İşadamlarına öğle arasında sörf yaptıracak ofis projesi

Fer Yapı, Sinpaş GYO ile İstanbul’da eski binalarda faaliyet gösteren ‘küçük ofislere’ hitap edecek ilk A sınıfı ofis projesini Bomonti’de başlatacak. 60-70 m2’lik ofislerin bile fitness center’dan satranç ve bilardo salonlarına kadar pek çok aktivite alanından yararlanabileceği projeye bir de ‘sanal oda’ konsepti getirilecek. Hollanda ve İngiltere’de uygulanan sistem, ses ve görüntü efektleriyle iş adamlarına sörf yapıyormuş ya da sahilde güneşleniyormuş hissini yaşatacak.


Fer Yapı ve Sinpaş GYO’nun hasılat paylaşımı ile Bomonti’de inşa edeceği projenin detayları belli oldu. Bomonti’de Sinpaş GYO ile hasılat paylaşımı yöntemiyle inşa edilecek proje, bölgede Anthill, Rixos ve Ağaoğlu projelerine de komşu olan 7 dönümlük bir arsada hayata geçirilecek. Sinpaş GYO’ya ait olan ve Şişli güzergahında yer alan bu arsada 24 bin metrekare satılabilir alanı, 42 bin metrekare inşaat alanı bulunan yaklaşık 227 ünitelik bir ofis projesi geliştirilmesi planlanıyor. 30-40 milyon dolara malolması beklenen proje, İstanbul’da A sınıfı ‘küçük ofisleri’ içerecek olmasıyla bir ilki başlatacak.


En düşük m2 fiyatı 4.500 $


Projenin bu özelliğiyle ofis piyasasında önemli bir açığı kapattığını kaydeden Fer Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ramadan Kumova, “İstanbul’da ofis stoğu Zincirlikuyu, Maslak, Levent, Ümraniye gibi lokasyonlarda. Buralarda büyüklüğü 700 m2’den başlayan pek çok ofis için plazalar geliştiriliyor. Büyüklüğü 60-70 metrekareden başlayıp en fazla 700 metrekareye kadar çıkan küçük ölçekli ofisler ise halen Şişli’de eski binalarda faaliyet gösteriyor” dedi. Kumova, “Biz bu küçük ofislerin ilk kez A sınıfı bir ofis projesinde toplandığı, fitness center’dan toplantı odalarına, hobi alanlarından, mini golf, bilardo ve satranç salonları ile müzik odaları gibi pek çok hizmeti alabileceği ilk projeyi sunacağız” diye konuştu.


Projede dünyada sadece Hollanda ve İngiltere’de kullanılan bir teknolojinin de kullanılacağını açıklayan Kumova, “Projede ‘sanal odalar’ yer alacak. İş adamları bu sanal odalara geldiklerinde güneşlenirlermiş gibi ısı, sörf yaparlarmış gibi dalga ve deniz kenarındaymış gibi su efektleri verilerek o anda oradaymış gibi hissettirilecek” dedi.


Projedeki m2 fiyatlarının 4 bin 500 ila 5 bin 500 dolar aralığında olacağını belirten Kumova, projenin Şubat’ta satışları ve inşaatına başlanması ve 2 yılda teslim edilmesinin öngörüldüğünü sözlerine ekledi.


8 ayda 3 proje geliştirdi yurtdışına da açılacak


8 ayda 3 farklı ve kapsamlı projeye imza atacak olmasıyla dikkat çeken Ramadan Kumova, bu hızda proje ortaklarının yanı sıra 2 bin araziyi yakından incelemelerinin etkili olduğunu kaydetti. Uzun vadede şehrin göbeğinde konut ve ofis projeleri geliştirip dünyaya satmayı ve yurtdışına açılmayı planladıklarını ifade eden Kumova, “Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar, İran, Azerbaycan ve Türkmenistan gibi bölgelerden talep var. Bu ülkelere önce taahhütlükle girip sonra kendi yatırımımızı yapmayı düşünüyoruz” dedi.


Demirlipark Yakacık’ta peşinatlar 1.450 TL’den başlıyor


Demirli Yapı’nın inşa ettiği DemirliPark Yakacık projesinde, ev sahibi olmak isteyenlere avantajlı ödeme imkanları getirildi. Metrekare ortalama satış fiyatının 2 bin 133 TL olduğu projede 66 metrekare 1+1’ler 145 bin TL ila 150 bin TL’ye, 96 metrekare 2+1’ler 225 bin TL ila 230 bin TL’ye, 152 metrekare 3+1’ler 330 bin TL ila 380 bin TL’ye, 126 metrekare 1+1 penthouse’lar 309 bin TL ila 334 bin TL’ye, 151 metrekarelik 2+1 penthouselar 338 bin TL ila 369 bin TL’ye, 205 metrekare 5+1 bahçe dubleksi 430 bin TL’ye satılıyor. Yüzde 1 peşinatla 120 ay yüzde 0.72 faizle konut kredisi kullanılabilen projede 3 ara ödeme yapılıyor. Projede peşinatlar 1.450 TL’den başlarken peşinat miktarına göre 60 aya kadar yüzde 0 veya 120 ay yüzde 0.69 faizli kredi imkanı bulunuyor. Tamamı peşin ödemelerde ise yüzde 5 indirim uygulanıyor. 2009 yılının Eylül ayında temeli atılan DemirliPark Yakacık projesinin inşaatı 2011 yılının Mayıs ayında tamamlanacak. Toplam arsa alanı 18 bin 754 metrekare olan Demirlipark Yakacık’ın inşaat alanı 49 bin 839 metrekare, satılabilir alanı ise 37 bin 500 metrekare. 2 ticari blok ve 1 süpermarketin yer aldığı projede açık ve kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi, futbol, voleybol ve basketbol sahası, masa tenisi, açık hava fitness aletleri, çocuk parkı, kreş, yürüyüş ve koşu parkuru, SPA merkezi (sauna, buhar odası, jakuzi, dinlenme odası), bay ve bayan kuaförü, kafe-restoran, süpermarket, toplantı ve organizasyon salonu, ortak alanlarda wireless internet, açık ve kapalı otopark ve oto kuaför bulunuyor.


Adalar ve orman manzaralı


Civaoğlu Mimarlık’tan Nacil Civaoğlu imzalı proje Adalar ve Orman manzaralı konumda, tamamen kayalık zemin üzerine kuruluyor. Proje TEM’e 5 kilometre, E-5’e ise 1.5 kilometre mesafede. Projenin yatırım değeri ise toplam 80 milyon TL.Vatan

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here