelliğine göre lokasyonu ayarlamanız veya bu konuda yardım almanız gerekir. İdeal iş yeri konumunuz, işleteceğiniz iş türüne bağlıdır. Hizmetler sunuyorsanız veya işletmeniz yüksek trafik gerektirmiyorsa, bir ofis, depo veya hatta eviniz mükemmel bir iş yeri olabilir. Bununla birlikte, bir restoran veya perakende işletme işletmesi açacaksanız, muhtemelen görünürlüğü yüksek trafik alanlarının aradığınız şey olduğu anlamına gelir.

lokasyon

Belirli lokasyonlara bakarken, aşina olabileceğiniz birkaç tür vardır:

Alışveriş merkezleri.

Farklı türde iş yerleri içeren büyük kapalı alışveriş merkezleri, büyük bir bölgeye veya pazara hizmet verir ve büyük yollardan erişilebilir durumdadır. Alışveriş merkezleri doğal trafik çeker ve iyi olanları işletmenize çok sayıda potansiyel müşteri çekebilir. Ancak tüm bu trafik genellikle yüksek bir fiyat ile gelir. Kiraya ek olarak, diğer masrafların yanı sıra alan bakımı, aylık aidat ve alışveriş merkezi reklamcılığı gibi ortak ücretleri ödemek zorunda kalacaksınız.

Alışveriş alanları.

Bunlar, yerel ofis çalışanlarının veya sakinlerinin yararlandığı şehir merkezinde olduğu gibi topluluğa da hizmet eder. Bazı şehirlerde bu alışveriş alanları, banliyöde yaşayan turistler veya insanlar çekiyor ve eğlence nedeniyle bölgelere çekiliyor. Ancak alışveriş alanları pahalı perakende alanları olabilir ve genellikle müşterilere yeterli park yerleri bulunmaz. Trafiğin çoğu ofis çalışanlarından gelirse, iş saatleri öğle yemeğine ve işten hemen sonra sıkıştırılmış olabileceğini aklınızda bulundurun; Bölgede başka çekilişler veya sakinler yoksa, hafta sonları diğer yerlerde olduğu kadar meşgul olmayabilir.

Mahalle merkezleri.

Genellikle süpermarketler, eczaneler veya diğer büyük perakendeciler tarafından sahipli olan mahalle merkezleri, merkezdeki diğer tüccarların çeşitliliğinden yararlanmaktadır. Bu yerler gücünü yerel topluluktan alırlar ve çoğu perakendecinin ve restoranın aradıkları türdür. Büyük bölgesel merkezler tabela ve diğer kısıtlamalara sahip olabilse de çoğu mahalle merkezi, alışveriş merkezlerinde sıklıkla bulunan engellerden daha azdır. Bu tip yerlerde bayilik alınan işletmelerde rağbet görmektedir.

Toplanma yerleri.

Stadyumlar, konser yerleri, hava alanları, üniversiteler ve kafeteryaları, kongre merkezleri, eyalet ve milli parklar, tema parkları, askeri üsler, bürolar, geniş bir kitleyi cezbeden ve perakendecilere belirli bir süre için esir alınan bir müşteri sağlamaktadır.

İdeal Serbest Bölgenizin Lokasyonu Nasıl Bulunur?

Bayilik alarak iş kuruyorsanız bayiler, franchise alanlara yardımcı olacak kriterleri sağlar ve onlara, yer aramak için bir çok bilgiyi sağlayacaktır. Deneyimli bir emlak komisyoncusunu, franchise alanınızın kriterlerine uyan yerleri bulmanızda size yardımcı olacaktır. “Kiralık” işaretleri belirgin değilse bile, iyi bir emlak komisyoncusu yakında boşalacak yerleri bilecek ve ev sahipleriyle yararlı olacağını kanıtlayabilecek ilişkiler kuracaktır. Bayiliğinizden edindiğiniz kriterleri kullanarak bir emlak komisyoncusu, aramanızın başlaması için pazarınızdaki alanları belirlemenize yardımcı olabilir.

Yalnız iş kurarsanız yerel ticaret odası, şehir mühendisleri, polis departmanı ve ulaşım departmanı size demografik, trafik sayıları, yaya trafiği, gelişmekte olan bölgeler ve diğer iş sürücüleri hakkında düşük maliyetli bilgi sağlayabilir.

Gelecekteki gelişmenin nerede olacağını belirlemek için, belediye binasındaki millet, gayrimenkul geliştirme uzmanları ve gayrimenkul komisyoncuları ile imar planlama panolarını ziyaret edin. Bölgedeki tüccar ve tedarikçiler, iş dünyasının nerede büyüdüğünü anlamanız için bir kaynaktır.

Bölgenizdeki hali hazırda açık veya geliştirilmekte olan franchise sisteminizin konumlarını öğrenin; Ayrıca, rekabetin nerede olduğunu da öğrenebilirsiniz. Bu yerleri bir haritada çizerek, aramanızı yerelleştirmeye başlayabilirsiniz. Endüstrinizde bulunan diğer kişilerin başarılı olduğu yer türlerini kontrol edin ve bölgenizdeki konumları benzer bir profille belirleyin.

Aradığınız müşterilerin araştırmakta olduğunuz sitelere gelip gelmediğini belirlemek için pazarlar arasından yola çıkın. İşletmeniz çocukları hedefliyorsa mahalleyi kullanın ve okullara ve oyun alanlarına bakın.

Gençlere ihtiyacınız varsa, okuldan sonra veya hafta sonları bisiklet sayısını kontrol edin. Çekim yapmak istediğiniz daha tecrübeli bir müşteriyseniz, merkezdeki trafiği izleyin. İhtiyacınız olan profile uyuyorlar mı? Merkezde, çekmeniz gereken aynı müşteri tabanına hizmet eden tüccarlar var mı? Bulgularınızı doğrulamak için merkezdeki diğer satıcılarla sohbet edin.

Bir Franchise Sahibinin Yerini Belirleme Süreci Nasıl Planlanır?

Doğru lokasyonu bulmanın süreci zaman alıcıdır. Haftanın farklı günlerinde ve günün farklı saatlerinde değerlendirmekte olduğunuz merkezleri ziyaret etmeyi planlayın. Bu şekilde beklenecek trafik sayılarını değerlendirebilirsiniz. Doğru lokasyon mevcut değilse, ek yardım almak için ya da bir yer bulmanız için size sağladıkları süre uzantısı için franchise veren firma ile görüşün . Hiçbir şey yoksa, yalnızca ikinci sınıf bir yer kabul etmeden pazarın değişmesini isteyin.

Kendi türünüz için kriterleri anlamak ve gerekli araştırmaları yapmak suretiyle, mükemmel bir iş yeri bulma şansınızı artırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here