İşkur’a başvurun : İstanbul’da 4 bin kişiye iş

CNN Türk’ün haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ilk etapta bin kişiye iş verecek. Selin yolları kullanılamaz hale getirdiği Silivri’de 300, Çatalca’da 450 kişi ekmeğini, afet onarım çalışmalarından kazanacak.


Bu görüntülere sahne olan Basın Ekspres Yolu’nun bağlı olduğu Küçükçekmece belediyesi 750, Başakşehir Kaymakamlığı 400, Bağcılar Belediyesi de 250 kişiyi selin bıraktığı yaraların sarılması için görevlendirecek.


Afet onarımı için işçi alımı yapacak belediyeler arasında; Büyükçekmece, Esenyurt, Fatih ve Arnavutköy de bulunuyor.


İşçilere 300 lira maaş ödenecek, görev yıl sonuna kadar devam edecek. Başvuru için bağlı bulunduğunuz ilçenin İşkur şubenize gidip form doldurmanız yeterli. Başvurular; ihtiyaçtan fazla olursa, işi kimin alacağına kura yöntemiyle karar verilecek.


Belediyeler ayrıca, 4275 kişiyi okullarda çalışmak üzere işe alacak. 39 ilçenin Milli Eğitim Müdürlüklerine bilgi verildi. Başvurular bayram sonrası başlıyor. Anlaşmalar ilk etapta 3 aylık yapılacak ama, kamu yararına çalışma projesine ödenek ayrılırsa yılbaşından sonra da devam edecek. İşsizliğin kol gezdiği Türkiye’de, yaraya az da olsa merhem olacak.

10 YORUMLAR

 1. 0542 426 05 56 0554 588 67 00 sizlere inanmak istiyoruz babamız anamız zengindeyil calışmak istiyoruz insanlara kulak verin hep bana demeyin lütfen

 2. bende iş arıyorum ama bu maaşa calışmam 950 olursa iyi olur artı sgorta artı yol artı yemek artı cocuk oarası artı eş parası artı oturma parası artı adamgibi hizmet benim aklıma gelen cok isteklerim var ama bizim milletimiz kullanmaya alışmış neverirsen yerrrrr. artı benden iyi aşçı olur.

 3. Adı Soyadı : KADİR TUNCEL
  Doğum Yeri ve Tarihi : İSTANBUL 01 08 1980
  Ev Adresi : Güvercintepe mah.BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel : 0543 885 48 35
  Mail :kadir_tuncel_60@hotmail.com
  EĞİTİM
  ORTA OKUL
  GÖK TÜRK İLK ÖĞRETİM OKULU ( YENİDOĞAN İstanbul )
  İŞ TECRÜBESİ
  Regnum a.ş (GÜVENLİK GÖREVLİSİ)
  Soyak olımpıa kent (GÜVENLİK GÖREVLİSİ)
  KC A.V.M (BAHÇEŞEHİR ) (GÜVENLİK GÖREVLİSİ)
  HİLLPARK (BAHÇEŞEHİR ) (GÜVENLİK GÖREVLİSİ)
  SERTİFİKALAR
  KGT GÜVENLİK (iş güvenligi ve saglık ) silahsız kimlik kart
  BİLGİSAYAR BİLGİSİ
  MS Windows (İyi Düzeyde)
  MS Office (İyi Düzeyde)
  İnternet (iyi Düzeyde)

  REFERANSLAR

  NURETTİN DOGRU =0542 331 88 70 =0535 332 55 51

  AK PARTİ BAŞAK ŞEHİR İLÇE BAŞKANI AHMET SELİM KÖROĞLU 212 407 00 34

  DİĞER
  Sigara kullanmıyor —boy 1.80
  HOBİLER
  Kitap okumak ,Seyahat etmek,müzik dinlemek,sinemaya gitmek

  ÇOK ACİL ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLARAK İŞ ARAMAKTAYIM

 4. giyim magaza kordinatörlügü ayrıca her konuda denetleme kordınatorlugu yapa bılırım bu konuda uzmanım saygıyla..

 5. ben hatice öztoprak sultan gazi belediyeside yer almak istiyırum batman ticaret lisesi mezunuyum ayrıca bligisayar tecrübem ve elimde sertifikam var solayağımda sekme olduğu için her tarafta iş arıyamıyorum servisli iş arıyorum ne işi olursa olsun yaparım yeterkş kimseye muhtaç olmayayım……………………………SAYGILARIMLA

 6. 300 tl maaş sanırım yanlışlık var.yada bu maaş ek iş arayanların istihdam edileceği bir iş olabilir.Zaten aksini düşünemiyorum.Heralde haftaiçi 4 saat ek olarak çalışılıp verilecek olan bir paradır.Aslında güzel bir şey , devletimizi tebrik ediyorum.Bu ülkede tek iş yapılarak yaşanmıyacağını zaten onlarda biliyorlar, çözüm olarak böyle br şey düşünmüşler.Gerçekten güzel tek kelimeyle süper fikir.Allah devletimize zeval vermesin.Vermesin çünkü devletimiz herzaman bizim arkamızda olmaya devam etsin.

 7. KRİZİ VE FIRSATI FIRSAT BİLİP İNSANLARI KULLANANLARI ALLA'A HAVALE EDİYORUM ACABA 300 LİRAYLA NE YAPILABİLİNİR BİR AY ÇALIŞ ONDAN SONRA ELİNE GEÇENE BAK BİRDE BAĞKUR EMEKLİLERİNİN DURUMU NE KADAR VAHİM ÇENABI ALLAH BU HESAPLAMAYI YAPANLARI NASIL YAPMIŞLAR ACABA KENDİLERİ BU MAAŞIN KAÇ KATINI ALIYORLAR NERDE ADALET NERDE DEVLET BURADAN HERKESE SESLENİYORUM ARKADAŞ FIRSATCILARA MEYDAN VERMEYİN BAKANLIĞA VE BAĞKURA DİLEKCE ÜSTÜNE DİLEKCE VERİN ESKİDEN BASAMAK SAYISI 12 YE KADARDI SONRADAN 24 CIKARILDI 12 BASAMAKTA OLANLAR BİLE EN DÜŞÜK SSK EMEKLİSİNDEN DAHA AZ MAAŞ ALIYOR YOKMU ARAŞTIRAN BUNDA KESİNLİKLE BİR YANLIŞLIK VAR ARAŞİTIRILMASI LAZIM

 8. Merhaba Fatih Belediyesinde görev almak isterim.Muhasebe mezunuyum ve iyi bir cv’ye sahibim.

 9. işçilere 300 lira maaş verilecek ve bir kaç ay çalışacak lar sabah 8 akşam çıkış belli değil ya ne diyeyim rabbim sana havale ediyorum şu aziz mubarek ramazanda lanet olsun bu mclisdekilere ya 300 lira adam ne yapsın ya insanımızı neden bu kadar aşağılıyolar bu meclisteki ölü yiyiciler kendileri 7000 liranın üstünde alıyolar ya yeter ya tabi oraların bakım vede onarımını bir şirkete verirlerse çok pahalı nede olsa türkiyede aç gezen bir sürü insan var tutştuturuz eline bir ciklet parası geri kalan para cebe rabbim sana haale ediyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here