İşinizi Ölçeklendirmek ve Daha Fazla Para Kazanmak için 10 yol

İşinizi Ölçeklendirmek

Her girişimcinin istediği iki şey var; daha fazla zaman ve daha fazla para kazanmak. Girişimci olarak daha fazla kazanmanın yolu işini doğru ölçeklendirme ile mümkün. Bazen iş saatlerinin tümünde satışa ve daha çok kar elde etmeye odaklandığınızda işler umduğunuz gibi gitmeyebilir. Genelde girişimciler reklam yayınlamak, çalışanlara ödeme yapabilmek veya operasyonlarını genişletebilmek için daha fazla sermayeye ihtiyaç duyarlar. Evet, daha fazla sermayeye sahip olmak harika olur, ancak bu parayı nasıl harcayacağınızı, pazarlamaya ya da işinizi büyütmeye nasıl düzgün bir şekilde yatırım yapacağınızı bilmiyorsanız vaktiniz ve emekleriniz boşa harcanır.

İşini Ölçeklendirme : Az maliyet ile ciroyu arttırma çabaları olarak tanımlanabilir.

Doğru hedefleri belirlemek, işlerini ölçeklendirmek, daha fazla para kazanmak, daha fazla ürün üretmek veya başka bir hayal kurmak konusunda ciddi olan herkesin daha akıllı hedefleri olmalıdır.

İşinizi Ölçeklendirmek

Ne olursa olsun bir plan hazırlayarak harekete geçmeniz ve işinizi ölçeklendirmeniz için aşağıdaki stratejileri ve yöntemleri kullanabilirsiniz. Bazı yapacaklarınız kolay olmayabilir ama bu maddeler işinize katkı sağlayacaktır.

Meşru SEO tekniklerinden yararlanın.

SEO karmaşık görünse de, birkaç temel ilkeden oluşur. Bu ilkeler, Google’ın mevcut arama algoritmalarına giren 200’den fazla kuraldan oluşur. Google’ın birçok kuralına uyarken, doğru teknikleri kullanarak doğru şekilde çalışırsanız başarılı olursunuz. Arama motorlarında görünürlüğünüz arttığı zaman potansiyel satışlarda doğal bir artış meydana gelecektir. Eğer işletmeniz için seo yapacak kadar vaktiniz veya yeteneğiniz yok ise bu işi düzgün yapan ve referasnları olan bir seo ajansı ile çalışabilirsiniz. Seo işi çok kısa vade de size zaman ve para kazandırmaz gibi gözükebilir ama 6 ay’dan sonra seo’nun yararlarını etkin bir şekilde görmeye başlarsınız.

1Bir blogda içerik oluşturun ve paylaşın.

Bir blog başlatmak basittir. Basit ve açık olmayan aslında, muazzam miktarda değer katan ve bunu sürekli yaparak kullanışlı ve eşsiz bir içerik yayınlamaktır. Bununla birlikte, blog yazarlığı otoriteyi oluşturup zamanla organik bir izleyici oluşturmanın en iyi yollarından biridir. Şirket blogunuz otorite haline geldikçe rakiplerinizden daha çok ön plana çıkmaya başlayacaksınız. Bu konu ile ilgili diğer yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili yazı : Şirket blogu açmanız için 15 istatistik

2Bir yarışma veya hediye programı başlatın.

Yarışmalar ve hediyeler şirketler için pazarlama yapmanın bir diğer yoludur. Bu sayede potansiyel müşterileriniz ile ilgili önemli iletişim bilgilerini toplayabilirsiniz. Bununla birlikte, her türlü yarışmayı yaparken yerel yasa ve yönetmeliklere saygı gösterdiğinizden emin olmanız gerekmektedir. Hediye sayısında veya yarışma kurallarında inovatif düşünmeye çalışarak para kazanmayı şirketinize kolaylaştırabilirsiniz.

3Sosyal medya sitelerinde içerik kanalı oluşturun.

Herhangi bir işi ölçeklendirmek için sosyal medya en bol fırsatları sunmaktadır. Açıkçası, kitlesel bir izleyiciye ulaşmak basit bir başarı değildir. Ancak bu tekliflerinizin farkındalığını ve görünürlüğünü artırmak için şirketinize değer katabileceğiniz bir içerik kanalı kurmamıza engel olmamalı. Bugün Facebook, Instagram ve Twitter üzerinden bir çok şirket alıcılarına ulaşabiliyor. Böyle bir fırsatı değerlendirmemek şirketinizin arka planda kalmasına sebep olur.

4YouTube kanalı ile rakiplerinizden bir adım öne çıkın.

YouTube ile video dünyasına derinlemesine dalın. Popüler bir YouTube kanalı oluşturmak kolay değildir, ancak buna değer. Bunu yapmak için, insanların gerçekten bir nişi anlamalarına veya bir sorunu çözmesine yardımcı olan eğitim videoları yapmanız gerekir. Ne yaparsanız yapın, dünyayı en iyi nasıl yapabileceği konusunda eğitin. Buna karşılık bir yetkili ve bir endüstri lideri olacaksınız, sonuç olarak daha fazla görüntülenme ve nihayetinde daha fazla satış yapacaksınız.

5E-posta pazarlaması yoluyla gerçek değeri sağlayın.

E-posta pazarlaması, dünyanın önde gelen çevrimiçi pazarlamacılar ve işletmeler için en güçlü satış yöntemidir. Bu sadece otomatik olarak çıkacak e-posta kampanyalarınızla alakalı değildir; Bu gerçekten abonelerinizle bağlantı kurmakla ilgilidir.Toplu mail gönderme işi doğru şekilde yapılmalı ve spam gönderilerden uzak durmanız gerekmektedir.

6Komisyona dayalı satış temsilcilerini işe alın.

Çoğu işletme satış elemanı personelim olsun ister. Bununla beraber işlerinizde bir sonraki aşamaya adım atmak için komisyon temelli satış temsilcileri ile çalışmayı da deneyebilirsiniz. Satış temsilcilerinin etkili bir şekilde eğitilmesi gerekir. Satış temsilcileri için eğitim videoları oluşturmak işinizi kolaylaştırır. Ayrıca komisyona dayalı satış sistemlerinde diğer türlere oranla daha çok potansiyel gözükmektedir. Normal satış elemanları düz bir maaşa takılı kaldıkları için çok fazla satış yapma eğilimi göstermezler.

7AdWords veya Facebook ile reklam yapın.

Dönüşüm ve piksel izleme doğru kitleyi hedefleyerek işletmenizi çevrimiçi büyütmenin mükemmel bir yoludur . Bunu Facebook dönüştürme pikseli ile yapabilirsiniz ; alışveriş sepeti vazgeçmeleri veya bir istek listesine eklenen fakat satın alınmayan ve benzeri olmayan ürünler gibi herhangi bir etkinliği izleyebilirsiniz. Ardından, bu bireyleri reklamlarla doğrudan hedefleyebilirsiniz; onları tekrar geri gelmeye ikna edebilirsiniz. Benzer şekilde, Google’ın AdWords platformunda, yeniden hedeflemeyi içeriğe dayalı veya arama ile ilgili reklamlar yoluyla da kullanabilirsiniz.

8Ortaklık programı başlatın.

Ortaklık programları önemli miktarda trafik çekebilir. Aslında, en büyük çevrimiçi pazarlamacılardan bazıları, e-posta pazarlaması veya önceden var olan web sitesi veya blog trafiği yoluyla üretilen üye gelirlerine güveniyor. Bununla birlikte, ortaklık programı kurmak her zaman basit değildir. Mutlak bir acemi iseniz, Bağlantı Paylaşımı, Etki Yarıçapı ve Komisyon Bağlantısı gibi önde gelen bazı terimleri bilmeniz gerekir.

9İş modelinizi yeniden değerlendirin

Son olarak iş modeliniz eğer size az para kazandırıyor ve yaşamınızda çok fazla vakit kaybettiriyorsa sektörünüzde olan diğer şirketleri takibe alın. İş modelinizi değiştirmek biraz zor gibi gözükse de doğru adımları atmayı başarırsanız hem daha çok zaman hem de daha çok para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İlgili Konu : İş Fikirleri ve İş Modelleri Arasındaki Fark

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here